SME
Streda, 17. august, 2022 | Meniny má Milica

Kraj Sveta má novú atrakciu

V Košickom kraji vznikol Slafkovský štít.

KOŠICE, 7. júl 2022 - Minulý rok odštartovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus novú odvážnu a úspešnú destinačnúj kampaň „Kraj sveta – Hrdý na to, čo v ňom nenájdeš“. Reagovala tak na preplnené akvaparky či lanovky, ktoré sa v Košickom kraji nenachádzajú, naopak, propagácia bola zameraná na menej známe a autentické lokality, ktoré nie sú poznačené masovým turizmom. Tohtoročnou kampaňou „KRAJ SVETA – Hrdý na to, čo si v ňom nájdeš“, v odvážnej komunikácií naďalej pokračuje a zároveň pozýva na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji.

Nie Slavkovský, ale Slafkovský

Tohtoročná letná destinačná kampaň nadväzuje na tú minuloročnú, ktorá získala niekoľko prestížnych ocenení. „Cieľom aktuálnej turistickej sezóny je ukázať, že príjemná dovolenka nie je o tom, koľko miest so zvučnými názvami človek stihne navštíviť, ale o tom, koľko hodnotných, autentických a nezabudnuteľných zážitkov si odnesie. Počas leta preto pozývame na vôbec prvý výstup na Slafkovský štít v Košickom kraji. Turisti nájdu na Červenom brehu novú atrakciu, špeciálnu tabuľu, ktorá nesie dočasne takúto prezývku. Inšpiráciou je rodák, známy hokejista, Juraj Slafkovský, ktorý je tvárou tohtoročnej letnej kampane. Juraj sa s nami podelil aj o svoje zážitky v Košickom kraji, ktoré zostavil do bucket listu – Slafkovského sedmička. Návštevníci si tak u nás môžu prejsť jeho obľúbené lokality“, vysvetľuje predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Pre návštevníkov a milovníkov kuriozít je nová atrakcia jedinečnou príležitosťou pre získanie vtipnej fotky a netradičného zážitku. „Výstup na Slafkovský štít stihlo už v posledných dňoch absolvovať niekoľko známych influencerov - @toto_je_nas_svet ako rodinný výletik, @lukas.stanislav ako spotené tričko, @thebacis ako hľadač pokladov, @mcokajcek ako gastronaut. Tí u nás strávili niekoľko dní a spoločne tak prezentujú svoje zážitky a lokality v Košickom kraji, ktoré sa oplatí navštíviť. Výber toho najlepšieho zostavili do podoby unikátnych bucket listov, v ktorých ku každej lokalite priradili bláznivú úlohu a sú skvelou inšpiráciou pre ďalších návštevníkov a turistov“, uvádza výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková a zároveň dopĺňa, že „návštevníci sa môžu inšpirovať tipmi na netradičné výlety na webovej stránke www.krajsveta.sk, kde nájdu okrem tematických bucket listov od influencerov aj generátor, vďaka ktorému získajú vlastný zoznam lokalít a tipov na letné zážitky.“

Košice Región Turizmus invenčnou kampaňou na podporu cestovného ruchu, vyzýva turistov, aby využili možnosť pozrieť si Slafkovský štít spolu s ďalšími neobjavenými pokladmi Košického kraja.

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za prvý polrok 2022 dosiahla zisk 50,37 milióna eur.


16 h
Mušky v kuchyni vás už trápiť nemusia, vďaka FoodCycleru

Drobné mušky, čiže drozofily, sú ako nezmar. Priláka ich najčastejšie „vôňa“ nahnívajúceho ovocia, mäsa či zvyšok vína v pohári.


16 h
Podpora HNsP Trstená

Hornooravská nemocnica získala finančný dar od Nadácie COOP Jednota.


INZERCIA 22 h
SkryťZatvoriť reklamu