SME
Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

Výlety na mieru pre celú rodinu

Vyskladajte si legendárne leto.

Počas letnej turistickej sezóny v Prešovskom kraji je pre rodiny s deťmi pripravený bohatý program. Na návštevníkov čaká už siedmy ročník projektu LEGENDARIUM. Zábavno-súťažné putovanie s legendami prináša rozmanité tipy na výlety a podporuje rozvoj cestovného ruchu na celom území kraja.

Cestovanie s legendami sa v Prešovskom kraji stalo už tradíciou. V poradí siedmy ročník LEGENDARIA má prívlastok Vyskladaj si leto. Cestovatelia si ho vyskladajú zo zážitkov a dobrodružstiev, ktoré zažijú na cestách za legendami.

Zábavno-súťažné cestovanie trvá od 15. júna do 11. septembra 2022.

Víly, obry, hradné panie aj hrdinovia z histórie

Pätnásti hrdinovia pozývajú na výlety od Vysokých Tatier až po Poloniny. Každá postavička má svoj pútavý príbeh, ktorý zaujme nielen detského prijímateľa. Stretnúť sa tak môžete s vílou Kvetuškou v Tatrách, s čiernou pani v okolí Kežmarku alebo s obrom pri nevšedných skalných útvaroch v Údolí obrov neďaleko Domaše. Hrdinov dopĺňajú skutočné historické postavy ako peňazokaz Gabriel z Jasenovského hradu či medová Žofia z Polonín. Každý hrdina láka na návštevu svojej lokality – do rozmanitých zariadení aj na turistiku do prírody.

Zábavné hľadanie trezorov a odmeny

Vo viac ako šesťdesiatich zariadeniach (hrady, múzeá, kúpaliská, ranče, športoviská a rôzne atrakcie) získajú návštevníci súťažné pečiatky. S prvou pečiatkou deti dostanú zdarma krásne ilustrovanú brožúru Legendarium, do ktorej zbierajú súťažné nálepky a pečiatky. Nájdu v nej všetky tipy na výlety ako aj indície, kde sa vybrať do prírody hľadať ukryté trezory. Práve pátranie po trezoroch s nálepkami patrí k mimoriadne obľúbenej aktivite.

Cestovatelia môžu nazbierať počas leta 15 súťažných nálepiek a 40 súťažných pečiatok. Spolu tak môžu získať až 55 lístkov so svojím menom do záverečného žrebovania o bohaté ceny. V hre sú pobyty pre celú rodinu, rodinné vstupy do wellness, aquaparkov a atrakcií, kolobežky, vecné ceny aj detský horský bicykel.

Okrem záverečného žrebovania zbierajú deti výhry aj počas cestovania. Pripravené sú tri garantované hranice s vecnými cenami. Jednou z nich je napríklad stokusové puzzle s obľúbenými hrdinami.

V tomto roku vďaka projektu prechádza obnovou lokalita Údolie obrov v Slanských vrchoch, kde vzniká zábavno-náučný chodník spojený s miestnou legendou o obrovi spod Oblíka.

LEGENDARIUM pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Za predošlé ročníky si kampaň odniesla už viacero ocenení. Najviac však organizátorov tešia reakcie detí a rodičov, ktorí si výlety s legendami pochvaľujú a vydávajú sa na cesty z rôznych kútov Slovenska.

Viac informácií: www.legendarium.info

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11 h


INZERCIA 21 h
SkryťZatvoriť reklamu