SME
Utorok, 25. január, 2022 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Developer predstavuje víziu zelenej Petržalky bez áut

Projekt Petržalka City vnesie do Petržalky modernú ľudskú mierku, zelené priestory a stane sa novým centrom pravého brehu Dunaja.

Dôraz na zeleň a človeka by mal byť v súčasnosti alfou a omegou každého spoločensky zodpovedného developerského projektu.
Realita je rôzna, ale projekt Petržalka City je unikátnym príkladom, kde je táto línia absolútne priorizovaná.
Projekt sľubuje v blízkosti Chorvátskeho ramena vybudovať mestský park s novou zeleňou a lákavými verejnými priestranstvami pre obyvateľov modernej štvrte.


Doprava a parkovanie 21. storočia
Rozšírenie zelených plôch bude možné najmä vďaka veľkorysému riešeniu parkovania a dopravy v lokalite. Developer počíta s investíciou do vytvorenia „carfree“ zóny. Tá má stáť na veľkokapacitnom podzemnom parkovaní, vedľa novej električkovej trate. Park, pešie korzá a priechodnosť celej štvrte cez novovybudované lávky až k električke otvárajú projekt Petržalka City pre všetkých obyvateľov.


Bývanie, kde komunita hrá dôležitú rolu
Každé živé mesto potrebuje ľuďom ponúkať kultúrne a športové zážitky a zároveň možnosť pracovať vblízkosti svojho domova.
Preto projekt počíta s vybudovaním kultúrno-spoločenského a športového centra ako aj kancelárskych priestorov.
Tie sú dôležité preto, aby ľudia mali príležitosť pracovať v blízkosti svojho domova.


V rámci projektu vznikne multifunkčná sála pre viac ako 2 000 ľudí, kde sa budú odohrávať divadelné predstavenia či kongresy, pribudne aj vonkajší amfiteáter či knižnica. Vzniknú indoorové aj outdoorové športoviská, bežecká dráha, ihriská pre deti a dokonca aj lezecké centrum. Samozrejmosťou je napojenie na všetky dôležité cyklistické tepny.
V neposlednom rade Petržalka City ponúkne aj kultúrne a vzdelávacie priestory, škôlku, či obchodné a administratívne priestory. Vznikne tak atraktívna oáza zelene, športu a kultúry na pravom brehu Dunaja, ktorá poteší nielen Petržalčanov všetkých vekových kategórií, ale priláka aj návštevníkov z celého mesta, vďaka čomu sa z Petržalka City stane lokalita plná života.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Herec Juraj ŠOKO Tabaček poukazuje aj na iné možnosti znižovania odpadu z jednorazových plastových fliaš, než je zálohovanie.


6 h

Spoločnosť Mint Investments si nedávno prevzala ocenenie v prestížnej realitnej súťaži CIJ Awards Česká republika 2021.


16 h

Účinky Arónie oceňujú hlavne onkologický pacienti a ľudia so slabšou imunitou


19 h
Skryť Zatvoriť reklamu