SME

Dobrá receptúra musí mať „oko draka“

Nové číslo mesačníka Magazín zdravia v predaji od 1. decembra.

Pevné zdravie a silná imunita sú základným predpokladom prevencie i zdolávania mnohých chorôb. Riešenia zdravotných ťažkostí, ale aj harmonizáciu celého organizmu nachádzajú mnohí v ucelených, tradičných liečebných systémoch s holistickým prístupom. Najprepracovanejším a najucelenejším z takýchto systémov je aj u nás stále populárnejšia Tradičná čínska medicína (TČM), jej metódy diagnostiky a liečby. Viac sa dozviete v rozhovore s Mgr. Marcelou Klevarovou, vyštudovanou biofyzičkou, ktorá je aj absolventkou Univerzity tradičnej čínskej medicíny Guangming Peking. Vo svojej praxi využíva všetky vedomosti nadobudnuté v oblasti pediatrie, gynekológie, nefrológie z pohľadu TČM a ďalších školení, pod vedením čínskych, slovenských a českých lektorov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mesačník Magazín zdravia by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Nájdete v ňom zaujímavé témy, ktoré vám nielen vyplnia voľný čas, ale prinesú aj zaujímavé, dôležité a užitočné informácie zo sveta zdravia a zdravej životosprávy. Platí to aj o decembrovom čísle, kde nájdete okrem iného aj pravidelné rubriky, krížovku či recepty z domácej kuchyne našich čitateliek.

Magazín zdravia nájdete už aj v pobočkách Slovenskej pošty.
Najviac sa však oplatí predplatiť si ho na celý rok. Nielenže časopis pravidelne nájdete v schránke, ale na predplatnom aj ušetríte. Za ročné predplatné zaplatíte 9,60 eur.
K ročnému predplatnému navyše získate aj darček v hodnote 19 eur – doplnok stravy Pleť & pokožka od známej českej kozmetickej značky Manufaktura. Akcia je limitovaná.

SkryťVypnúť reklamu

V decembrovom Magazíne zdravia si môžete prečítať:

Bolestivý kútik – Pálenie, svrbenie aj bolesť. Prasknutý kútik vie najmä počas zimy skriviť úsmev na tvári. Tento bežný problém pozná zrejme každý, nie každý však vie, čoho sa treba vyvarovať, ak sa ho chcete zbaviť a ako treba správne postupovať pri liečbe.

Darovanie krvi a pandémia – Darovanie krvi je ušľachtilý a nesmierne dôležitý počin, avšak ako všetky oblasti nášho života, aj darcovstvo poznačila pandémia. Hovorí sa, že darovanému koňovi sa na zuby netreba pozerať. Pri darovaní krvi to dávno neplatí – darcovia musia spĺňať prísne podmienky, potrebné pre bezpečnosť. A pre pandémiu sa na mnohých miestach ešte viac sprísňujú.

Epidémia, ktorá kradne kosti – Hovorí sa jej aj tichý zlodej kostí a odborníci ju prirovnávajú k epidemickej civilizačnej chorobe. Spočiatku osteoporóza nemusí mať žiadne príznaky a poukáže na ňu až zlomenina. Ochorením trpí asi 8 percent populácie. Veľa však možno urobiť v rámci prevencie tohto ochorenia a vyšetrenie pomocou denzitometrie by mali podstúpiť najmä tí, u ktorých sú prítomné rizikové faktory, ktoré svedčia v prospech osteoporózy.

SkryťVypnúť reklamu

Tichý zabijak – Mnohí ním trpia celé roky, dlhý čas sa však nemusí nijako špecificky prejavovať. Aj preto odborníci označujú hypertenziu ako tichého zabijaka. Kým sa ťažkosti prevalia a začnú riešiť, mohol sa zvýšený tlak už podpísať pod celkovým zdravotným stavom. Ide totiž o faktor, ktorý sa podieľa na cievnych mozgových príhodách, aj problémoch so srdcom.

(Zdroj: Petit Press)

Tradičné i moderné saunovanie otuží i ozdraví – Súčasná doba prináša enormnú psychickú záťaž, čo sa prenáša aj do nášho fyzična a prejavuje na imunite, odolnosti voči chorobám a po čase aj na výkonnosti. Aby sme tejto silnej záťaži odolali a udržali si dobrú fyzickú i duševnú kondíciu, potrebujeme uvoľnenie, relax a znovunabitie telesnej i duševnej energie. Jednou z možných a príjemných možností je pobyt v saune.

Nástrahy nadmerného času stráveného v online priestore – Elektronické zariadenia sú nevyhnutnou súčasťou moderného života, s ich používaním sa však spájajú aj závažné riziká. Deti, ktoré majú menej ako dva roky, by mali pred obrazovkami stráviť len minimum času. Inak môže byť dôsledkom ich psychické vyčerpanie, neurotické prejavy, problém s koncentráciou a narušený spánok. U starších detí sa môže objaviť duševná nepohoda, úzkostné prejavy, depresie, bezdôvodné agresívne reakcie, znížená sebakontrola a prejavy sebapoškodzovania.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Primár

Komerčné články

  1. Naučte deti narábať s peniazmi: Máme pre vás niekoľko tipov
  2. GUTEN TAG! Deň plný pohody, zaujímavých destinácií a informácií
  3. Miesto, kde je úspech podnikania zaručený
  4. Choďte za odborníkom. Či vás bolí zub alebo chcete investovať
  5. Firmy a školy sa môžu zbaviť elektroodpadu rýchlo a bezplatne
  6. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy
  7. 25 tipov na tašky, ktoré vás budú baviť. A takto si ich vyrobíte
  8. Revolučná inovácia: Mobil pomáha v boji proti rakovine!
  1. Nissan Qashqai: Facelift prináša množstvo inovatívnych vylepšení
  2. Choďte za odborníkom. Či vás bolí zub alebo chcete investovať
  3. Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa h3kovali
  4. Aj jedenáste ocenenie Slovak Superbrands Award putuje do dm
  5. Autocentrá AAA AUTO už za prvý štvrťrok predali 26 000 vozidiel
  6. Firmy a školy sa môžu zbaviť elektroodpadu rýchlo a bezplatne
  7. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy
  8. Relaxačný raj v resorte Drevenice Terchová
  1. Cestujte za zlomok ceny. Päť destinácii na dovolenku mimo sezóny 13 833
  2. Revolučná inovácia: Mobil pomáha v boji proti rakovine! 8 342
  3. V púpave je všetko, čo potrebujete 4 776
  4. Zmena pre ľudí s postihnutím: Prichádzajú európske preukazy 3 296
  5. Esplanade - wellnes s pridanou hodnotou 3 130
  6. Veľká zmena pre ľudí s postihnutím 2 878
  7. Náš prvý prezident sa nebál hovoriť o mravnosti v politike 2 365
  8. Nebudete veriť, že toto skrýva Albánsko. Jeho pláže vyrazia dych 2 031
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu