SME
Utorok, 18. január, 2022 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém

Spoločnosť so sídlom v Lipt. Mikuláši dostala poverenie od thajskej vlády na dodanie komplex. riešenia námorného informač. systému

Vissim s.r.o. je súčasťou skupiny Vissim so sídlom v Nórsku.

„V podstate zdigitalizujeme námorný priestor pozdĺž západného pobrežia Thajska smerom k Andamanskému moru a v južnej časti Thajského zálivu na východnom pobreží krajiny. Hlavným cieľom systému je optimalizovať efektívnosť a bezpečnosť prístavov. Týmto rozšírením však prispejeme aj k zlepšeniu bezpečnosti pozdĺž pobrežia vrátane pomoci v boji proti námornej trestnej činnosti, ako je pašovanie, pirátstvo a nezákonný rybolov. Je fantastické, že spoločnosť v Liptovskom Mikuláši sa môže zapojiť do tohto špičkového námorného projektu,“ hovorí Juraj Viňanský, riaditeľ spoločnosti Vissim na Slovensku.

Systém poskytuje prehľad o námornej doprave v reálnom čase a o mnohých faktoroch ovplyvňujúcich dopravu, ako sú poveternostné podmienky, vlnobitie a ďalšie. Celkovo tak poskytuje veľmi cennú platformu na podporu rozhodovania, ktorá môže optimalizovať námornú dopravu a chrániť podmorský život.

Rozsahom práce spoločnosti Vissim je dodávka 23 senzorových lokalít pozdĺž príslušného pobrežia. Lokality budú zahŕňať radary, automatický identifikačný systém (AIS), kamerové systémy, metrologické a vodné senzory pre meranie výšky vĺn a prílivu. Vissim tiež poskytne softvér a technológie pre nové kontrolné centrum v Bangkoku, zktorého budú thajské orgány vzdialene monitorovať príslušné prístavy a pobrežné časti.

Tím Vissim v Liptovskom Mikuláši je zodpovedný za vývoj, výrobu a testovanie softvéru aj hardvéru, ktorým je vybavené riadiace centrum v Bangkoku.

„Náš systém nie je určený na pasívne monitorovanie. Je to systém určený na efektívne využívanie námorných údajov. Prepojením miliónov dátových údajov prináša skutočné chápanie a prevenciu hrozieb v námornej doprave. Zároveň poskytuje spoľahlivosť, že máte situáciu v záujmovej oblasti pod kontrolou. Dosahujeme to poskytnutím komplexnej dátovej platformy, ktorá kombinuje viacero zdrojov údajov a transformujeme ich pomocou „machine learning“ do zrozumiteľnej formy pre zefektívnenie práce používateľov,“ dodáva Peter Poruben, riaditeľ operatívy.

Vissim v minulosti dodal thajským orgánom podobný systém, ktorý pokrýva východnú a severnú časť Thajského zálivu. Tento systém sa skladá z desiatich senzorových lokalít v Thajskom zálive až po ostrov Ko Mak, plus kontrolné centrum v prístavnom meste Laem Chabang, v okresoch Si Racha a Bang Lamung v provincii Chonburi v Thajsku.

„Thajské pobrežie je veľmi dlhé a rušné. Tým najlepším uznaním dobrej práce pre nás, ako dodávateľa námorných informačných systémov, je opakovaný záujem spolupráce zo strany thajských pobrežných orgánov“, uzatvára Tatiana Šupalová, finančná riaditeľka. Pre predstavu Thajské pobrežie má celkovú dĺžku približne 2 815 kilometrov, z toho pobrežie Andamanského mora má 937 kilometrov a pobrežie Thajského zálivu má 1878 kilometrov.

Vissim je technologická spoločnosť, ktorá vyvíja a dodáva softvér na kľúč , vrátane senzorov a infraštruktúry pre komplexné systémy na optimalizáciu námornej prepravy po celom svete. Spoločnosť má sídlo v nórskom meste Horten a okrem globálnej partnerskej siete má pobočky vo Veľkej Británii a na Slovensku. Práve náš tím Vissim Slovakia je otvorený spolupráci s IT špecialistami v oblasti softvérov a aplikácií a rozširujeme tím aj o nových členov. Aktuálne pozície môžete sledovať na našom facebook profile.

Pre viac informácií kontaktujte:

slovakia@vissim.no, +421 44 38 11 663

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek fénix® 7 a prekvapil novinkou epix™ (Gen2).


3 h
Keď elektro – tak PLANEO!

A zľavy platia nielen v obchodoch, ale aj na webe.


12 h

Sme líder v odvetví a je našou povinnosťou chrániť životné prostredie.


INZERCIA 21 h
Skryť Zatvoriť reklamu