SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Zelenší dvor pre ZŠ Hviezdoslava vďaka projektu ENGIE Eco školy

Do 4. ročníku projektu ENGIE Eco školy sa tento rok zapojila aj ZŠ P.O. Hviezdoslava vo Veľkých Kapušanoch.

ENGIE Eco školy je projekt zameraný na podporu vzdelávania detí a mládeže v oblasti environmentálnej výchovy. Program projektu, ktorý je určený predovšetkým školám, sa skladá z troch častí. Úvodnou časťou je prednáška, v rámci ktorej sa zamestnanci Skupiny ENGIE snažia hravou formou priblížiť a vysvetliť žiakom výrobu a distribúciu tepla a predstaviť im rôzne ekologické spôsoby využívania energie. Druhou časťou projektu je exkurzia do miestnej kotolne, kde si žiaci môžu názorne, prostredníctvom technických zariadení a technológií, pozrieť spôsob výroby a distribúcie tepla. Záverečnou časťou je výsadba zelene na školskom dvore, do ktorej sa aktívne zapájajú všetci zúčastnení – žiaci, pedagógovia a zamestnanci Skupiny ENGIE.

Štvrtý ročník projektu ENGIE Eco školy sa tento rok realizoval v 6 slovenských školách, v mestách a obciach, v ktorých Skupina ENGIE prevádzkuje tepelné hospodárstva. Celkovo sa do neho zapojilo viac ako 120 žiakov a študentov a 30 zamestnancov Skupiny ENGIE. „Teší nás, že sme mohli pomôcť zazeleňať školské dvory v bratislavskej Rači a Ružinove, Skalici, Senici, Moldave nad Bodvou a vo Veľkých Kapušanoch. Úspešný CSR projekt sa už niekoľko rokov teší veľkému záujmu zo strany žiakov, pedagógov, ale aj našich kolegov – dobrovoľníkov, ktorí nielen sadia, ale aj pripravujú prednášky a exkurzie,“ hovorí Róbert Ruňanin, obchodný riaditeľ ENGIE Services.

Vo Veľkých Kapušanoch sa na jeseň 2021 do projektu ENGIE Eco školy zapojila ZŠ P. O. Hviezdoslava. V októbri 2021 žiaci 7. ročníka, spolu s pedagógmi a dobrovoľníkmi zo Skupiny ENGIE vysadili v átriu školského dvora vzrastlé stromy, ktoré okrem svojej dekoratívnej funkcie budú teraz v lete poskytovať deťom príjemný tieň. „Výsadba zelene je dôležitou súčasťou celého programu. Z teoretickej roviny prednášok, v rámci ktorých žiakom vysvetľujeme dôležitosť výsadby zelene pre náš život, takto môžu plynule prejsť do tej praktickej, kde si to sami vlastnoručne skúsia. Zasadiť strom nie je pre deti také jednoduché, ako to možno na prvý pohľad vyzerá. Musia vynaložiť väčšie úsilie a námahu ako dospelí, používajú skutočné náradie a vidia, koľko trvá výsadba jedného stromu. Veríme, že aj vďaka tomu si budú viac vážiť zeleň okolo seba, nebudú ju ničiť, ale naopak chrániť. Výsadba zelene podporuje tímového ducha a dobrovoľníctvo navyše prináša všetkým zúčastneným radosť a dobrý pocit z práce, ktorá má zmysel a je prospešná pre lokálnu komunitu,“ vysvetľuje R. Ruňanin.

Do programu ENGIE Eco školy sa počas 4 ročníkov zapojilo viac ako 400 detí a mladých ľudí a približne 150 zamestnancov Skupiny ENGIE. „Projekty podobného charakteru majú veľký spoločenský zmysel a pridanú hodnotu pre zúčastnených, kolegov dobrovoľníkov, ale aj samotných žiakov. Aj vďaka takýmto aktivitám vieme deťom priblížiť pomerne zložitý svet energií, ich význam, fungovanie a budúcnosť, ktorá nás v spojitosti s ich efektívnym a hospodárnym využívaním čaká. Je dôležité deti vzdelávať v oblasti ochrany životného prostredia, podporiť ich ochotu pomáhať iným a vlastnou prácou skrášľovať prostredie, v ktorom žijú,“ uzatvára R. Ruňanin.

Viac informácií o Skupine ENGIE: www.engie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


12 h
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu