SME
Utorok, 17. máj, 2022 | Meniny má Gizela

Inovatívne stráženie bez ľudí je efektívnejšie

Mário Púš, zakladateľ spoločnosti PATROL SLOVAKIA, prináša klientom inovatívne riešenia, ktoré dokonale zabezpečia každý objekt.

Mário Púš, konateľ a zakladateľ spoločnosti PATROL SLOVAKIA, prináša svojim klientom inovatívne IT riešenia, ktoré dokážu dokonale zabezpečiť každý objekt.

Ako sa zmenil bezpečnostný trh za deväť rokov vášho pôsobenia?

Kedysi využívali súkromné bezpečnostné služby hlavne fyzické stráženie. Ja som od začiatku videl potenciál v pulte centrálnej ochrany (PCO) a v kamerovom systéme. Najväčší posun vidím vo vývoji technológií a kamier. Pred deviatimi rokmi sme cez kameru mohli len sledovať, čo sa deje, dnes jej vieme dať príkaz, aby monitorovala vybraný objekt, parcelu a v prípade jeho narušenia nám to hlásila obrazom i zvukom. Aj vďaka tomu som za tie roky znížil počet zamestnancov z 85 na 20 a máme omnoho väčšie pokrytie než kedysi.

V čom sa líšite od konkurencie? Aké benefity ponúkate svojim klientom?

Fyzické stráženie rušíme, čím optimalizujeme klientovi mesačné náklady na minimum a prechádzame na systém kamerovej inteligencie. Vďaka kamerovému systému totiž vieme o páchateľovi ešte skôr, ako niečo poškodí. Vieme do celej služby zakomponovať viac systémov, ako je dochádzkový či požiarny systém SHZ.

Prečo by si mal zákazník vybrať práve PATROL SLOVAKIA?

Zákazníkovi pripravujeme zabezpečenie presne na mieru, optimalizujeme mu náklady na mesačný paušál. Každý objekt je iný a tomu prispôsobujeme prvky zabezpečenia. Okrem kamerového systému a pultu centrálnej ochrany využívame aj viacstupňovú ochranu ako zadymenie alebo stroboskop, ktoré zvyšujú bezpečnosť. Paralyzujú zlodeja a predlžujú čas potrebný na to, aby na miesto prišla výjazdová jednotka.

Aké inovácie v rámci bezpečnosti prináša vaša spoločnosť?

Sledujeme trendy vo svete a pravidelne chodíme na konferencie. Sme inovatívna súkromná bezpečnostná služba a sme otvorení novým technológiám, ktoré by sme mohli zakomponovať do našich služieb. Často dostávame ponuky priamo z IT firiem na nové riešenia, ktoré zlepšujú zabezpečenie, a tie potom ponúkame klientom. Ako prví sme na Slovensko priniesli ochranu RFID systému. Ide o tzv. Patrol Card, ktorá pri správnom použití znemožní zlodejom skopírovať dáta z platobnej karty.

Akými efektívnejšími spôsobmi dokážete nahradiť fyzické stráženie? Prečo je tento spôsob podľa vás lepší?

Pracujeme s kamerovou inteligenciou a AI, dochádzkovými systémami. Výjazdy tak vieme robiť iba v nutných prípadoch, čím šetríme klientom náklady. Samozrejme, pokiaľ klient požaduje výjazd pri každom hlásení, posielame hliadku automaticky. Výjazdy majú v aute GPS a každý z posádky má na sebe kameru, takže máme presný záznam z každého incidentu. Čo sa týka protipožiarneho zabezpečenia, elektronickú požiarnu signalizáciu pripájame priamo na pult centrálnej ochrany. Senzory nám dajú vedieť, odkiaľ išiel poplach, ktorý vizuálne kontrolujeme cez kamery. V prípade požiaru voláme hasičov a vieme im povoliť vstup na diaľku a dať informáciu, kde sú hydranty.

Máte skúsenosť s tým, že klienti bezpečnosť firmy podceňujú, alebo naopak, preceňujú?

Absolútne podceňujú a zabezpečenie začnú riešiť až keď ich vykradnú. Veľakrát považujú za nepotrebné mať pripojenie na pult centrálnej ochrany a myslia si, že stačí zavolať políciu. Je rozdiel, keď je páchateľ v objekte pár minút, alebo desiatky. My máme dojazd päť až desať minút a vo väčšine prípadov sa vieme dostať do objektu, prípadne ho otvoríme na diaľku a informujeme klienta kamerovým aj písomným záznamom.

Akým spôsobom viete optimalizáciu prispôsobiť klientovi?

V prvom rade si urobíme analýzu s klientom a zistíme, aké majú zabezpečenie. Táto fáza je veľmi dôležitá, pretože tu zistíme, čo presne klient chce a potrebuje. Pokiaľ sú niektoré komponenty v rámci zabezpečenia použiteľné, zapojíme ich do nášho systému. Kamery väčšinou vymieňame automaticky, pretože práve tie sú kľúčovým prvkom ochrany. Celé zabezpečenie nastavíme na kľúč a následne ho jeden-dva týždne testujeme, aby sme doladili detaily. Vždy sa nájde niečo, čo by klient chcel doplniť alebo zmeniť.

Kam sa podľa vás posunú bezpečnostné služby? Zrušia sa úplne fyzické stráženia?

Som presvedčený o tom, že fyzické stráženie zanikne. Minimálne v noci a cez víkendy, kedy je pracovná sila drahá. Kým deväť rokov dozadu chodila kvôli každému hláseniu hliadka, dnes vieme veľa vecí vyhodnotiť z operačného centra a výjazdy nie sú potrebné. Systém a kamery sú vybavené hlasovými správami, vieme tak komunikovať s osobami v objekte priamo cez ne a vyzvať ich na opustenie priestoru. Keď je náš systém nastavený správne, je takmer nemožné ho oklamať.

Aká je vaša vízia do budúcnosti?

Plánujeme postaviť centrá s autami na viacerých miestach na Slovensku, aby sme znížili čas výjazdov. Okrem toho by sme chceli zabezpečovať poriadok na festivaloch pomocou IT technológií. Dnes na stráženie netreba stovky ľudí, stačí monitorovať priestor dronom a posielať hliadku priamo na miesta incidentu.

Pult Centrálnej Ochrany (PCO)

Pult Centrálnej Ochrany (PCO) je efektívnym riešením, ako šetriť náklady a maximalizovať bezpečnosť. Vieme nasadiť komplexné riešenie kamerovým systémom s 24-hodinovým dohľadom a patrolujúcou mobilnou zásahovou jednotkou. Tak pomôžete aj vy strážnikom neriskovať a šetriť ich zdravie počas nočných kontrol. Pomocou PCO vidíme v skutočnom čase, čo sa deje vo vašich priestoroch a naše jednotky sú vždy pripravené vyraziť na zásah. Sú neustále v pohybe a náhodne kontrolujú jednotlivé objekty pre maximalizáciu bezpečnosti. PCO bdie nad vašou bezpečnosťou aj keď spíte.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Hypoglykémia je u diabetikov „bežná“, nepredvídateľná a potenciálne nebezpečná komplikácia inzulínovej liečby.


7 h

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.


INZERCIA 19 h
Jiří Procházka.

Jiří Procházka, jeden z najlepších bojovníkov MMA súčasnosti, sa stal novým globálnym ambasádorom spoločnosti XTB.


16. máj
SkryťZatvoriť reklamu