SME
Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti

365.bank dopĺňa portfólio svojich digitálnych produktov.

(Zdroj: Getty Images)

365.bank dopĺňa portfólio svojich digitálnych produktov. Popri plne digitálnom účte, digitálnej karte bez plastu, či digitálnej pôžičke rozširuje svoju ponuku aj o digitálnu hypotéku. O tú si môžu jej klienti po novom požiadať aj v mobilnej aplikácii, ako aj v internet bankingu. Novinku banka spustila tento týždeň. Na záver procesu si klienti v aplikácii vyberú aj preferovanú pobočku banky, kde schválený úver dotiahnu do konca.

Pri dizajnovaní digitálnej hypotéky vychádzala 365.bank zo spätnej väzby od klientov, ktorú získala v prieskume. Podľa výsledkov následne banka pristúpila k vytváraniu a postupnosti jednotlivých krokov tak, aby zabezpečila čo najlepšiu prehľadnosť celého procesu a používateľskú skúsenosť.

"Trišesťpäťka je prvou bankou, ktorá prináša možnosť vyplniť a podať žiadosť o úver na bývanie cez mobilnú aplikáciu. Celý proces by mal klientom zabrať približne desať minút. Ako digitálna banka s pobočkami sa touto cestou snažíme uľahčiť riešenie ich bývania tak, že žiadosť vybavia komfortne z pohodlia svojho domova a proces dokončia na našom obchodnom mieste, ktoré si vyberú a kde sa môžu poradiť o detailoch", hovorí Filip Lehocký head of digital business v 365.bank.

V rámci aplikácie klientovi kalkulačka vypočíta, koľko bude platiť pri požadovanej výške hypotéky. Môže si porovnávať možnosti jednotlivých fixácií, výšky mesačných splátok a celkovo si modelovať úver podľa vlastných predstáv.

Následne klient vyplní nevyhnutné informácie o sebe týkajúce sa typu zamestnania, výšky príjmu a záväzkov či počtu detí a pod. Na základe toho mu banka vygeneruje, či má nárok na úver podľa toho, ako si ho namodeloval, prípadne mu navrhne inú ponuku.

V ďalšom kroku klient zadá údaje o zamestnávateľovi, type pracovného pomeru, vzdelaní či rodinného stavu. Následne žiadosť odošle 3-sekundovým podržaním tlačidla. Na záver si už len vyberie pobočku banky, kde príde schválený úver osobne podpísať. Aplikácia klienta ešte upozorní na to, aké doklady by si mal so sebou doniesť.

Digitálnu hypotéku pritom klienti môžu využiť aj na refinancovanie úveru, na ktoré je aktuálne podľa banky vhodné obdobie. V tomto prípade prepláca 365.bank poplatok za predčasné splatenie v inej banke. Výhodnú sadzbu 0,365 % ročne môže klient získať aj prostredníctvom digitálnej hypotéky v prípade, že potrebuje financovať maximálne 70 % z ceny nehnuteľnosti.

Parametre digitálnej hypotéky

  • fixácia 1, 2 a 3 roky: od 0,365% ročne (do 70% LTV), od 0,50 % ročne (od 70,01% LTV do 80,00 % LTV), od 1,75 % ročne (nad 80% LTV),
  • fixácia 5 rokov: od 0,70 % ročne - do 70% LTV, od 0,95 % ročne od 70,01% LTV do 80,00 % LTV, od 1,95 % ročne nad 80% LTV,
  • preplatenie poplatku za predčasné splatenie hypotéky z inej banky
  • bez poplatku za poskytnutie

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Rozhodnite o podpore nápadov na lepší život vo vašom okolí až do 13. februára 2022 v každom Tescu.


INZERCIA 4 h

20-minútové mestá sú budúcnosť. Ale zmestí sa život človeka do 20-minútového kruhu?


INZERCIA 4 h

Odkladať kúpu nehnuteľnosti v hlavnom meste môže vyjsť draho vzhľadom na dlhodobý rast cien.


21. jan
Skryť Zatvoriť reklamu