SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.

Rozhodnite o podpore nápadov na lepší život vo vašom okolí až do 13. februára 2022 v každom Tescu.

Hlasovanie prebieha v rámci 10. edície grantového programu Tesca Vy rozhodujete, my pomáhame. Miestne organizácie, samosprávy, školy či neziskové organizácie prihlásili na jeseň takmer 400 nápadov na zlepšenie života v komunitách ešte na jeseň minulého roka. Nezávislá komisia – v zastúpení Tesca a zástupcov neziskového sektora – z nich vybrala 231 projektov, ktoré postúpili do hlasovania zákazníkov.

Víťazné projekty môžu hlasovacími žetónmi získanými za každý nákup podporiť zákazníci vo všetkých predajniach Tesca od 17. januára 2022 do 13. februára 2022. V každej predajni sú umiestnené hlasovacie stojany s 3 projektmi z blízkeho okolia. Nápad s najviac žetónmi od zákazníkov podporí Tesco sumou 1 300 eur, na druhom mieste sumou 600 eur a tretí nápad získa 300 eur. Desiatka projektov pri príležitosti 10. edície získa navyše i extra podporu spolu vo výške 13 000 eur. O nej rozhodnú v hlasovaní kolegovia z Tesca.

„Veľmi nás teší, že ľuďom čoraz viac záleží na okolí, v ktorom žijú a pracujú, a sami vymýšľajú projekty, ako zlepšiť život celej komunity. Do tohtoročnej edície grantového programu Vy rozhodujete, my pomáhame boli prihlásené najmä projekty z oblasti zdravia, športu, vzdelávania a kultúry. Projektom vybraným do hlasovania držíme palce a zákazníkom ďakujeme za každý jeden hlas,“ hovorí Michaela Lehotská, CSR manažérka Tesca. Najviac projektov v aktuálnej 10. edícii prihlásili organizácie v Banskobystrickom a Žilinskom kraji.

Tesco dlhodobo podporuje komunity vo všetkých regiónoch, v ktorých pôsobí. V doterajších 9 edíciách projektu reťazec finančne podporil až 1 617 projektov celkovou sumou 1,33 milióna eur. Zákazníci projektom odovzdali dokopy takmer 28 miliónov žetónov.

Grantový program Vy rozhodujete, my pomáhame podporuje rozličné verejnoprospešné iniciatívy, a to z oblasti zdravia, športu, vzdelávania či kultúry. Môže ísť napríklad o vybudovanie detského ihriska či cyklotrasy, vytvorenie športovej aktivity pre škôlkarov či seniorov, bezpečnejšie fungovanie centra voľného času, postavenie hmyzieho hotela či ochranu včiel. Príležitosť dostanú i projekty, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so súčasnou mimoriadnou situáciou po nástupe koronakrízy či podporiť zdravie a imunitu.

Celkový zoznam víťazných projektov z minulých edícií je k dispozícii na webstránke grantového programu.

Vďaka programu Vy rozhodujete, my pomáhame sa doposiaľ zrealizovalo v regiónoch popri stovkách iných projektov napríklad:

  • 105 kultúrnych podujatí
  • 58 ihrísk
  • 199 vzdelávacích aktivít
  • 154 úprav verejných záhrad a parkov
  • 13 detských táborov
  • 21 pomocí pre útulky pre zvieratá
  • 8 aktivít na ochranu včiel
Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


4 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


4 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 13 h
SkryťZatvoriť reklamu