SME
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Až dve tretiny Slovákov chcú mať všetky služby v jednom balíku

Agentúra 2muse zisťovala názor Slovákov na tzv. konvergenciu, teda spájanie služieb pevnej a mobilnej siete do balíkov.

V reprezentatívnom prieskume sa zamerala hlavne na preferenciu a motiváciu využívať služby pevnej a mobilnej siete od jedného poskytovateľa, vnímanie výhodnosti takéhoto spájania a hodnotenie s tým spojených benefitov.

Spojené služby od jedného operátora by podľa prieskumu celkovo preferovalo 65% populácie. Zároveň, 61% Slovákov považuje spájanie služieb mobilnej a pevnej siete do balíkov za výhodné. Platí, že spájanie služieb mobilnej a pevnej siete do balíkov uprednostňujú zákazníci tým výraznejšie, čím viac služieb využívajú u jedného operátora. Zároveň, respondenti využívajúci služby niektorého z dvoch najväčších operátorov vykazujú vyššiu mieru preferencií spájať si služby v porovnaní so zákazníkmi zvyšných dvoch operátorov.

Až 4 z top 5 najdôležitejších kritérií pre výber operátora sa viažu na internetové pripojenie, konkrétne jeho dostupnosť, stabilitu, rýchlosť a bezpečnosť. Mať možnosť spojiť si služby do balíkov je pri výbere poskytovateľa mimoriadne alebo veľmi dôležité pre 62 % Slovákov.

Preferenciu spájania služieb do balíkov významne zvyšujú najmä atribúty viažuce sa k televíznym službám a možnosť optického pripojenia. Viaceré atribúty, pri ktorých respondenti deklarovali vysokú dôležitosť pre samotný výber operátora (dostupnosť, stabilita, rýchlosť pripojenia a pod.) zvyšujú preferenciu spojených služieb v menej významnej miere.

Najväčšou výhodou využívania všetkých služieb od jedného operátora je podľa Slovákov prehľadnosť (Všetko mám v jednej faktúre a vidím v jednej aplikácii) a jednoduchosť manažovania služieb (Všetky požiadavky vybavím u jedného operátora, na rovnakej zákazníckej linke či predajni).

Hlavným dôvodom výhodnosti spájania služieb mobilnej a pevnej siete do balíkov je pre väčšinu Slovákov (85 % ) nižšia cena takto spojených služieb. Druhým v poradí medzi top dôvodmi výhodnosti balíkov (84 % ) bola možnosť získať týmto spôsobom rôzne extra benefity (dáta navyše, zľavy na zariadenia, bezplatný TV archív a pod.).

Za najzaujímavejšie výhody v rámci spojených služieb v balíkoch považujú Slováci zľavy na paušál, dáta navyše a zľavu na zariadenie. Pre ľudí v strednom veku je najzaujímavejšia zľava na zariadenie, zatiaľ čo ľudia nad 60 rokov preferujú zľavu na pevné služby.

Prieskum si u agentúry 2muse objednala spoločnosť Orange Slovensko. Išlo o exkluzívny online prieskum realizovaný od 7. do 12. októbra 2021 na vzorke reprezentatívne odrážajúcej populáciu Slovenska (18+ rokov, 1008 respondentov využívajúcich služby rôznych operátorov).

Martin Hromkovič, riaditeľ úseku marketingu pre rezidenčných zákazníkov a značky spoločnosti Orange Slovensko, v tejto súvislosti povedal: „Našich zákazníkov spájame už bezmála 25 rokov a po celý ten čas im ponúkame to, čo je pre nich dôležité. Prieskum potvrdil, že väčšina populácie považuje za zmysluplné mať všetky telekomunikačné služby od jedného operátora a spájať si ich do výhodných balíkov. Primárnou motiváciou takto si spájať služby je podľa prieskumu nižšia cena a možnosť získať benefity navyše. A presne to prinášame našim zákazníkom aj na Vianoce - balík služieb Love s množstvom výhod. To, čo robí našu ponuku unikátnou, je spojenie najkvalitnejšej a najdostupnejšej mobilnej siete na Slovensku so spoľahlivou a zákazníkmi dlhodobo pozitívne hodnotenou pevnou sieťou, ktorá je aktuálne dostupná už pre viac ako 97 % slovenských domácností.“

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vianočný fond pomoci od Orange medzi organizácie prerozdelí sumu 40 000 eur.


INZERCIA 9 h

Ako sa z malého odštepného závodu stal dôležitý hráč v oblasti energetiky, hovoríme s generálnym riaditeľom Bystríkom Berthotym.


INZERCIA 9 h

Mnohí majitelia rodinných domov uvažujú nad zateplením šikmej strechy jedným z týchto izolačných materiálov.


INZERCIA 9 h
Skryť Zatvoriť reklamu