SME
Sobota, 28. máj, 2022 | Meniny má Viliam

Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života

Hovorí riaditeľ Nemocnice AGEL Košice – Šaca.

V súvislosti s epidémiou koronavírusu čelí zdravotníctvo dlhodobému tlaku a obrovskému náporu. Stáť v tejto dobe na čele zdravotníckeho zariadenia predstavuje obrovskú zodpovednosť a zároveň výzvu, ktorú riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA prijal v marci minulého roka. V rozhovore sme sa ho opýtali, ako vníma prvých osem mesiacov svojho pôsobenia a bilancuje rok 2021.

Aké dojmy a emócie vo Vás zanechal uplynulý rok?

Uplynulý rok hodnotím, ako jeden z najťažších rokov môjho života. Nielen kvôli pandémii COVID-19, ale zároveň aj kvôli tomu, že som sa stal riaditeľom najlepšej nemocnice na Slovensku. Keďže sa stále snažím pôsobiť ako anestéziológ, okrem bežných medicínskych pracovných záležitostí mi k intenzívnej starostlivosti o covidových či necovidových pacientov pribudla aj ďalšia milá povinnosť, a to starostlivosť o takmer 1100 zamestnancov. Vnímam to ako veľkú zodpovednosť a tiež výzvu pokračovať a rozvíjať nielen vlastné nápady, ale aj to, čo tu zostalo po mojich predchodcoch.


Čo považujete za najväčší úspech?

Aj napriek 3. svetovej vojne, zvanej covid pandémia, so všetkými dôsledkami, ktoré prináša a obeťami všetkých ľudí pracujúcich v našej nemocnici, sa nám podarilo už opakovane obhájiť titul Nemocnica roka v kategórii všeobecných nemocníc. Toto považujem za najväčší úspech môjho tímu, teda všetkých zamestnancov Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


Ktoré ambície či plány sa nepodarilo zrealizovať?

O tom, čo sa nepodarilo, nemá zmysel rozprávať, pretože s tým, čo odišlo do zabudnutia prišlo niečo úplne nové, čo v konečnom dôsledku prinesie našej nemocnici ďalší profit v zmysle rozšírenia spektra poskytovanej zdravotnej starostlivosti na lôžku, ale aj v rámci jednodňovej chirurgie. Zároveň naše zdravotnícke zariadenie čakajú zo strany akcionára obrovské investície na nákup prístrojového vybavenia.


Spomínate si na najsilnejší okamih?

Najsilnejším a pre mňa najviac motivujúcim momentom bolo vidieť našich zamestnancov, ktorí v tejto nešťastnej vojne prišli o svojich najbližších a aj napriek obrovskému žiaľu, ktorému čelili, dokázali za veľmi krátky čas znova nastúpiť do neľútostného boja proti covidu.


Priniesol rok 2021 situáciu, ktorá Vás prekvapila?

Áno, bola ňou skutočnosť, že ma zvolili za riaditeľa nemocnice. Toto rozhodnutie zrejme potvrdzuje tvrdenie, že najlepším riaditeľom je anestéziológ, pretože okrem toho, že poskytuje zdravotnú starostlivosť najkritickejšie chorým pacientom so zlyhávajúcimi životnými funkciami, je nútený pozerať sa na všetko s nadhľadom. Práve táto schopnosť nadhľadu predurčuje anestéziológa k dôležitým funkciám ... (smiech).

Čo Vám urobilo najväčšiu radosť?

Najväčším potešením pre mňa boli krásne prežité prázdninové dni s mojou rodinou v čase prechodného zlepšenia epidemickej situácie.


Zmenili by ste na uplynulom roku niečo, ak by ste mali takú možnosť?

Áno, chcel by som určite všetkým ľuďom dať dar poznania a správnych rozhodnutí.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?

Autokamera s parkovacím režimom nahrá záznam hneď, ako zaznamená náraz, aby ste mali dôkaz pred nehodou aj po nej. Ako to funguje?


3 h

Túžite po obuvi, ktorá bude pohodlná na bežné nosenie do mesta, ale aj do práce? V tom prípade ste tu správne!


INZERCIA 13 h

Agresívne brzdenie a spôsobenie dopravnej nehody - čí je to vina? Bez palubnej kamery to nedokážete, ako na tomto zázname!


19 h
SkryťZatvoriť reklamu