SME
Utorok, 16. august, 2022 | Meniny má Leonard

Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi

MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od MioMiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio (Zdroj: MIOkamery.SK)

Spoločnosť Mio, popredný svetový výrobca bezpečnostných kamier do automobilov a cyklo-navigačných systémov, uviedla na trh autokameru Mio MiVue 886 WiFi GPS s reálnym rozlíšením 4K. Už získala ocenenie nezávislého testovacieho portálu TESTADO (víťaz testu kamier do auta) a bola tiež vyhlásená za IT produkt roka 2022 časopisom Computerworld!

Ďalšie rozlíšenia zahŕňajú 2K so 60 snímkami za sekundu alebo Full HD so 120 snímkami za sekundu. Samozrejmosťou je množstvo inovatívnych funkcií, ako napríklad Nájdi moje auto (BlueTooth), Kniha jázd alebo upozornenia v reálnom čase pred a počas celého meraného úseku (rozšírená funkcia radaru). Rýchlejší prenos záznamov do telefónu zabezpečuje aj druhá frekvencia WiFi s frekvenciou 5 GHz.

Načítavam video...

Rozlíšenie 4K a 1,7x väčší optický snímač

Kamera MiVue 886 využíva veľký snímač 1/1,8, ktorý poskytuje jasnejšie, jasnejšie a farebnejšie snímky, najmä pri slabom osvetlení. Špičkové riešenie na nahrávanie videa v rozlíšení 4K (2160p) ponúka mimoriadne čisté videozáznamy počas jazdy. Pri nočnej jazde podporuje kamera MiVue 886 aj vysoký dynamický rozsah 2K (1440p pri 30 snímkach za sekundu, HDR), aby si poradila so širokou škálou svetelných podmienok a zviditeľnila objekty na svetlých aj tmavých miestach.

Aby kamera MiVue 886 vyhovela požiadavkám používateľov, ponúka niekoľko možností rozlíšenia na záznam cesty vrátane rozlíšenia 4K pri 30 fps (2160p@30fps), 2K pri 60 fps (1440p@60fps) a Full HD pri 120 fps (1080p@120fps), režim spomaleného pohybu. Na zachytenie všetkých detailov pri jazde vo dne aj v noci, na diaľniciach alebo vidieckych cestách si používatelia môžu vybrať ktorékoľvek z uvedených rozlíšení.

Rýchlejšie WiFi s frekvenciou 5 GHz a pripojenie k viacerým službám s BT
Kamera MiVue 886 je prvou autokamerou Mio, ktorá integruje vysokorýchlostnú technológiu Wi-Fi 5, ktorá umožňuje rýchlejšie pripojenie zariadenia k smartfónom. V prostredí Wi-Fi môžu používatelia aktualizovať najnovší firmvér a údaje z rýchlostných kamier prostredníctvom služieb OTA (Over-the-Air).
Zabudovaná technológia Bluetooth ponúka senzačnú doplnkovú službu "Nájsť moje zaparkované vozidlo", ktorá ukladá súradnice GPS zaparkovaného vozidla a potom naviguje aplikáciu MiVue Pro so strelcom prostredníctvom pripojenia BlueTooth ku kamere. Okrem toho si používateľ môže do aplikácie MiVue Pro stiahnuť aj "Záznamník kilometrov" vodiča, čo je funkcia ekvivalentná knihe jázd.

Načítavam video...

Upozornenie na priemernú rýchlosť ponúka inteligentné varovanie s predstihom
Meranie rýchlosti (nielen rýchlostné radary) - ide o novú funkciu, ktorú spoločnosť Mio po prvýkrát predstavila v modeli MiVue 818 a ktorej venovala veľa úsilia, aby ju čo najlepšie využila a zlepšila používateľský zážitok. Rovnako ako ostatné prémiové autokamery Mio je aj kamera MiVue 886 vybavená exkluzívnymi upozorneniami na priemernú rýchlosť, najmä v úsekoch s meranou rýchlosťou, a našimi patentovanými funkciami Smart Alert. Pred priblížením sa k miestu merania rýchlosti zariadenie zobrazí vzdialenosť a čas (v sekundách) ku koncovému rýchlostnému radaru a poskytne aj informácie o rýchlostnom limite a priemernej rýchlosti pre daný interval.

Načítavam video...

Optimalizované načítanie systému zlepšuje výkon čítania/zápisu a súbory sa ukladajú každú sekundu.
V porovnaní s bežnými autokamerami, ktoré ukladajú súbory v minútových intervaloch, najnovší systém umožňuje predformátovanie karty microSD na rýchlejšie čítanie/zápis. Externé karty microSD sú podporované až do veľkosti 256 GB, čo umožňuje viac ako 800 minút nepretržitého bežného záznamu v podmienkach ultravysokého rozlíšenia 4K. To znamená, že kamera MiVue 886 dokáže nielen uložiť každú sekundu cesty a poskytnúť tak kompletný videozáznam, ale umožňuje aj väčšie úložisko na uloženie cesty používateľa. Vždy, keď dôjde k neočakávanému vypnutiu alebo nehode, súbor sa počas spustenia automaticky opraví.

Načítavam video...

Parkovací režim s pasívnym napájaním
Vďaka zabudovanej batérii sa po vypnutí motora automaticky aktivuje pasívny parkovací režim. V závislosti od stavu nabitia môže byť vozidlo chránené v pasívnom režime až 48 hodín. Kamera MiVue 886 začne ukladať videozáznamy hneď, ako zaznamená akúkoľvek nehodu alebo vibrácie, a vďaka internej batérii* vydrží dlhšie. Okrem toho je v aktívnom režime s pripojeným zariadením Mio MiVue SmartBox možná aj ochrana pomocou snímača pohybu okolo vozidla až na 24 hodín.

* Pri použití parkovacieho režimu sa rozlíšenie automaticky nastaví na FHD 1080@30P, aby sa maximálne využila pamäťová karta.


https://www.mio.com/cs_cz/products/dash-cameras/car-cameras/mivue-886

Načítavam video...

Mio Česká republika a Slovensko www.MIOkamery.sk www.MIOnavigacie.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mušky v kuchyni vás už trápiť nemusia, vďaka FoodCycleru

Drobné mušky, čiže drozofily, sú ako nezmar. Priláka ich najčastejšie „vôňa“ nahnívajúceho ovocia, mäsa či zvyšok vína v pohári.


26m
Podpora HNsP Trstená

Hornooravská nemocnica získala finančný dar od Nadácie COOP Jednota.


INZERCIA 6 h

Slovenské videoherné štúdio ťahá nahor aj pokračovanie trháku, s ktorými začínalo.


INZERCIA 15 h
SkryťZatvoriť reklamu