SME
Nedeľa, 3. júl, 2022 | Meniny má Miloslav

Appka, ktorá hľadá predražené platby, je už v slovenskej verzii

Patron GO pomáha zistiť, či nemíňate veľa za služby, ktoré sú na trhu lacnejšie.

Tím Patron GOTím Patron GO (Zdroj: Patron Go)

Úspešná česká aplikácia, ktorá pomohla nájsť zákazníkom viac než 70 tisíc predražených platieb, je už aj v slovenskej verzii a spolupracuje so slovenskými bankami.

Appka Patron GO, ktorá sa označuje za „finančný antivírus“. Pomáha zistiť, či nemíňate veľa peňazí za služby, ktoré sú na trhu lacnejšie. Patron GO pochádza z Čiech, kde nedávno oslávil rok pôsobenia a za ten čas získal 35 tisíc používateľov, ktorým analyzoval 3,5 milióna platobných transakcií a našiel viac ako 70 tisíc predražených platieb.

Finančný antivírus Patron GO sa dá bezplatne stiahnuť na App Store aj Google Play, a na Slovensko expanduje vďaka investorovi Zero Gravity Capital, ktorý startup podporil investíciou 40 miliónov českých korún (1,6 milióna eur).

Slovensko je na európskej ceste pre Patron GO prvou krajinou.

Aplikácia Patron GO pochádza z dielne dvojice technologických inovátorov, Jiřího Patáka, ktorý stojí napríklad za populárnym porovnávačom finančných produktov ChytryHonza.cz a Lukáša Vršeckého, ktorý vybudoval vernostnú platformu Rondo.

„Ľudia jednoducho nemajú čas a chuť riešiť svoje financie. Vadí im chodiť na pobočky a s niekým sa stretávať. Tiež majú obrovskú nedôveru v spoločnosti ponúkajúce rôzne finančné produkty. My sme si povedali, že to vieme a chápeme. Preto vznikol Patrón. Jednoduché riešenie v jedinej appke. Všetko na jednom mieste a niekto to zariadi za nich,“ hovorí o dôvodoch vzniku aplikácie jeden zo zakladateľov, Jiří Paták.

Patron GO našiel doposiaľ 70 tisíc predražených platieb. O ktoré platby najčastejšie ide, vysvetľuje Lukáš Vršecký: „Aplikácia nachádza predražené pôžičky, hypotéky, nevýhodné volania, drahé energie a všetky druhy poistenia. Najčastejšie zo všetkého nachádzame zle nastavené telefónne tarify“.

Ako funguje Patron GO?

1. Používateľ si stiahne aplikáciu Patron GO a zaregistrujte sa (všetko je bezplatné).

2. Prepojí aplikáciu so svojou bankou. Nemusí sa obávať, prístup je pasívny, peniaze má v bezpečí. Prístup k výpisom z účtu umožní algoritmom v Patron GO nájsť predražené platby.

3. "Finančných vírusov" sa zbaví používateľ priamo v aplikácii. Patron GO ponúkne lacnejšiu alebo výhodnejšiu variantu úverov, hypoték, poistení, telekomunikačných služieb...

4. Bonus: Za vyliečenie platieb získava používateľ viráky - body, za ktoré si môže zabezpečiť hodnotné ceny.

„Finančný antivírus“ Patron GO funguje na princípe pasívneho náhľadu na bankový účet, kde pomocou špeciálneho algoritmu identifikuje predražené, ale zároveň aj nebezpečné transakcie, zvyčajne rýchle pôžičky. Stráži tak finančné zdravie používateľa. Identifikované platby potom označí ako „finančné vírusy“ a majiteľa účtu na ne upozorní a navrhne riešenie.

Pokiaľ bude užívateľ aplikácie chcieť vírusy odstrániť, pri jednoduchších službách mu stačí pár klikov. V prípade zložitejších produktov, ako je napríklad poistenie, majiteľa účtu prepojí so špecialistom priamo v aplikácii a ten mu pomôže s výberom porovnateľnej, ale pritom lacnejšej služby. Zároveň môže pomôcť nájsť takú službu, ktorá bude nielen stáť menej, ale svojím rozsahom bude ešte výhodnejšia.

Ďalšie informácie sú na webe https://www.patrongo.sk/

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Platí, že čím väčšia je obrazovka, tým lepšie na ňu uvidíte. Praktickejší je aj pomer strán 16 : 9...

V dnešnom článku vám predstavíme niekoľko kamier a aké sú medzi nimi rozdiely. Akú „čiernu skrinku“ do auta by ste si mali vybrať?


1 h
Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


2. júl
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl
SkryťZatvoriť reklamu