SME
Utorok, 16. august, 2022 | Meniny má Leonard

Nalaďte sa na svoje mladšie ja s rádiom Vlna

Pamätáte si na svoju prvú lásku k hudbe?

Na dobu céčok, Madonny a walkmanov? Na časy, keď sme pretáčali magnetofónové kazety ceruzkami, keď pár hudobných tónov v nás dokázalo prebudiť vášeň, silu, rebelstvo? Na hudbu z mladosti sa nezabúda. Aj dnes presne vieme, čo hralo počas prvého nesmelého bozku, na čo sme tancovali prvý slaďák na diskotéke, čo sme si púšťali z magiča na sídliskovom prašiaku… Je to len zabudnutá minulosť? Nostalgia? Omyl. Mladosť nikdy nezostárne. Naše mladšie ja je stále tu – stačí sa naň len správne naladiť.

Poď von a zober walkman
Osemdesiate roky boli hudobne unikátne a mimoriadne nadčasové. Platia dodnes. Sú to práve tie roky, kedy ste si už nemuseli púšťať hudbu len doma cez gramofón ale naopak, mohli ste si ju prvýkrát zobrať so sebou von. Prišli totiž walkmany a tí najväčší frajeri a frajerky chodili s kazetami vo vrecku.

Ako je možné, že sú práve tieto roky tak pamätné? Začali nás formovať do modernej éry. Konečne sme si naše obľúbené hity z rádia mohli nahrávať na kazety a následne ich pretáčať ceruzkou späť na začiatok, aby sme sa foneticky naučili texty v angličtine. Modern Talking - Yomaha, Yomaso, počujte to?

Módou všetkých bohýň bola trvalá.
Dievčatá, ktoré ich nemali, nemohli ani len dúfať, že si pre nich príde rocker na motorke priamo k miestnej fontáne. Keď si ju nasadil na sedadlo a odviezol k rodičom, musel si jej priazeň získať aj niečím ďalším. A tak svoju výplatu prehádzal v telefónnej búdke, aby jej sem tam mohol zavolať. Každému baleniu predchádzala adekvátna príprava na večernú párty. Kučery, kožené bundy a rifle tvorili základný outfit víkendovej diskotéky, na ktorej po sebe mládež poškuľovala v sprievode hitov ako Čo o mne vieš, The final countdown, či Like a virgin. Našťastie, zlaté osemdesiatky si môžete pripomínať každý deň.


Nalaďte sa na svoje mladšie ja
Rádio Vlna je po krásnych sedmich rokoch jednotka v oldies segmente rádií na Slovensku. Nie len, že hrá skladby, ktoré si spievame všetci a je úplne jedno v akom svetovom jazyku sú. Vyvolávajú v nás nostalgiu. Spomienky na mladosť, prvú lásku, magiče. Sú to piesne, ktoré sa nám spájajú s jednotlivými zážitkami, či už púšťaním magiču pri prašiaku alebo volaním našich rodičov z okna, že máme ísť domov.

Hity overené časom
Spomienky na mladosť sú práve vďaka Rádiu Vlna stále živé a pravidelne sa nám objavujú pred očami. Ak závidíte svojim potomkom, že si vyrazia von a vrátia sa až pred úsvitom, vy si svoju diskotéku môžete spraviť doma.
Rádio Vlna vás vďaka svojim unikátnym playlistom, kde ani jedna pieseň nezaznie dvakrát, sprevádza zážitkami z mladosti každý deň a nezáleží, či sedíte v aute, pracujete alebo pripravujete nedeľný obed. Rádio Vlna je synonymom skladieb, ktoré ustáli test času. Inými slovami, sú to hity. Hity overené časom.

Nie je čas si zaspomínať práve teraz? Pustite si Rádio Vlna a nalaďte sa na svoje mladšie ja.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mušky v kuchyni vás už trápiť nemusia, vďaka FoodCycleru

Drobné mušky, čiže drozofily, sú ako nezmar. Priláka ich najčastejšie „vôňa“ nahnívajúceho ovocia, mäsa či zvyšok vína v pohári.


6m
Podpora HNsP Trstená

Hornooravská nemocnica získala finančný dar od Nadácie COOP Jednota.


INZERCIA 6 h

Slovenské videoherné štúdio ťahá nahor aj pokračovanie trháku, s ktorými začínalo.


INZERCIA 15 h
SkryťZatvoriť reklamu