SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Odvaha, zomknutosť, trpezlivosť, lojálnosť - ďakujeme

Vyjadrujeme svoje poďakovanie za odvedenú prácu všetkým zainteresovaným za obdobie posledných dvoch rokov.

Sme jedným z najväčších zariadení sociálnych služieb na Slovensku, čo do počtu klientov a tým aj početnosťou personálu. Je nás takmer 300 v budove s dvoma traktami, v ktorej sa nachádzajú ubytovacie i kancelárske a prevádzkové priestory, kde je po celý deň veľká migrácia osôb.

Aj nás zasiahla mimoriadna situácia a následne aj núdzový stav v dôsledku šírenia ochorenia covid nečakane a potreba riešenia nových, s tým súvisiacich problémov súbežne s plnením stálych, bežných pracovných úloh.

Začneme dosiahnutým výsledkom, na ktorý sme patrične hrdí, a to že sme obe vlny pandémie zvládli bez väčších následkov. V zariadení neprepukla epidémia, ochorenia sa vyskytovali sporadicky, v menších počtoch ochorení osôb, vďaka opatreniam, ktoré boli prijaté mnohokrát skôr, než boli navrhované Ministerstvom práce a sociálnych vecí a rodiny, či Úradom verejného zdravotníctva. Aj pri sprísňovaní opatrení na ochranu zdravia sa nám najmä vďaka manažmentu na čele s našou pani riaditeľkou Mgr. Zdenkou Slovikovou, vedúcou zdravotného úseku PhDr. Petrou Lisánskou a vedúcou zariadenia opatrovateľskej služby Mgr. Henrietou Ptašinskou.

Citeľné napätie pri dlhom trvaní obmedzení sa začalo prejavovať v netrpezlivosti, nespokojnosti, ale aj agresivite niektorých klientov a rodinných príslušníkov, ktorí sa domáhali osobných stretnutí, a to aj napriek riziku, ktoré to predstavovalo nie len pre nich, ale aj pre ďalších klientov a našich zamestnancov. Vedenie zariadenia veľmi profesionálne zvládlo manažovanie pandémie, kedy pani riaditeľka prejavila odvahu postupy prispôsobiť tunajším podmienkam, „ochutiť“ ich aj ľudskosťou a citlivosťou a tvarovať ich nielen pre celú tunajšiu komunitu, ale pre každého jedného klienta individuálne, zohľadňujúc jeho zdravotný stav, ale aj duševné rozpoloženie. Kooperácia medzi vedúcimi zdravotného úseku, zariadenia opatrovateľskej služby a vedením zariadenia bola preverená ťažkými skúškami, v ktorých sa preukázali ich silné odborné aj morálne kvality.

Poďakovanie patrí aj ďalším vedúcim zamestnancom, ktorí zabezpečovali pri stálych covidových výpadkoch personálu chod zariadenia a plnenie pracovných povinností v sťažených podmienkach a ktorí sa promptne prispôsobovali okolnostiam a menili zaužívané pracovné postupy, ktoré zo dňa na deň nahrádzali novými, a to všetko bez zmeny výsledného efektu. Zachoval sa chod kuchyne, zariadenie zabezpečilo dodávku balenej stravy pre klientov individuálne na izby a naďalej dodávalo a roznášalo stravu ďalším zariadeniam a externým stravníkom.

Veľké poďakovanie patrí zamestnancom zariadenia, ktorí si prešli skúškou ohňom, najmä zamestnanci – zdravotníci, opatrovatelia a sociálni pracovníci, ktorí bez výnimky všetci prijali za svoju povinnosť pracovať s ešte väčším nasadením aj s rizikom nákazy, pri výskyte ochorenia covid v zariadení.

Za podporu ďakujeme aj vedeniu mesta Košice, zamestnancom KSK, MPSVaR, ktorí prispeli k tomu, že zariadenie nebolo vystavené nedostatku ochranných pomôcok, dezinfekcie, hygieny, vitamínov pre klientov i personál, testov, iných v tom čase nevyhnutných pomôcok a potrieb. V neposlednom rade naše poďakovanie patrí tiež Asociácii poskytovateľov soc. služieb v SR, ktorej sme členom od roku 2019, najmä za ich cenné praktické a odborné rady, podporu aj pomoc, aj vďaka nim sme v týchto náročných skúškach obstáli so cťou.

Spôsob, akým je naše zariadenie manažované prešlo veľkým testom kvality a odborných schopností na výbornú. Pridanou hodnotou v sústavne sa meniacej situácii boli aj kreativita, flexibilita, veľká empatia, trpezlivosť a hlboká ľudskosť. To v nás formuje a utvrdzuje nádej, chuť i odvahu robiť svoju prácu v našom zariadení aj naďalej a rásť profesionálne i osobnostne.

Vedúci zamestnanci SSPMK.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.


13 h

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.


13 h

V Liptovskom Mikuláši sa stavia viac, ako kedykoľvek predtým. Liptovský Mikuláš je dobré miesto pre život.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu