SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Výlety na mieru pre celú rodinu

Vyskladajte si legendárne leto.

Počas letnej turistickej sezóny v Prešovskom kraji je pre rodiny s deťmi pripravený bohatý program. Na návštevníkov čaká už siedmy ročník projektu LEGENDARIUM. Zábavno-súťažné putovanie s legendami prináša rozmanité tipy na výlety a podporuje rozvoj cestovného ruchu na celom území kraja.

Cestovanie s legendami sa v Prešovskom kraji stalo už tradíciou. V poradí siedmy ročník LEGENDARIA má prívlastok Vyskladaj si leto. Cestovatelia si ho vyskladajú zo zážitkov a dobrodružstiev, ktoré zažijú na cestách za legendami.

Zábavno-súťažné cestovanie trvá od 15. júna do 11. septembra 2022.

Víly, obry, hradné panie aj hrdinovia z histórie

Pätnásti hrdinovia pozývajú na výlety od Vysokých Tatier až po Poloniny. Každá postavička má svoj pútavý príbeh, ktorý zaujme nielen detského prijímateľa. Stretnúť sa tak môžete s vílou Kvetuškou v Tatrách, s čiernou pani v okolí Kežmarku alebo s obrom pri nevšedných skalných útvaroch v Údolí obrov neďaleko Domaše. Hrdinov dopĺňajú skutočné historické postavy ako peňazokaz Gabriel z Jasenovského hradu či medová Žofia z Polonín. Každý hrdina láka na návštevu svojej lokality – do rozmanitých zariadení aj na turistiku do prírody.

Zábavné hľadanie trezorov a odmeny

Vo viac ako šesťdesiatich zariadeniach (hrady, múzeá, kúpaliská, ranče, športoviská a rôzne atrakcie) získajú návštevníci súťažné pečiatky. S prvou pečiatkou deti dostanú zdarma krásne ilustrovanú brožúru Legendarium, do ktorej zbierajú súťažné nálepky a pečiatky. Nájdu v nej všetky tipy na výlety ako aj indície, kde sa vybrať do prírody hľadať ukryté trezory. Práve pátranie po trezoroch s nálepkami patrí k mimoriadne obľúbenej aktivite.

Cestovatelia môžu nazbierať počas leta 15 súťažných nálepiek a 40 súťažných pečiatok. Spolu tak môžu získať až 55 lístkov so svojím menom do záverečného žrebovania o bohaté ceny. V hre sú pobyty pre celú rodinu, rodinné vstupy do wellness, aquaparkov a atrakcií, kolobežky, vecné ceny aj detský horský bicykel.

Okrem záverečného žrebovania zbierajú deti výhry aj počas cestovania. Pripravené sú tri garantované hranice s vecnými cenami. Jednou z nich je napríklad stokusové puzzle s obľúbenými hrdinami.

V tomto roku vďaka projektu prechádza obnovou lokalita Údolie obrov v Slanských vrchoch, kde vzniká zábavno-náučný chodník spojený s miestnou legendou o obrovi spod Oblíka.

LEGENDARIUM pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Za predošlé ročníky si kampaň odniesla už viacero ocenení. Najviac však organizátorov tešia reakcie detí a rodičov, ktorí si výlety s legendami pochvaľujú a vydávajú sa na cesty z rôznych kútov Slovenska.

Viac informácií: www.legendarium.info

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu