SME
Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

METROPOLIS bude postavený podľa japonského know-how

Generálnym dodávateľom stavby je Takenaka.

Developer Mint Investments oznámil, že víťazom tendra na generálneho dodávateľa stavby rezidenčného projektu Metropolis je japonská spoločnosť Takenaka Europe GmbH. O víťazovi rozhodli skúsenosti, profesionalita, navrhnuté alternatívne riešenia a tiež celková cena. Prípravu stavby 16- a 18-poschodovej veže v tvare písmena M v bratislavskom downtowne začne vybraný dodávateľ v súlade s časovým harmonogramom.

Za úspechom v tendri sú profesionalita tímu a navrhované riešenia dodávateľa

Podľa slov Sebastiena Dejanovského z Mint Investments o výbere generálneho dodávateľa stavby rozhodli skúsenosti firmy, profesionalita tímu, navrhnuté alternatívne riešenia k zadaniu developera a celková cena.
„Veľmi sa na Metropolis tešíme a záleží nám, aby bol zhotovený kvalitne a načas. Vo finálnom kole tendra sme sa rozhodovali medzi tromi uchádzačmi. Takenaka prišla s projektom, ktorý sa od ostatných odlišoval predovšetkým ponukou alternatívnych riešení. Tzn., že v Takenaka si detailne preštudovali našu dokumentáciu a k určitým položkám navrhli efektívnejšie alternatívy, ktoré boli rovnako kvalitné, ale menej nákladovo či časovo náročné. Pre výsledok tendra bola rozhodujúca aj celková cena. Vážime si novozniknuté partnerstvo Mint Investments a Takenaka a sme presvedčení, že japonské stavebné know-how a povestná japonská precíznosť prispejú k výnimočnosti projektu Metropolis.“

Motiváciou pre zapojenie do tendra bolo renomé developera a výnimočnosť projektu

Na otázku, čo bolo motiváciou pre Takenaka, aby sa prihlásila do tendra pre výstavbu rezidenčného projektu Metropolis v bratislavskom downtowne odpovedá generálny riaditeľ Takenaka, Petr Urválek: „Za motiváciou prihlásiť sa do tendra je nová stratégia firmy Takenaka v Európe, konkrétne rozširovanie segmentov stavebníctva, v ktorých pôsobíme, o rezidenčnú výstavbu. Takenaka je najväčším rezidenčným staviteľom v Japonsku a tento segment sme doposiaľ v Európe nerozvíjali.
Čo sa týka samotného projektu, tak motivácií bojovať o Metropolis bolo niekoľko - stabilita a renomé developera Mint Investments, atraktívna poloha v centre Bratislavy a veľkost projektu. Metropolis je výnimočný svojou architektúrou a ponúka niektoré unikátne riešenia, akým je napríklad stropné chladenie bytov.“

Filozofiou Takenaka je stavať stavby pre budúce generácie

Spoločnosť Takenaka so svojou vyše 400-ročnou tradíciou je jednou z najstarších architektonických, inžinierskych a stavebných spoločností v Japonsku. Je prvotriednym odborníkom v oblasti stavebných a inžinierskych služieb a vynikajúce výsledky dosahuje aj vďaka inovácii stavebných procesov.

„Našou filozofiou je stavať stavby, ktoré budú schopné slúžiť aj ďalším generáciám. Chceme zanechať poctivú a kvalitnú prácu. Napokon, toto je aj mottom našej firmy. Takenaka si zakladá na vysokých štandardoch, ktoré sú typicky spojené s japonskou kultúrou. Napríklad slušnosť, pracovitosť, disciplína, plnenie záväzkov voči našim klientom, partnerom a dodávateľom,“ hovorí Petr Urválek.

O spoločnostiach Takenaka a Takenaka Europe GmbH

Materská spoločnosť Takenaka Corporation so sídlom v Tokiu a v Osake je hrdý rodinný podnik s tradíciou 17-tich generácií. Je jednou z „top 5“ stavebných spoločností v Japonsku.

So svojimi japonskými koreňmi je Takenaka Europe GmbH na európskom trhu stavebných a inžinierskych služieb jedinečná. Pri svojom podnikaní vždy ťaží z tradičných japonských hodnôt. Vďaka schopnosti myslieť a konať udržateľne, byť adaptabilným a spoľahlivým partnerom, je Takenaka prínosom pre stavebnú činnosť v Európe, kde pôsobí od roku 1973 a čoskoro oslaví 50 rokov v Európe. Aktuálne pôsobí v 13 krajinách Európy.

V neposlednej rade Takenaka, ako jedna z mála stavebných firiem, vlastní a prevádzkuje svoje výskumné a vývojové centrum. V ňom pracuje niekoľko stoviek inžinierov na nových postupoch v stavebníctve. Či už sa jedná o výskum a vývoj výškových budov, ochranu budov pred zemetrasením, vývoj zelených fasád, vysoko pevnostných materiálov alebo digitalizáciu v stavebníctve.

Takenaka na Slovensku

Na slovenskom trhu pôsobí japonská Takenaka od roku 2000. Pôvodne sa sústredila na priemyselnú výstavbu. Preto väčšina referencií na Slovensku pochádza z tohoto segmentu. Patria k nim závody KIA Motors Slovakia v Žiline, Foxconn v Nitre, či JAGUAR LAND ROVER v Nitre. Z ostatných segmentov sú to napríklad kancelárske priestory pre firmu AMAZON.

Viac info na www.takenaka.eu

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Herec Juraj ŠOKO Tabaček poukazuje aj na iné možnosti znižovania odpadu z jednorazových plastových fliaš, než je zálohovanie.


3 h

Spoločnosť Mint Investments si nedávno prevzala ocenenie v prestížnej realitnej súťaži CIJ Awards Česká republika 2021.


13 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


15 h
Skryť Zatvoriť reklamu