SME
Sobota, 21. máj, 2022 | Meniny má Zina

V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €

Prečítajte si zaujímavosti o tom, ako Slováci investovali do kryptomien s Fumbi - krypto-investičnou jednotkou na trhu.

Fumbi Network prináša možnosť využiť potenciál kryptomien širokej verejnosti vďaka tomu, že používateľom maximálne zjednodušuje nákup a úschovu kryptomien. Každý si môže iba pár klikmi a už za 50 € nakúpiť celé portfólio top preverených kryptomien ako Bitcoin či Ethereum a ďaľšie. Spoločnosť registruje už vyše 80 000 používateľov a vďaka tomu, že patrí k lídrom v investovaní do kryptomien, zozbierala dáta o tom, ako investujú Slováci.

Najzaujímavejšie čísla z roku 2021

Slováci vo Fumbi od roku 2018 nakúpili kryptomeny za 32 miliónov eur, najväčšie zastúpenie má medzi nimi Bitcoin. V roku 2021 nakúpili spolu krypto za viac ako 25 miliónov eur.
Najvyšší vklad, ktorý spoločnosť zaznamenala, bol vo výške okolo 400 000 €, priemerný prvý vklad používateľov je zhruba 380 €.

Najvyšší denný výber ziskov, ktoré spoločnosť Fumbi zaznamenala, bol vo výške až 1,2 milióna eur, pričom jeden používateľ vtedy vybral zisk až 300 000 €.


Ako investovali Slováci v roku 2021

Najobľúbenejším produktom spoločnosti je Fumbi Index Portfólio, v ktorom môžu používatelia nakúpiť celé portfólio top kryptomien jedným vkladom. Ich investíciu spravuje sofistikovaný Fumbi Algoritmus, ktorý kopíruje rast trhu kryptomien. V roku 2021 vložili do tohto produktu vyše 20,5 milióna eur.

Niektorí používatelia si chceli zvoliť konkrétne kryptomeny, napríklad Bitcoin alebo Ethereum, s produktom Fumbi Vlastná Voľba, do ktorého spolu vložili 4 milióny eur. To vypovedá o tom, že Slováci majú záujem investovať do kryptomien, ale radi pri tom využijú nástroj, ktorý im umožní investovať jednoducho a ktorý vyhodnocuje pohyby na trhu namiesto nich - ako je to v prípade produktu Fumbi Index Portfólio.

Do nového produktu Fumbi Bitcoin a Zlato vložili spolu takmer pol milióna eur. Tento produkt je najkonzervatívnejším z ponuky Fumbi, pretože s ním používatelia investujú nielen do Bitcoinu, ale aj do kryptomeny PAX Gold, ktorá je krytá reálnym zlatom. Zlato v tomto prípade investíciu do bitcoinu stabilizuje. Aj keď tento produkt vznikol až v lete, z dát spoločnosti Fumbi sa dá odhadnúť, že ľudia, ktorí sú otvorení investovaniu do kryptomien, väčšinou preferujú menej konzervatívnu stratégiu.

Vo Fumbi môžu od leta svoj majetok zhodnocovať aj spoločnosti a právnické osoby cez Fumbi Biznis. Za pol roka od spustenia produktu sa v spoločnosti zaregistrovalo zhruba 400 subjektov.


Investujú do kryptomien aj ženy?

V roku 2021 sa veľmi nezmenilo zastúpenie žien a mužov používajúcich Fumbi. Stále je pomer 80:20 v prospech mužských používateľov. Toto odzrkadľuje aj celosvetový jav, pretože vo svete tiež investujú do kryptomien väčšinou muži, aj keď percento žien pomaly narastá.


Fumbi je pre širokú verejnosť

Fumbi Network je slovenská krypto-investičná spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2018 a získala už vyše 80 000 používateľov na Slovensku, ale aj v Českej republike a v Poľsku. Možnosť využiť potenciál rýchlo rastúceho odvetvia kryptomien prináša širokej verejnosti, pretože maximálne zjednodušuje spôsob investovania - nielen pohodlným nákupom, ale aj tým, že používatelia nemusia riešiť nákup a využívanie vlastných peňaženiek.

Bezpečné uloženie kryptomien

Všetky kryptomeny zakúpené cez spoločnosť Fumbi sú v priamom vlastníctve používateľov a uskladnené sú prostredníctvom platformy Ledger Vault, čo je jedno z najdôveryhodnejších a najlepších riešení úschovy kryptomien na svete. Zároveň spoločnosť pravidelne vykonáva nezávislý audit peňaženiek v spolupráci so spoločnosťou SGS Slovakia.

Využite aj vy potenciál rýchlo sa rozvíjajúceho odvetvia kryptomien a investujte s Fumbi už so sumou 50 €.

Trh kryptoaktív je volatilný a hodnota kryptoaktív môže rýchlo narastať, ale aj klesať. Z uvedeného dôvodu sa investícia do kryptoaktív považuje v súčasnosti za rizikovú. Slovenská spoločnosť FUMBI NETWORK j. s. a., disponuje príslušnými povoleniami na poskytovanie služieb spojených s kryptoaktívami v zmysle právnych predpisov Slovenskej republiky. Národná banka Slovenska v súčasnosti nevykonáva dohľad nad poskytovaním služieb súvisiacich s kryptoaktívami.

Informácie uvedené v tejto reklame nemajú byť vykladané ako investičná rada.

FUMBI NETWORK j. s. a., a ani nikto na trhu s kryptoaktívami, nevie zaručiť istý výnos .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež


INZERCIA 9 h

Gestačný diabetes mellitus (GDM) patrí k závažným metabolickým poruchám počas tehotenstva.


14 h

Tu si prečítate všetky ocenené články.


INZERCIA 16 h
SkryťZatvoriť reklamu