SME
Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

dm a jej zákazníci podporili vznik 15 vzdelávacích centier

V poradí štvrtý rok sa dm zmenou BLACK piatku na GIVING rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu e-shopu.

(Zdroj: dm)

V poradí štvrtý rok sa dm zmenou BLACK piatku na GIVING rozhodla venovať 5 percent z celkového denného obratu e-shopu mojadm.sk a všetkých svojich predajní v rámci svojej iniciatívy GIVING FRIDAY, ktorá tento rok padla na 26. novembra. Na vznik a vybavenie 15 vzdelávacích centier počítačovou technikou pre marginalizované skupiny sa tak vyzbierala suma 49 186,50 eura, vďaka ktorej vznikne po jednom centre v Bratislave, Skalici, Trnave, Galante, Dunajskej Strede, Žiline, Čadci, Nitre, Rožňave, Prešove a Banskej Bystrici a po dvoch centrách v mestách Spišská Nová Ves a Košice. Do nich budú mať prístup žiaci a študenti, ktorí majú online vyučovanie, dospelí, ktorí si zvyšujú rekvalifikáciu online formou, a všetci, ktorí sa chcú akoukoľvek online formou dovzdelať, rozvinúť svoj talent alebo sa spojiť so svojou rodinou a v súčasnosti na to nemajú podmienky. Okrem toho dm venuje do týchto miestností aj ďalšiu vyradenú techniku a vybavenie, ako napríklad tlačiarne, internetové routre či kancelárske stoličky.

Tento projekt pripravila dm v spolupráci so svojím partnerom – Slovenskou katolíckou charitou. Na Slovensku sa tento rok podarilo na projekt dm {spoločne} vyzbierať 49 186,50 eura, čo je o približne 4 000 eur viac ako minulý rok. Celkovo, vo všetkých 11 zúčastnených krajinách, sa podarilo vyzbierať sumu 407 000 eur.

"Som rád, že aj napriek neľahkým časom sa v uplynulý piatok naši zákazníci rozhodli prispieť svojím nákupom v predajniach alebo cez e-shop do výzvy dm Giving Friday a umožnili tak vznik 15 centier pre tých, ktorí to špeciálne v týchto dňoch veľmi potrebujú," povedal Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

"Naša vďaka patrí všetkým zákazníkom a zamestnancom dm drogerie markt Slovensko, ktorí aj napriek neľahkej pandemickej situácii a lockdownu nezaváhali a svojím nákupom v kamenných predajniach a e-shope podporili vznik 15 počítačových miestností. Veríme, že aj tento znak solidarity bude povzbudením pre ostatných šíriť dobro v predvianočnom čase," povedal Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Aj tento rok rástla výška priemerného nákupu

Celkový počet zákazníckych nákupov vo filiálkach a cez e-shop v tento deň dosiahol číslo 56 842, čo je o 3,35 percenta viac ako priemerný denný počet zákazníckych nákupov v dm, ktorý činil za posledný obchodný rok 54 996 nákupov. V porovnaní s minulým rokom, keď bolo v tento deň realizovaných 64 303 nákupov, počet nákupov síce klesol, ale zároveň sa zvýšila ich hodnota, čoho dôsledkom je, že sa vyzbieralo o približne 4 000 eur viac v porovnaní s minulým rokom, keď vyzbieraná suma v dm Slovensko činila 45 105 eur.

Najvyšší nákup v dm v sume vyše 1 200 eur

Celkovo najvyšší nákup bol realizovaný v sume 1 253 eur v Košickom kraji, konkrétne v predajni v Košiciach na sídlisku Ťahanovce. Najvyšší nákup v e-shope bol v tento deň realizovaný v sume 597 eur a uskutočnil ho zákazník z Jarovníc.

dm {SPOLOČNE}

Vo svojej najväčšej iniciatíve pod názvom dm {spoločne} pokračuje spoločnosť dm drogerie markt už siedmy rok. Prostredníctvom nej spolupracovníci a zákazníci dm spoločne podporujú výnimočné projekty a aktivity, čím šíria myšlienky dobrovoľníctva a pomáhajú zvyšovať záujem o filantropické aktivity a dobrovoľnícku prácu na Slovensku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Herec Juraj ŠOKO Tabaček poukazuje aj na iné možnosti znižovania odpadu z jednorazových plastových fliaš, než je zálohovanie.


3 h

Spoločnosť Mint Investments si nedávno prevzala ocenenie v prestížnej realitnej súťaži CIJ Awards Česká republika 2021.


13 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


16 h
Skryť Zatvoriť reklamu