SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.

Volkswagen ID.5 je najnovší prírastok do rodiny elektrických modelov VW, ktorý prináša praktickú stránku Svetového auta roka 2021, modelu Volkswagen ID.4, s atraktívnou karosériou typu kupé. Navyše bez kompromisov vo využiteľnosti (objem kufra je až 549 litrov) a s ešte lepšou aerodynamikou (koeficient odporu vzduchu 0,27). Vďaka tomu má ID.5 nižšiu spotrebu na diaľnici a potenciálne väčší dojazd. Pre úplnosť dodajme, že klesajúcej línie strechy sa nemusíte báť. Inžinieri robili všetko pre to, aby sa na zadné sedadlá vedeli pohodlne usadiť aj vysokí ľudia.

Dôležité však je, že Volkswagen ID.5 prichádza s novou verziou softvéru, ktorý sa Volkswagen chystá cez bezdrôtové aktualizácie dostať aj do aktuálnych modelov ID. Softvér generácie 3.0, ktorý už dostanete aj s každým novým modelom značky Volkswagen z rodiny ID, so sebou nesie niekoľko nových funkcií, zlepšuje užívateľský zážitok a optimalizuje proces nabíjania.

Nový softvér adresuje v prvom rade pripomienky a požiadavky aktuálnych zákazníkov. Príkladom je percentuálne zobrazenie zostávajúcej kapacity batérie na hlavnom displeji, ktoré doteraz v modeloch ID. chýbalo. Avšak zmien menších či väčších zmien, ktoré ID softvér 3.0 prináša, je mnoho. Inováciami prešiel aj head-up displej. Zobrazenie rozšírenej reality (napríklad animované navigačné šípky, ktoré sa majú „vznášať“ v križovatkách) je teraz oveľa lepšie integrované do prostredia. Head-up displej teraz zobrazuje aj varovania pre vodiča, ktoré vozidlo rozpozná pomocou Car2X systému – napríklad havárie či zasahujúce vozidlá bezpečnostných zložiek.

Čerešničkou na torte je rýchlejšie nabíjanie (135 kW miesto 125 kW) pre modely vybavené 82 kWh batériou a optimalizovaný tepelný manažment, vďaka ktorému budú mať autá najmä v zime nižšiu spotrebu a vyšší dojazd. Nový inteligentný plánovač trás navrhne na dlhšie cesty niekoľko zastávok, zobrazí očakávaný stav batérie po príjazde na nabíjačku ako aj čas potrebný na nabitie.

Súčasťou nového softvéru sú aj nové asistenčné systémy: Travel Assist, ktorý využíva aj húfovú inteligenciu, rozšírený parkovací asistent Park Assist Plus, parkovací asistent s pamäťovou funkciou na manévre a ďalšie.

Pre viac informácií kliknite na www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Platí, že čím väčšia je obrazovka, tým lepšie na ňu uvidíte. Praktickejší je aj pomer strán 16 : 9...

V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko kamier a aké sú medzi nimi rozdiely. Akú „čiernu skrinku“ do auta by ste si mali vybrať?


5 h
Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


2. júl
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl
SkryťZatvoriť reklamu