SME
Štvrtok, 18. august, 2022 | Meniny má Elena, Helena

V uliciach Košíc vyzbierali dobrovoľníci 26 ton odpadu

Najviac smetí vypratali na Juhu, na Aničke hľadali 500 eur.

Piaty rok po sebe si Košičania dobrovoľne vyhrnuli rukávy a pustili sa do čistenia svojej mestskej časti. Vypratali tak neželané odpadky, ktoré niektorí ľudia nezodpovedne hádžu na zem. Pomocnú ruku pri tejto dobrovoľníckej akcii každoročne podáva spoločnosť Kosit a. s..

Do projektu sa zapojilo 12 mestských častí - Pereš, Krásna, Sever, Dargovských hrdinov, Juh, Sídlisko KVP, Západ, Kavečany, Nad jazerom, Vyšné Opátske, Šaca a Sídlisko Ťahanovce.

Dobrovoľníci vyzbierali 26 ton odpadu, z toho najviac na Juhu.

Na aktivity piateho ročníka upratovania v Košiciach vyčlenil Kosit 11-tisíc eur.

Generálny riaditeľ spoločnosti Kosit Marián Christenko hovorí, že aj keď nie všetkým organizátorom tohto ročníka „vyšlo“ ideálne počasie, určite sa dá povedať, že na odhodlaní a nálade dobrovoľníkov sa to neodrazilo.

„Je zjavné, že vôľa žiť v čistom prostredí je pre obyvateľov nášho mesta veľmi dôležitá. Spoluprácu na týchto akciách hodnotíme nadmieru pozitívne a už teraz sa tešíme na ďalší ročník,“ doplnil Christenko.

(kag)

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spoločnosť Shell v rámci svojej stratégie rozvoja plánuje rozšíriť podporu pre komunity. Slovensko neobchádza.


7 h

Mobilná bezpečnosť je dlhodobo diskutovaná téma, ktorú však používatelia stále nie sú ochotní riešiť.


INZERCIA 22 h

Hoci zo zákona preplácajú všetky tri zdravotné poisťovne rovnakú zdravotnú starostlivosť a lieky, rozdiely predsa len existujú.


17. aug
SkryťZatvoriť reklamu