SME
Piatok, 27. máj, 2022 | Meniny má Iveta

Dôležitosť online vzdelávania zamestnancov vo firmách rastie

Akú rolu bude zohrávať online vzdelávanie v najbližších mesiacoch?

Počas pandémie sa firmy museli prispôsobiť podmienkam a hľadať spôsoby, ako vzdelávať svojich zamestnancov na diaľku. Predtým boli bežné prezenčné školenia, no po ich zastavení sa vzdelávanie presunulo do online priestoru. Po letnom uvoľnení a vyššej miere zaočkovaných firmy kombinujú online a offline možnosti.

Rola online v hybridnom vzdelávaní

Hybridné vzdelávanie je kombináciou tradičných prezenčných školení s novými online riešeniami. Predstavujú flexibilitu a dostupnosť. Firmy sa nemusia spoliehať iba na prezenčnú variantu školení. Majú možnosť neustále sa posúvať vpred vďaka najnovším poznatkom, ktoré im vie predať online priestor. Obsah tam vzniká rýchlejšie a jednoduchšie sa vie dostať k študentovi.

Efektívne vzdelávanie zamestnancov

Seduo.sk funguje na Slovensku od konca minulého roka. Je to najväčší česko-slovenský vzdelávací portál s viac ako 320 videokurzami s profesionálnymi lektormi, ktorí sú odborníci vo svojich oblastiach. Ako produkt Seduo.cz vzdeláva české firmy už šesť rokov. Portál obsahuje široké spektrum tém. Zamestnanci majú možnosť naučiť sa všetko, čo potrebujú pre svoju prácu a osobný rozvoj. Keďže celý proces prebieha online, platforma predstavuje efektívnu formu vzdelávania, ktorá navyše šetrí peniaze.

Online je relevantný kedykoľvek a kdekoľvek

Od vstupu na trh v decembri 2020 zaznamenalo Seduo.sk nárast v záujme o vzdelávanie od slovenských firiem. Dôležitú úlohu vo vzdelávaní zamestnancov potvrdilo aj v období lockdownu, vďaka svojej nespornej výhode- možnosti študovať kedykoľvek a kdekoľvek. V súčasnosti je dopyt po Seduo.sk značný. Využíva ho viac než 100 slovenských firiem z odvetví bankovníctva, výroby, ale aj automobilového priemyslu či FMCG.

Benefity, ktoré firmy ocenia

Časová flexibilita. Videokurzy od Seduo.sk je možné absolvovať kedykoľvek, kdekoľvek a sú koncipované stručne. Vďaka krátkym lekciám študent lepšie udrží pozornosť a obsah si zapamätá. Zamestnanci preto môžu niektoré témy absolvovať v pohodlí domova, s možnosťou prispôsobenia si času.
Merateľnosť. Súčasťou online vzdelania sú štatistiky, ktoré ukazujú úspešnosť absolvovania kurzov. Pre zamestnávateľa je to skvelý prostriedok na to, aby si sám sledoval zapojenie jeho zamestnancov a vyhodnotil si efektívnosť investície do vzdelávania.
Finančná nenáročnosť. Odpadáva tu niekoľko nákladov, ktorým sa pri prezenčných školeniach nedá vyhnúť. Náklady na lektora, cestovanie, prenájom priestorov či strava. Štúdium online je v tomto smere menej náročné.

Budúcnosť vzdelávania vo firmách

Online vzdelávanie je najjednoduchší spôsob, ako každému zamestnancovi priniesť osobnejší prístup, nastaviť mu štúdium na mieru a sledovať jeho progres. Vhodnou cestou pre firmy, ktoré chcú vzdelávať, môže byť aj hybridné vzdelávanie. V ňom bude online naďalej zohrávať významnú rolu. Najmä vďaka nenáročnej implementácii a jednoduchému prístupu k lektorskému obsahu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu