SME
Utorok, 30. november, 2021 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

P3 stavia pri Lozorne novú halu

Pevnou súčasťou parku P3 Bratislava D2 je aj 300-ročný dub.

Logistický park P3 Bratislava D2 sa do leta 2022 rozšíri o novú halu DC7B s plochou 21-tisíc m2, ktorá predstavuje expanziu haly DC7. „Oficiálnu kolaudáciu haly plánujeme na začiatok júla v budúcom roku, no s výstavbou sme začali už v septembri. Oproti pôvodným plánom ide o zdržanie šesť mesiacov v dôsledku pandémie a nedostatku stavebných materiálov,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks. Novú halu pripravuje aktuálne najväčší developer a prenajímateľ logistických nehnuteľností na Slovensku pre plánované expanzné zámery dlhodobého nájomníka IHLE, ale aj ako špekulatívnu výstavbu pri potenciálnych klientoch.

Posunutie začiatku výstavby v dôsledku pandémie sa premietlo aj do navýšenia nákladov, ktoré investor investuje do výstavby novej haly. „Hovoríme o navýšení na úrovni 11 až 15 percent, čo je pri takýchto projektoch skutočne významná čiastka a prejaví sa na očakávanom výnose daného projektu. Drahšia výstavba sa však dotýka celosvetovo trhu s nehnuteľnosťami. O to viac nás teší, že sme sa aj napriek koronakríze stali najväčším developerom logistických nehnuteľností na Slovensku,“ tvrdí Jánoši.

Expanzné zámery v P3 Bratislava D2
Prvým nájomníkom v novej hale bude spoločnosť IHLE, najvýkonnejší veľkoobchod s pneumatikami, diskami a kompletnými kolesami v Európe, ktorá je dlhodobým nájomcom parku P3 Bratislava D2. „Flexibilita je jednou z najčastejších požiadaviek našich klientov. S IHLE realizujeme za 10 rokov spolupráce už tretiu relokáciu v rámci parku,“ opisuje Jánoši.

V rámci celkovej výmery novej haly bude IHLE podnikať na približne tretine celkovej plochy, teda na zhruba 7 000 m². Zvyšná plocha bude slúžiť pre budúcich klientov P3.

Špičková hala a kancelárie s výhľadom na 300-ročný dub
Nová hala v logistickom parku P3 Bratislava D2 bude expanziou siedmej nehnuteľnosti, ktorú P3 Logistic Parks v tomto areáli s celkovou plochou 236 890 m² spravuje. „Staviame moderné nehnuteľnosti najvyššej kvalitatívnej úrovne A, ktoré spĺňajú prísne environmentálne kritériá, väčšina z nich má certifikát BREEAM Very Good. O ten sa budeme uchádzať aj pri novej hale DC7B,“ uvádza Peter Jánoši. Certifikácia budov hovorí o hospodárnosti a efektívnosti využívania energií v rámci priestorov, o šetrnosti k životnému prostrediu a zároveň sleduje, ako sa v budove ľudia cítia. Z typickcých priemyselných logistických centier sa totiž pomaly stávajú moderné parky. Tie už nie sú len chladným skladovým priestorom, ale postupne sa menia na pracovný priestor doplnený o relaxačné zóny. Oddychovú zónu má v pláne developer zriadiť aj vo svojom parku pri Lozorne, ktorého súčasťou je 300-ročný dub letný. „Tento strom je spätý s obcou, jej obyvateľmi a už aj s nami. Zachovávame ho v plnej kráse, výstavba sa ho nedotkne, naopak, prispôsobili sme mu plány a zmenšili úžitkovú zastavanú plochu o približne 3 000 m². V našich parkoch všeobecne presadzujeme okrem trvalo udržateľných riešení aj množstvo zelene,“ dodáva Peter Jánoši. V spojení s ekologickými riešeniami tak developer znižuje energetické náklady na prevádzku svojich budov a zvyšuje hodnotu stavieb. Všetky haly P3 sú vybavené moderným systémom vykurovania a ventilácie, majú zvýšenú tepelnú izoláciu strechy aj úsporné inteligentné LED osvetlenie. Budovy sú zároveň konštrukčne pripravené na ďalšie rozšírenie kancelárskych alebo obchodných priestorov.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


6 h

V poradí štvrtý rok sa dm zmenou BLACK piatku na GIVING rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu e-shopu.


6 h
Víťaz kategórie Plug-in hybrid, populárna OCTAVIA štvrtej generácie, vôbec po prvý raz ponúka novú formu pohonu, kombinujúcu spaľovací motor a elektromotor.

S modelmi ENYAQ iV a OCTAVIA iV získala dve prvé miesta.


10 h
Skryť Zatvoriť reklamu