SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Ako umocniť svoju lásku k Chorvátsku? Vlastným apartmánom!

V exkluzívnom green rezorte Zelena Punta na malebnom ostrove Ugljan nájdeme Chorvátsko, aké milujeme. Chorvátsko na druhú.

Vydajte sa spolu s nami na cestu za nádhernými plážami, priezračným morom, prírodnými bohatstvami a gurmánskymi zážitkami. Ste pripravení? Môžeme vyraziť. Cestu do Zadaru pozná takmer každý. Odtiaľ je to už len pár kilometrov na Ugljan, kam sa trajektom dostaneme ani nie za polhodinku. Ubehne to rýchlejšie, než by sme čakali. Prichádzame do prístavu a môžeme sa „vylodiť“.

Víta nás ostrov Ugljan

Že ste o ňom ešte nepočuli? Práve preto sem ideme. Tento masovým turizmom nepoznačený a stále neobjavený ostrov možno bez preháňania označiť za smaragdovozelený klenot Jadranu. Vystúpime z trajektu v prístave Preko, ktorý susedí s malebnými rybárskymi dedinkami. Jednou z nich je aj Kukljica, ktorá si hrdo zachováva autentické chorvátske tradície. Vo vzduchu cítime vôňu mora, píniových lesíkov a olivových hájov, ktorými je tento ostrov doslova pokrytý. Áno, sú to najmä prírodné krásy a ležérna jadranská atmosféra, ktoré robia Ugljan výnimočným. Najväčšou pýchou ostrova sú však nepochybne úžasné pláže. Jedna z nich je od Kukljice, čo by plážovým kamienkom dohodil. Poďme sa na ňu pozrieť.

Lážo-plážo, lážo-plážo

Piesková zátoka neďaleko rybárskej dedinky ukrýva pláž, ktorá nás najviac zaujíma. Obklopuje ju množstvo zelene, celkom prirodzene ju preto miestni volajú Zelena Punta . Toto je presne to miesto, kde môžeme dokonale vypnúť a zabudnúť na všetok stres. Ľahneme si na pohodlné ležadlá, uvoľníme sa a popritom naberieme nielen bronz, ale aj novú energiu a dobrú náladu na celý deň. A keď sa chceme osviežiť, stačí pár krokov po kamienkovej pláži a už plávame v krištáľovo čistom mori. Dobre, že máme so sebou aj šnorchel, more je predsa nádherné aj pod hladinou.


Vybavenie, ktoré baví

Na pláži ešte chvíľu zostaneme. Zaujímame sa aj aktívnejšie formy oddychu. Dozvedáme sa, že rezort Zelena Punta bude v blízkej budúcnosti vybavený množstvom športovísk priamo pri mori. K nim budú patriť aj tri novučičké tenisové kurty. Príjemný deň nás dokonale naladí na nočný program. Predtým si ale dáme výbornú večeru a radosť doprajeme aj chuťovým pohárikom. Čo by to bola za pláž bez poriadneho plážového baru? Ideme sa zabaviť, večer si trochu vyhodíme z kopýtka. Barman v plážovom bare Skakaona nám mieša parádny drink, DJ pre zmenu mixuje skvelú hudbu. Popritom spoznávame nových inšpiratívnych ľudí a zisťujeme, že jedna vec tu všetkých spája. Láska k Chorvátsku.

Druhá nehnuteľnosť, druhý domov

Prostredie je nádherné, ale my sme zvedaví aj na to, ako bude vyzerať samotný rezort. Pozeráme si plány a všimneme si, že architektúra apartmánových domov bude vychádzať z lokálnych tradícií a bude ladiť s okolitým prostredím plným sviežej zelene. Hovoríme si, že by sme tu chceli stráviť nie dni, nie týždne, ale mesiace. A najlepšie na tom je, že tento sen sa môže stať skutočnosťou, keďže apartmány v rezorte sa už čoskoro dostanú do predaja. Ako milovníci Chorvátska tak budeme môcť umocniť svoju lásku k tejto úžasnej krajine. V rezorte Zelena Punta nájdeme nielen svoju druhú nehnuteľnosť, ale aj svoj druhý domov.

Viac na www.zelenapunta.sk .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


7 h

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 15 h

Letná kupónová a SMS súťaž o 3 letecké zájazdy v celkovej hodnote 10 000 €.


INZERCIA 15 h
SkryťZatvoriť reklamu