SME
Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Shell myslí na slovenské komunity

Spoločnosť Shell v rámci svojej stratégie rozvoja plánuje rozšíriť podporu pre komunity. Slovensko neobchádza.

Nová stratégia Powering Progress, ktorú navrhla a v praxi realizuje spoločnosť Shell, podporuje najambicióznejšie ciele stanovené v rámci Parížskej dohody, medzi ktoré patrí aj obmedzenie nárastu priemerného globálneho otepľovania. Stratégia Powering Progress je navrhnutá tak, aby vytvárala hodnoty pre zákazníkov a spoločnosť v rámci štyroch hlavných cieľov, ktorými sú nulové emisie, podpora inkluzívnej spoločnosti, rešpektovanie prírody a zodpovedné financovanie tejto zmeny.

V rámci stratégie Powering Progress sa Shell aktívne snaží vytvárať lepšie miesto pre život. Jednou z jej ambícii je zabezpečenie spoľahlivej elektriny pre 100 miliónov ľudí v Afrike a Ázii, kde ešte stále nie je voľne dostupná. Spoločnosť pracuje aj na tom, aby sa stala jednou z najrozmanitejších a najinkluzívnejších organizácií na svete, miestom, kde sa všetci cítia cenení a rešpektovaní.

Powering Progress sa zameriava aj na konkrétne kroky na znižovanie odpadu a zvyšovanie recyklácie plastov a iných surovín. Medzi environmentálne ambície Shellu patrí aj ochrana a uchovanie biodiverzity – fauny a flóry, ktoré sú pre planétu životne dôležité. Usiluje sa tiež o efektívnejšie nakladanie s vodou s dôrazom na jej opätovné využitie.

Stabilná podpora komunít na Slovensku

Shell na Slovensku aktívne spolupracuje s neziskovými organizáciami a nadáciami, ktoré pomáhajú tým, ktorí to potrebujú. Od roku 2006 prispieva Nadácii detského kardiocentra a od roku 2011 spolupracuje aj s Nadáciou Kvapka Nádeje. Obe organizácie podporuje prostredníctvom vernostného programu Shell ClubSmart. Zákazníci vernostného programu tak môžu venovať svoje nazbierané body ťažko chorým detským pacientom s kardiologickými, onkologickými a hematologickými diagnózami.

Za každý darovaný bod venujeme vybranej nadácií 3,3 centa. Sme naozaj radi, že naši zákazníci každý rok preukážu svoju dobrú vôľu a spolu s nimi môžeme prispieť dobrej veci. Každému, kto svojimi bodmi pomohol ďakujem,“ hovorí Jarmila Gurská, riaditeľka spoločnosti SHELL Slovakia.

Uplynulé mesiace prežili slovenskí zdravotníci vo vysokom nasadení, aby pomohli všetkým pacientom s ochorením COVID-19. Bojovníkov v prvej línii povzbudil Shell malou dávkou energie v podobe balíkov občerstvenia zo sortimentu čerpacích staníc, ktoré niekoľkokrát rozviezli jej zamestnanci do 28 nemocníc po celom Slovensku.

Po dlhých mesiacoch, ktoré takmer celý svet strávil v lockdownoch a s pandémiou bojoval respirátormi a prísnymi hygienickými opatreniami, prišla ďalšia globálna hrozba. Ruská invázia na Ukrajinu naštartovala vlnu solidarity a pomoci, do ktorej sa pohotovo zapojila aj spoločnosť Shell.

Situácia u nášho suseda na Ukrajine nám nie je ľahostajná. Všetkým sa nám ťažko čítajú denné správy a tiež nás zarmucujú rozhovory s našimi kolegami z Ukrajiny. Preto sme sa rozhodli vyčleniť z našich finančných prostriedkov sumu takmer 450 000 EUR a venovať ju Slovenskému Červenému krížu. Za ich prácu sme im neskutočne vďační a ja verím, že táto suma im umožní pomôcť ešte viac ľudom z Ukrajiny,“ uviedla Jarmila Gurská.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Budova je jedinou zachovanou časťou bratislavského pivovaru Stein, ktorú pretvoril architektonický tím Bouda Masár architekti.


23. sep

„Nie je čas učiť sa byť primátorom.“


23. sep

Využite voľné dni na prelome októbra a novembra a cestujte za novými zážitkami.


INZERCIA 23. sep
SkryťZatvoriť reklamu