SME
Pondelok, 16. máj, 2022 | Meniny má Svetozár

Na pomoc Ukrajine zriadil kraj sklad humanitárnej pomoci

Materiálnu pomoc môžu do športovej haly na Ostrovského ulici v Košiciach priniesť firmy aj jednotlivci.

Košický samosprávny kraj zriadil na pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny sklad humanitárnej pomoci. Nachádza sa v časti priestorov veľkokapacitného očkovacieho centra na Ostrovského ulici 1 pri Strednej odbornej škole informačných technológií v Košiciach, ktoré boli čiastočne reprofilizované. Kraj tak na jednom mieste môže dočasne uskladniť materiálnu pomoc zo zbierok, do ktorých sa zapájajú aj východniari.

Čo priniesť?

Zapojiť sa môže každý s chuťou podať pomocnú ruku obyvateľom, ktorí boli z dôvodu vojnového konfliktu na Ukrajine nútení opustiť svoje domovy, jednotlivci aj firmy. Keďže vyzbieraný materiál putuje do telocviční, internátov, turistických ubytovní aj ďalších núdzových zariadení, ktoré kraj zriadil pre vojnových utečencov, vítaný je najmä materiál na prenocovanie. Priniesť je možné postele, matrace, vankúše, paplóny, deky, obliečky, uteráky aj jednorazové poháre a lyžice. Potrebné sú tiež základné hygienické potreby ako toaletný papier a hygienické vreckovky (suché a vlhčené), detské plienky, sprchové gély, zubné pasty a kefky, dezinfekcie na ruky, rúška i respirátory. Z občerstvenia je možné doniesť napríklad vody, džúsy, detský výživy, balené croissanty, balený čaj, detské výživy či kaše. Sklad humanitárnej pomoci na Ostrovského ulici v Košiciach je otvorený každý deň vrátane víkendov v čase od 8.00 do 20.00 hod. Všetky informácie o možnostiach pomoci obyvateľom z Ukrajiny sú dostupné na webe web.vucke.sk/pomocukrajine.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

AlpexaVit PROBIO ponúka v každej kapsule vyvážený pomer vitamínov, minerálov a probiotík špecificky pre jednotlivé vekové skupiny.


INZERCIA 10 h

Ceny za stavebné materiály či energie rastú závratným tempom.


INZERCIA 10 h

Župné dni už tri piatky v rade ukazujú rôznorodosť Košického samosprávneho kraja v jeho najrôznejších podobách.


10 h
SkryťZatvoriť reklamu