SME
Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Modernizácia VÚSCH rozšíri a skvalitní zdravotnú starostlivosť

Ambiciózny projekt počíta aj s heliportom!

KOŠICE - Chystajú modernizáciu! Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach popri zvyšovaní kvality a rozsahu súčasných činností intenzívne pracuje aj na svojom rozvoji. Plánuje rozšírenie ústavu o ďalšie zdravotnícke činnosti a kapacity tak, aby bol ústav v súlade so svojím poslaním špičkovým pracoviskom v poskytovaní srdcovo-cievnej starostlivosti. V rámci modernizácie plánuje výstavbu nových budov pre magnetickú rezonanciu so zameraním na kardio vyšetrenia, nové kardiologické a angiologické pracoviská, vzdelávacie pracovisko virtuálnej a digitálnej medicíny, administratívne i skladové priestory, no počíta sa aj s parkovacím domom a s heliportom.

Viac podrobností prezradil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VÚSCH Štefan Lukačín. "Nechceli sme to zatiaľ medializovať, neradi hovoríme o veciach, ktoré sa iba plánujú. Môžem však potvrdiť, že projekt dostavby VÚSCH vychádza z akútnej potreby rozšírenia priestorov pre pregraduálne aj postgraduálne vzdelávanie špecialistov v oblasti nášho zamerania, centra preventívnej a športovej kardiológie, pracoviska magnetickej rezonancie, rozšírenia angiologického pracoviska," spomenul Lukačín. Súčasťou projektu sú aj skladové a administratívne priestory či poschodové parkovisko, plánuje sa dokonca aj heliport na streche novej budovy VÚSCH, odkiaľ pacienta prevezú z vrtuľníka priamo na operačnú sálu výťahom. Projekt je v počiatočnej fáze a o jeho detailoch budú informovať verejnosť neskôr.

Riaditeľ Sekcie ekonomiky a prevádzky Anton Jura povedal, že VÚSCH je v dobrej finančnej kondícii. "Aj napriek ťažkej finančnej situácii v rezorte dosahujeme priaznivé hospodárske výsledky. Minulý rok sme prekročili plánovaný hospodársky výsledok o viac ako 70%. Tento výsledok sme dosiahli v ťažkom pandemickom roku aj vďaka úsiliu všetkých našich zamestnancov, za čo im patrí naša úcta a rešpekt."

Pre udržanie a rozvoj ústavu ako špičkového pracoviska je prioritou mať vysoko kvalifikovaný a stabilný zdravotnícky tím.

Vedenie ústavu si plne uvedomuje personálnu situáciu v slovenskom zdravotníctve a snaží sa pre stabilizáciu svojich zamestnancov vytvárať priaznivé pracovné prostredie, moderné technické vybavenie ako aj motivujúce hodnotenie.

"Napriek obmedzeným zdrojom v systéme sa podarilo zvýšiť mzdy našich zamestnancov v roku 2021 v porovnaní s predchádzajúcim rokom o takmer 13 %. Okrem základných zložiek mzdy nám dobré hospodárske výsledky umožnili vyplatiť zamestnancom za plnenie plánovaných cieľov aj pohyblivé zložky mzdy a výkonnostný bonus vo forme 13. a 14. platu. Aj v tomto roku sa vedenie nemocnice koncentruje na oblasť odmeňovania a vytvára ekonomické podmienky, efektívnym fungovaním, na ďalšie navýšenie miezd svojich zamestnancov tak, aby sme zostali atraktívnym zamestnávateľom.

Pre súčasnosť aj do budúcna si dávame vysoké ciele. Snažíme sa našim pacientom poskytovať rozšírený sortiment služieb a medicínskych výkonov v európskom a svetovom štandarde.

Aktívne rokujem so zdravotnými poisťovňami o nových technikách a medicínskych postupoch, ktoré sú v prospech pacienta a zvyšujú kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Súčasťou našej stratégie rozvoja ústavu je aj projekt rozšírenia, dostavby nemocnice. Som presvedčený, že ústav si svojou činnosťou a postavením trvalo zabezpečí renomé vrcholového kardio-vaskulárneho pracoviska, ktoré robí medicínu 21. storočia s dobrou ekonomickou kondíciou," dodal Jura.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Shell predstavil svoju stratégiu rozvoja Powering Progress, ktorá v sebe spája enviromentálne aj spoločenské ciele.


3 h

Sladké, extra veľké maliny či melóny bez jadierok nájdete v BILLA.


5 h

Jesenné cesty do exotiky sa oplatia teraz. Pomôžeme vám ich získať so zľavou.


INZERCIA 16 h
SkryťZatvoriť reklamu