SME
Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!

Septembrová inflácia sa u nás dostala na desaťročné maximum.

Pôvodne Národná banka Slovenska odhadovala, že vrchol inflácie by mal prísť na jar budúceho roka, teraz priznáva, že odhady podcenili razanciu s akou narastú ceny. Spolu s infláciou strácajú naše peniaze, najmä úspory, svoju hodnotu, a je treba zrejme konať rýchlejšie ako sme si plánovali v zlých scenároch.

Priplatiť si musíme v podstate všade – od potravín, cez stavebný materiál, benzín až po obedy v škole. K pravidelným nákupom sme si v porovnaní s minulým rokom priplatili navyše 4,6% a to je najsilnejší rast od mája 2020. Úmerne k tomu sa znížila aj reálna hodnota našich úspor – peniaze stratili svoju cenu a to rýchlejšie ako sme predpokladali.

Spolu s tým však vzrástla cena zlata a minulý týždeň vystúpila na hranicu tesne pod 1.800 dolárov – cca. 1.550 EUR za trójsku uncu. Zlato tak investori a rozumne hospodáriaci začali považovať opäť za nástroj proti rastúcej inflácii a stáva sa účinnou ochranou úspor. Spolu so zlatom vykazujú rast cien aj ďalšie cenné kovy – striebro, platina a paládium.

Okrem ceny samotného zlata a ostatných drahých kovov sa javí ako ešte účinnejšia ochrana pred znehodnocovaním peňažných úspor nákup mincí zo striebra a zlata. Tie nielenže účinne ochránia hodnotu úspor, ale navyše ich dokážu aj dramaticky zhodnotiť a tak namiesto jednoduchej obrany pred znížením hodnoty peňazí investori zaznamenávajú výrazné zhodnotenie.

Známe sú prípady mincí z produkcie Českej mincovne, keď napríklad limitovaná emisia striebornej mince Český lev zvýšila svoju hodnotu v priebehu necelých 4 rokov až šestnásťnásobne!

Veľmi perspektívne zhodnotenie úspor však ponúka aj rad ďalších mincí. Potenciál má prvá emisia s národným symbolom Slovenska – Orol, rovnako z produkcie Českej mincovne. Aj tu však platí výstraha k opatrnosti! Spolu s perspektívou zhodnotenia úspor investíciami do zlata a mincí je pravdepodobné, že sa na trhu objavia rôzni „zaručení“ producenti mincí s neodolateľnými ponukami.

Tu si však treba povedať, a to jednoznačne, že hodnotu certifikovaných zlatých a strieborných mincí, rovnako ako zlatých a strieborných tehličiek, môže garantovať len renomovaný producent. Tak aby jeho výrobky a certifikáty boli akceptované na celom svete a zlato a striebro od nich bude takto použiteľné kdekoľvek kde to bude majiteľ/investor potrebovať.

Česká mincovna je takým producentom. Okrem produkcie investičných a zberateľských mincí je totiž aj jediným certifikovaným producentom, ktorý na území Českej republiky v spolupráci s Českou národnou bankou zabezpečuje aj razenie všetkých obežných mincí. To jej dáva punc inštitúcie, ktorej výrobky a certifikáty sú akceptované v plnej hodnote na celom svete.

Razancia s akou začala u nás stúpať inflácia je výzvou konať a staviť na stabilnú, tisícročiami overenú stratégiu – investovať do drahých kovov a mincí z nich. Česká mincovna kvôli tomu otvorila už pred rokom svoju kamennú reprezentačnú predajňu v Bratislave, na Suchom mýte 1, kde sa môžete prísť poradiť ako najlepšie ochrániť svoje peniaze pred infláciou a do čoho účinne investovať. Veľa informácií, s možnosťou ihneď objednať - najmä pri limitovaných sériách ide často aj o čas – môžete získať rýchlo na portáli www.ceskamincovna.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Stále neviete, čo kúpiť babičke, mamine, svokre či kamarátke. Prinášame vám tipy na darčeky, ktoré potešia každú ženu.


12 h
Aj Santa sa dobre baví, keď číta tento článok.

Zdajú sa vám naše vianočné tradície, ako liatie olova či vypchávanie čižiem sladkosťami, čudné? Vo svete je ešte väčšia divočina.


26. nov

Distribúcia krízových balíčkov pre najohrozenejšie domácnosti v rómskych komunitách, ktoré sú aktuálne najviac zasiahnuté pandémio


INZERCIA 26. nov
Skryť Zatvoriť reklamu