SME
Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?

Väčšia miera slobody, ktorú deťom dvojmesačné prázdniny prinesú, sa môže odraziť aj na nepríjemných zraneniach či úrazoch.

Letné prázdniny sú vždy dlhoočakávaným obdobím. Voľnejší režim a množstvo dobrodružstiev so sebou môžu priniesť nepríjemnosti v podobe zranení či úrazov. Potvrdzujú to aj každoročné štatistiky, podľa ktorých práve v lete počet detských úrazov prudko stúpa. Len samotný urgentný príjem NÚSCH v Bratislave počas leta 2021 denne evidoval priemerne 80 až 100 zranených detí!

Medzi najčastejšie úrazy patria zlomeniny, vykĺbenia a narazenia končatín v dôsledku pádu. Nebezpečenstvo predstavujú aj otravy, zavalenie ťažkým predmetom či porezanie.

CTA: Poistite svoje dieťa počas letných prázdnin v ČSOB

Bezpečnosť na cestách i doma

Aktívne strávené prázdniny sú skvelé. Pokiaľ sa však dieťa v lete chystá na bicykel či korčule, najprv si spoločne prejdite pravidlá cestnej premávky a dieťa vybavte prilbou, chráničmi a bezpečnostnými prvkami. Samostatnou kapitolou je plávanie, ktoré by malo vždy prebiehať pod dozorom dospelého.

Cez prázdniny však deti trávia značnú časť dňa aj doma, čo mnohých láka objavovať neprebádané zákutia. Lieky a chemikálie preto skladujte na nedostupnom mieste, pri mladších ratolestiach si dajte pozor na nože, zapaľovače či horľaviny.

Pozor na atrakcie i letné športy

Jašenie na trampolínach (ktoré sú jedným z najčastejších zdrojov úrazov) patrí k detstvu a bolo by zbytočné to deťom zakazovať. Radšej sa im snažte vysvetliť, prečo je dôležité dávať si pozor a ako nezraniť seba ani ostatných. To isté platí aj pri ďalších letných športoch.

Ani obozretnosť niekedy nestačí a zraneniam sa vždy vyhnúť nepodarí. Zmierniť však možno aspoň ich finančné následky, a to vďaka poisteniu úrazu a života Spirit od ČSOB.„Keďže poistenie možno uzavrieť aj krátkodobo, mnoho našich klientov využíva poistenie detí na obdobie letných prázdnin, prípadne volia poistenie počas letného tábora či výletu,“ hovorí Michaela Pardubská z ČSOB, podľa ktorej by na poistenie počas leta nemali zabúdať ani rodičia. „Často riešime úrazy, ktoré sa stali práve na rodinnej turistike či dovolenke,“ upozorňuje.

Viac sa o možnostiach úrazového poistenia sa dozviete na https://www.csob.sk/ .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 9 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


9 h


INZERCIA 19 h
SkryťZatvoriť reklamu