SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Mecom ide na zelenú

Sme líder v odvetví a je našou povinnosťou chrániť životné prostredie.

„Sme líder v odvetví a je našou profesionálnou povinnosťou nastavovať nové trendy a formovať moderné pravidlá, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu“, hovorí generálny riaditeľ Mecom Group, s.r.o Ladislav Čechovič. Najväčší slovenský výrobca mäsových výrobkov postupne zavádza vo svojich závodoch ekologické riešenia a pri všetkých investičných rozhodnutiach zodpovedne posudzuje ich vplyvy na životné prostredie.

Dá sa vyrábať kvalitne, efektívne a ešte aj ekologicky ?

Mecom je príkladom toho, že sa to dá. Nejde to však samé a je na to potrebného viac úsilia. V minulom roku sme získali 3.miesto v prestížnej ankete Firma roka. To je ocenenie našej ekonomickej kondície, avšak tú by sme nikdy nedosiahli ak by sme zákazníkom neprinášali kvalitné a chutné výrobky, ktoré sa navyše snažíme vyrábať tak aby sme čo najmenej zaťažovali životné prostredie.

Aké „zelené“ opatrenia ste doteraz zaviedli ?

Držíme sa pravidla, že každá aktivita šetrná voči životnému prostrediu sa počíta. V našich prevádzkach preto používame ekologické čistiace prostriedky ako aj ekologické papierové utierky, toaletný papier a mydlá od slovenskej firmy Lucart. Už ich samotná výroba je z recyklovaných materiálov a šetrí lesy. Nedávno sme spustili novú výrobnú linku, ktorá má výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie a tým aj nižšiu uhlíkovú stopu. Naozaj to berieme v Mecome vážne.

Denne vozíte výrobky do predajní, používate aj elektrické autá ?

Radi by sme avšak infraštruktúra dobíjacích staníc nám to zatiaľ neumožňuje. Aj tu však robíme maximum a náš vozový park, ktorý má 80 vozidiel, pravidelne modernizujeme tak aby sme v ňom mali autá s čo najnižšími emisiami.

Čo pripravujete v tomto roku ?

Plánujeme investovať do modernizácie energetického hospodárstva tak aby sme mali efektívnejšiu spotrebu energií a teda aj nižšiu uhlíkovú stopu.

Mecom Group s.r.o. je súčasťou Smithfield Foods, ktorá bola založená v roku 1936 v americkom Smithfielde a dnes je globálnym svetovým lídrom v oblasti mäsospracujúceho priemyslu. Spoločnosť zamestnáva viac ako 55 tisíc pracovníkov a dosahuje ročné tržby viac ako 16 miliárd dolárov.

Viac na www.mecom.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


3 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


3 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu