SME
Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

ZŠ v Moldave nad Bodvou bola súčasťou projektu ENGIE Eco školy

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ Československej armády v Moldave nad Bodvou.

ENGIE Eco školy je projekt zameraný na podporu vzdelávania detí a mládeže v oblasti environmentálnej výchovy. Program projektu, ktorý je určený predovšetkým školám, sa skladá z troch častí. Úvodnou časťou je prednáška, v rámci ktorej sa zamestnanci Skupiny ENGIE snažia hravou formou priblížiť a vysvetliť žiakom výrobu a distribúciu tepla a predstaviť im rôzne ekologické spôsoby využívania energie. Druhou časťou projektu je exkurzia do miestnej kotolne, kde si žiaci môžu názorne, prostredníctvom technických zariadení a technológií, pozrieť spôsob výroby a distribúcie tepla. Záverečnou časťou je sadenie zelene, či revitalizácia školských dvorov.

Štvrtý ročník projektu ENGIE Eco školy sa tento rok realizoval v 6 slovenských školách, v mestách a obciach, v ktorých Skupina ENGIE prevádzkuje tepelné hospodárstva. Celkovo sa do neho zapojilo viac ako 120 žiakov a študentov a 30 zamestnancov Skupiny ENGIE. „Teší nás, že sme mohli pomôcť zazeleňať a skrášliť školské dvory v bratislavskej Rači a Ružinove, Skalici, Senici, Moldave nad Bodvou a vo Veľkých Kapušanoch. Úspešný CSR projekt sa už niekoľko rokov teší veľkému záujmu zo strany žiakov, pedagógov, ale aj našich kolegov – dobrovoľníkov, ktorí nielen sadia, ale aj pripravujú prednášky a exkurzie,“ hovorí Róbert Ruňanin, obchodný riaditeľ ENGIE Services.

V Moldave nad Bodvou sa na jeseň 2021 do projektu ENGIE Eco školy zapojila ZŠ Československej armády. „Keďže dvor tejto základnej školy bol plný zelene a stromov, rozhodli sme sa, po dohode s pani riaditeľkou Liszkaiovou, že do spoločného átria zakúpime 15 záhradných lavičiek. Sme radi, že sa nám spoločne podarilo vytvoriť oddychovú zónu, ktorú najmä počas teplejších mesiacov môžu využívať nielen žiaci, ale aj pedagógovia školy,“ vysvetľuje R. Ruňanin.

Do programu ENGIE Eco školy sa počas 4 ročníkov zapojilo viac ako 400 detí a mladých ľudí a približne 150 zamestnancov Skupiny ENGIE. „Projekty podobného charakteru majú veľký spoločenský zmysel a pridanú hodnotu pre zúčastnených, kolegov dobrovoľníkov, ale aj samotných žiakov. Aj vďaka takýmto aktivitám vieme deťom priblížiť pomerne zložitý svet energií, ich význam, fungovanie a budúcnosť, ktorá nás v spojitosti s ich efektívnym a hospodárnym využívaním čaká. Je dôležité deti vzdelávať v oblasti ochrany životného prostredia, podporiť ich ochotu pomáhať iným a vlastnou prácou skrášľovať prostredie, v ktorom žijú,“ uzatvára R. Ruňanin.

Viac informácií o Skupine ENGIE: www.engie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Študenti zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave mieria na medzinárodné preteky v úspornej jazde vo Francúzsku.


5 h

Zákazníkom ponúka produkty vyrobené s ohľadom na lesy a oceány.


5 h

Za prvý polrok 2022 sa výrazne zvýšil aj počet ich obetí.


6 h
SkryťZatvoriť reklamu