SME
Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti

Distribúcia krízových balíčkov pre ohrozené domácnosti v rómskych komunitách, ktoré sú aktuálne najviac zasiahnuté pandémiou.

Štátna príspevková organizácia MZ SR Zdravé regióny sa dlhodobo venuje podpore zdravia znevýhodnených skupín predovšetkým v marginalizovaných rómskych komunitách. Organizácia úspešne realizuje dva národné projekty Zdravé komunity 2B a Korona te merel vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

V súčasnosti sa jej aktivity zameriavajú najmä na preventívne opatrenia proti pandémií ochorenia COVID-19. Novinkou v rámci aktivít je pomoc najohrozenejším domácnostiam. Ide o cielenú distribúciu viac ako 6 000 krízových balíčkov pre domácnosti v izolácií s ohrozenými osobami – staršími ľuďmi, ľuďmi s pridruženými závažnými ochoreniami, tehotnými ženami a rodinami s malými deťmi. Obsahom balíčkov sú ochranné a dezinfekčné prostriedky. Výdaj a rozdeľovanie balíčkov začína koncom novembra zo skladu organizácie v Prešove. Balíčky sa budú distribuovať prostredníctvom siete zamestnancov, prioritne do lokalít s pôsobením organizácie, predovšetkým v nadväznosti na prebiehajúce intervencie v spolupráci s Intervenčným tímom MZ SR v MRK, a to najmä do lokalít, kde bol aktuálne zaznamenaný zvýšený výskyt ochorenia COVID-19, no preventívne aj v rámci pokračujúceho nízkoprahového mobilného očkovania.

V teréne pracuje viac ako 300 terénnych pracovníkov organizácie v 450 segregovaných rómskych osídleniach, nachádzajúcich sa na území 280 obcí a miest. Ich úlohou je sprostredkovanie zrozumiteľných informácií súvisiacich s aktuálnou epidemiologickou situáciou, vykonávanie osvetových aktivít, zameraných na prevenciu a ochranu najzraniteľnejších členov domácností, a tiež pomoc pri organizovaní testovaní, očkovaní a krízových intervencii. Medzi ďalšie kľúčové činnosti organizácie v boji proti ochoreniu COVID-19 patria: podrobné monitorovanie vývoja pandemickej situácie v MRK, sprostredkovanie informácií MZ SR a sieťovanie aktérov na regionálnej úrovni.

Príspevková organizácia ako súčasť MZ SR má za úlohu pomáhať rezortu zdravotníctva v oblasti riešenia pandémie COVID-19 v prostredí marginalizovaných rómskych komunít.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Herec Juraj ŠOKO Tabaček poukazuje aj na iné možnosti znižovania odpadu z jednorazových plastových fliaš, než je zálohovanie.


5 h

Spoločnosť Mint Investments si nedávno prevzala ocenenie v prestížnej realitnej súťaži CIJ Awards Česká republika 2021.


15 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


18 h
Skryť Zatvoriť reklamu