SME
Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

5 dôvodov, vďaka ktorým je v roku 2022 cestovanie vlakom smart

Ak sa toto leto chystáte objavovať krásy Slovenska, rozhodne by ste mali zvážiť možnosť cestovania vlakom.

Najpopulárnejším spôsobom cestovania po Slovensku je auto, rastúce ceny pohonných hmôt však v poslednom čase nútia ľudí uvažovať nad alternatívami. Skvelou voľbou môže byť cestovanie vlakom, ktoré ponúka množstvo smart výhod.

Otvorte si ČSOB Smart účet a objavte všetky jeho výhody

Užijete si pohodlie a oddych

Cestovanie autom je pre mnohých ľudí pohodlné – nastúpiť a vystúpiť môžete, kdekoľvek chcete a kedy sa vám to hodí. Pri šoférovaní sa však človek potrebuje plne sústrediť a do auta by mal sadať oddýchnutý. To pri ceste vlakom neplatí. Môžete sa kedykoľvek vystrieť, poprechádzať, čítať knihu, dať si kávu v reštauračnom vozni alebo si na chvíľu zdriemnuť.

Cestovanie vlakom je pre všetkých

Ak sa chystáte na výlet vo väčšej skupinke alebo cestujete s deťmi, stojí za to dať šancu práve vlaku. Bez delenia ľudí do áut a nutnosti riešiť umiestnenie autosedačiek bude cesta na výlet o niečo príjemnejšia. Vlak je skvelou voľbou pre všetkých, ktorým býva v aute nevoľno alebo nevydržia dlho sedieť na jednom mieste.

Ohľaduplnejšie k planéte

Nie je žiadnou novinkou, že cestovanie vlakom je jednou z ekologickejších možností dopravy. Podľa dát Európskej environmentálnej agentúry emisie vlakovej dopravy nepredstavujú ani štvrtinu z toho, čo vytvoria osobné automobily. Okrem toho vlaková doprava neustále prináša inovácie smerujúce k čoraz väčšej udržateľnosti. Niekedy sú to detaily – tlačené cestovné lístky dnes vo veľkej miere nahrádza ich digitálna podoba. Kúpiť si ich môžete online na stránke železničnej spoločnosti, klienti ČSOB však môžu využiť aj možnosť nákupu cestovného lístka priamo v aplikácii SmartBanking – lístok nájdu v časti „SmartSlužby+“.

Nakupujte cestovné lístky na vlak priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking

Rýchly nákup lístka aj pre tých, čo večne nestíhajú

Nákup cestovného lístka je dnes rýchly a jednoduchý. Priamo v aplikácii ČSOB SmartBanking je ešte pohodlnejší. Nemusíte sa zdržiavať potvrdzovaním platby SMS kódom či overením v externej aplikácii. Lístok vďaka tomu stihnete kúpiť aj počas cesty na stanicu a vybavené to máte doslova za pár sekúnd. Státiu v rade sa vyhnete dokonca aj v prípade, že lístok budete chcieť vrátiť! Aj to jednoducho vyriešite prostredníctvom aplikácie.„Nákup lístka prostredníctvom SmartBankingu sme chceli našim klientom čo najviac zjednodušiť a urýchliť, a to v každej fáze tohto procesu. Používatelia napríklad nemusia pri registrácii ani nákupe vypĺňať svoje osobné údaje a uložiť si môžu aj údaje o ďalších pasažieroch, ktoré, na rozdiel od niektorých iných riešení na trhu, nemusia manuálne zadávať pri každom nákupe lístka,“ vysvetľuje výhody služby Tomáš Penxa z ČSOB.

Môžete ušetriť

Jazda na dlhšie vzdialenosti, najmä v prípade, že človek cestuje sám, môže byť ešte aj lacnejšia – a v súčasnosti môže ísť o výrazné rozdiely. Okrem skupín ľudí, ktoré majú cestovanie vlakom zadarmo, existujú rôzne zľavy, ktoré pri pravidelnom cestovaní dokážu ušetriť desiatky až stovky eur ročne.

Ušetriť pomôže aj smart účet od ČSOB, ktorý klientom prináša rôzne výhody – a šetrí nielen peniaze, ale aj čas. V aplikácii SmartBanking nájdu všetko potrebné na jednom mieste a mnoho vecí dokážu vybaviť online namiesto návštevy pobočky.

Viac na www.csob.sk .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 10 h

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


10 h


INZERCIA 20 h
SkryťZatvoriť reklamu