SME
Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Kde vybavíte žiadosť o hypotéku bez návštevy pobočky?

Digitalizácia sa čoraz viac presadzuje aj v oblasti hypotekárnych úverov.

(Zdroj: Profimedia)

Hypotéka je pomerne komplexný produkt, ktorý si vyžaduje osobnú návštevu pobočky, a to častokrát opakovane. Banky preto robia aj v tomto smere maximum, aby sa prispôsobili dobe a potrebám klientov. Tí očakávajú digitálne riešenia hlavne vo fáze, keď sa o hypotéke rozhodujú a konzultujú ju vo viacerých bankách súčasne. Možnosť získať predstavu o výške a podmienkach úveru bez návštevy pobočky je vítaným benefitom. Napríklad v Tatra banke vybavia klienti prvotnú konzultáciu a aj podanie žiadosti plne online.

Online konzultácia s hypotekárnym špecialistom

Čas lockdownov a protipandemických opatrení posunul finančné poradenstvo v bankách o kus dopredu. Pred pandémiou si možno len málokto vedel predstaviť, že by konzultoval svoje finančné otázky a požiadavky cez video hovor priamo s pracovníkom pobočky. Podstata totiž spočívala práve v osobnom kontakte. V Tatra banke však pristúpili k zavedeniu možnosti video hovorov aj so špecialistami, ktorí sa venujú tak komplexnému produktu, akým je hypotéka. Od toho je už len malý krok k tomu, aby klient touto cestou podal aj samotnú žiadosť o úver. Všetky potrebné doklady k podaniu žiadosti môže do banky zaslať elektronicky cez internet banking. K osobnej návšteve prichádza až vo fáze po schválení úveru a pri podpisovaní viacerých dokumentov spojených ako s poskytnutím úveru, tak aj so založením nehnuteľnosti, poistením a podobne.

Dôraz na podporu ekologickejšieho bývania

Okrem digitalizácie sa dnes banky venujú aj otázkam ochrany životného prostredia a podporujú udržateľné nákupné správanie. Jednou z ciest, ako to robiť aktívne, je poskytovanie zliav či rôznych benefitov pri nákupoch u obchodníkov, ktorí majú svoje podnikanie založené na udržateľnom rozvoji. Ďalšou možnosťou je poskytovanie zvýhodnených bankových úverov, ak sú naviazané na kúpu ekologických produktov. Môže ísť o výhodnejší bezúčelovú úver či dokonca aj o hypotéku. V Tatra banke aktuálne zaradili do portfólia svojich produktov Hypotéku pre modrú planétuTB, vďaka ktorej získajú klienti zľavu z poplatku za úver.

Hypotéka s úrokom od 1,89 % p. a. | Tatra banka

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Za architektonickým unikátom Apúlie cestujte do mestečka Alberobello.


INZERCIA 12. aug

Západoslovenská distribučná prinavráti koridoru pod VVN vedení v Pečnianskom lese prírodný charakter


INZERCIA 11. aug

Aký je rozdiel medzi palivami na čerpacích staniciach a tými, ktoré poháňajú monoposty F1?


11. aug
SkryťZatvoriť reklamu