SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely

Nová verzia softvéru pre rodinu modelov ID prináša rýchlejšie nabíjanie, vyšší dojazd, vylepšenú navigáciu a veľa ďalších funkcií.

Volkswagen ID.5 je najnovší prírastok do rodiny elektrických modelov VW, ktorý prináša praktickú stránku Svetového auta roka 2021, modelu Volkswagen ID.4, s atraktívnou karosériou typu kupé. Navyše bez kompromisov vo využiteľnosti (objem kufra je až 549 litrov) a s ešte lepšou aerodynamikou (koeficient odporu vzduchu 0,27). Vďaka tomu má ID.5 nižšiu spotrebu na diaľnici a potenciálne väčší dojazd. Pre úplnosť dodajme, že klesajúcej línie strechy sa nemusíte báť. Inžinieri robili všetko pre to, aby sa na zadné sedadlá vedeli pohodlne usadiť aj vysokí ľudia.

Dôležité však je, že Volkswagen ID.5 prichádza s novou verziou softvéru, ktorý sa Volkswagen chystá cez bezdrôtové aktualizácie dostať aj do aktuálnych modelov ID. Softvér generácie 3.0, ktorý už dostanete aj s každým novým modelom značky Volkswagen z rodiny ID, so sebou nesie niekoľko nových funkcií, zlepšuje užívateľský zážitok a optimalizuje proces nabíjania.

Nový softvér adresuje v prvom rade pripomienky a požiadavky aktuálnych zákazníkov. Príkladom je percentuálne zobrazenie zostávajúcej kapacity batérie na hlavnom displeji, ktoré doteraz v modeloch ID. chýbalo. Avšak zmien menších či väčších zmien, ktoré ID softvér 3.0 prináša, je mnoho. Inováciami prešiel aj head-up displej. Zobrazenie rozšírenej reality (napríklad animované navigačné šípky, ktoré sa majú „vznášať“ v križovatkách) je teraz oveľa lepšie integrované do prostredia. Head-up displej teraz zobrazuje aj varovania pre vodiča, ktoré vozidlo rozpozná pomocou Car2X systému – napríklad havárie či zasahujúce vozidlá bezpečnostných zložiek.

Čerešničkou na torte je rýchlejšie nabíjanie (135 kW miesto 125 kW) pre modely vybavené 82 kWh batériou a optimalizovaný tepelný manažment, vďaka ktorému budú mať autá najmä v zime nižšiu spotrebu a vyšší dojazd. Nový inteligentný plánovač trás navrhne na dlhšie cesty niekoľko zastávok, zobrazí očakávaný stav batérie po príjazde na nabíjačku ako aj čas potrebný na nabitie.

Súčasťou nového softvéru sú aj nové asistenčné systémy: Travel Assist, ktorý využíva aj húfovú inteligenciu, rozšírený parkovací asistent Park Assist Plus, parkovací asistent s pamäťovou funkciou na manévre a ďalšie.

Pre viac informácií kliknite na www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Slovenská pobočka spoločnosti Atos je skvelé miesto na prácu. Potvrdil to prieskum medzinárodnej organizácie Great Place to Work.


INZERCIA 4 h
5. ročník kurzu Technológia a konštrukcia v praxi - MTF STU a Schaeffler Skalica

Vysoká škola je pre študentov dobrým odrazovým mostíkom. A keď sa môžu zapojiť aj do programu, ich šance na uplatnenie sa vzrastú.


INZERCIA 16 h

Hocikde ich nekúpite.


INZERCIA 16 h
SkryťZatvoriť reklamu