SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Ako podnikať na internete. V Košiciach sa to naučíte zadarmo

Žiadne veľké investície, na vlastný online biznis potrebujete mobilný telefón a veľkú chuť niečo dokázať.

V Košiciach pripravujú unikátny bezplatný kurz pod názvom „Ako začať podnikať, ak vlastníš iba mobilný telefón?“ Odborné školenie zamerané na online formy podnikania prináša košická spoločnosť ELIT-BYT DEVELOPMENT. O podrobnostiach projektu hovorí v rozhovore jej konateľ Roman Frych.

Kurz má lákavý názov. Ako môže pomôcť mladým ľuďom, ktorí uvažujú o online podnikaní?

Svet sa v posledných rokoch vďaka internetu rýchlo digitalizuje. Vznikajú nové profesie a možnosti samostatného zárobku a jednou z nich je aj podnikanie prostredníctvom internetu a sociálnych sietí. Prirodzene si to vyžaduje nové znalosti, zručnosti a vedomosti. Cieľom kurzu je poskytnúť účastníkom základné informácie o tomto podnikaní, pri ktorom sú dôležité najmä veľká chuť a odhodlanie a vlastný mobilný telefón.

Mladí majú dnes asi viac možností ako kedysi…

Určite. Keď som ja ako mladík začínal s podnikaním koncom 90. rokov, nemal som vôbec žiadne peniaze. Požičal som si preto 150 dolárov od známych. Po páde socializmu bol na trhu veľký
nedostatok tovarov a služieb a podnikať sa dalo takmer v akomkoľvek sektore. Doba sa však zmenila. Dnes potrebuje mladý podnikateľ na rozbehnutie svojho biznisu v tradičnom podnikaní tisíce eur. Lenže takúto hotovosť zvyčajne nemajú a banka im peniaze len tak nepožičia. A práve preto sa svojho sna často vzdávajú. Na internetovom podnikaní je to však iné. Všetci sme o tom už počuli, pravidelne vidíme úspešných ľudí v tejto oblasti, influencerov, ale nevieme ako urobiť prvý krok a zaujať tak, aby aj naše podnikanie bolo efektívne. Naším bezplatným kurzom chceme pomôcť mladým urobiť práve tento prvý krok vo vlastnom biznise, ktorý je najťažší.

Online priestor ponúka nespočetné množstvo príležitosti pre biznis, ktoré sa dajú využiť najrôznejšími spôsobmi. Stačí na to jedno takéto školenie?

Samozrejme, že počas krátkeho kurzu sa nedá naučiť všetko o podnikaní na sociálnych sieťach. Je to rozsiahla téma, ktorá má rôzne odvetvia a vyžaduje veľa štúdia a praxe. Záujemcom však chceme
dať širšiu predstavu o možnostiach v tomto sektore biznisu. Už v priebehu kurzu si každý účastník bude musieť vytvoriť vlastný produkt, na ktorom môže stavať a potenciálne s ním ďalej pracovať. Kurzom by sme teda radi odovzdali nielen teoretické, ale aj praktické znalosti.

Akí lektori budú školiť absolventov kurzu?

Budú to mladí šikovní ľudia, ktorí len nedávno začali s podnikaním na sociálnych sieťach a darí sa im. Môžu byť preto pre ostatných motiváciou a dobrým príkladom pri naštartovaní vlastného
biznisu. Verím, že účastníkom kurzu dodajú odvahu vážne rozmýšľať o vlastnom podnikaní, aj keď nemajú veľa financií.


Kto sa bude môcť zúčastniť kurzu a ako je možné sa naň prihlásiť?

V prvom rade treba napísať krátky motivačný text na náš mail elitstuding@gmail.com. Takýto kurz si vyžaduje určitý čas, energiu školiteľov a našu investíciu. Preto si chceme byť istí, že všetci kandidáti majú reálnu túžbu a motiváciu dozvedieť sa viac o online podnikaní. Šancu by sme ale chceli dať čo najviac prihláseným. Kurz je určený predovšetkým pre mladých podnikateľov, ktorí už začali svoj biznis, alebo o tom v súčasnosti uvažujú. Predpokladáme, že hlásiť sa budú väčšinou mladí, ale nebránime sa ani iným vekovým skupinám. Človek môže začať podnikať alebo si zlepšiť svoje vedomosti o podnikaní v každom veku.

Môžete trochu priblížiť priebeh kurzu?

Zo záujemcov vytvoríme skupinky po asi 20 ľudí. Najprv prejdú prvou etapou kurzu v rozsahu 12 hodín. Tá bude tvoriť akýsi nevyhnutný základ pre začiatok podnikania na internete. Pôjde o množstvo rád, ukážok a tipov od mladých, ale skúsených ľudí, ktoré im pomôžu zorientovať sa v online biznise. Po ukončení tejto prvej etapy by účastníci kurzu mali vedieť, ako si vytvoriť žiadaný produkt, stanoviť jeho cenu, vymyslieť naň reklamu či zvoliť si komunikačné a distribučné kanály. Ďalšie etapy kurzu prispôsobíme požiadavkám účastníkov, ale celé jeho zameranie bude sledovať jeho využitie v reálnom živote.

Kedy budete považovať kurz za úspešný?

Naším zámerom je sformovať v Košiciach nový podnikateľský „ekosystém“. Mám tým na mysli komunitu mladých podnikateľov, ktorí sa spoznajú na kurze a neskôr budú spolu komunikovať a
navzájom si pomáhať. Budú si navzájom odovzdávať ich vedomosti a znalosti a posilnia tým podnikateľské prostredie v meste. Ide nám aj o kooperáciu rôznych startupov a ich tvorcov s freelancermi, ktorí môžu spoločne vytvoriť produkt zaujímavý nielen pre slovenský trh. O biznis tím, v ktorom sa spája energia a myšlienky viacerých ľudí a rastie motivácia a chuť urobiť niečo nové. Teším sa na to!

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


13 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


13 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 23 h
SkryťZatvoriť reklamu