SME
Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!

Hraničné regióny Moravské pole a Záhorie, prírodné scenérie na tejto a druhej strane Moravy sa dajú nádherne preskúmať na bicykli.

Príroda a bicykel: Medzi Moravou a Dunajom sa rozprestiera široká nedotknutá príroda rakúsko-slovenského hraničného regiónu Moravské pole & Záhorie s fascinujúcou rozmanitosťou rastlín, zvieracích druhov a napínavých kontrastov. Od nivy k stepi početné chránené prírodné oblasti, jedinečný raj bocianov a pestrá mozaika zriedkavých druhov rastlín svedčia o cezhraničnej sile prírody.

Vlhké lúčne krajiny a lužné lesy, ako aj suché trávy a pieskové duny vytvárajú bohatstvo protikladov, ktoré sa zažíva najlepšie „v sedle“ na dobre označených cyklochodníkoch alebo v prírode. Cez medzištátne mosty, okolo barokových zámkov Moravského poľa a priečne cez fascinujúcu krajinu národného parku „Dunajské nivy” a „Moravsko-Dyjské nivy” sa tu vyskytujú zážitky v dych berúcej kulise. Len a len na teba s nedotknutou krajinou a jej tajomnými prírodnými pokladmi. Ideálne pre krátku dovolenku na jeseň!

Pôžitok a kultúra priamo pred domovými dverami.

Pôžitok a kultúra: Láskyplne reštaurované zámky a hrady, barokový prepych a kultúrno-historicky významné mestá charakterizujú pôsobivú kultúrnu krajinu hraničného regiónu Moravské pole & Záhorie. Impozantná ponuka kultúrnych klenotov pozýva záujemcov o umenie a kultúru na napínavé objavné cesty do minulých epoch. Na historické stopy pozdĺž starých múrov pevnosti, do múzeí so špecifickými témami alebo pôsobivými umeleckými výstavami – tu sa radia k sebe inšpirujúce zážitky. Rozmanitá kultúrna krajina hraničného regiónu Moravské Pole & Záhorie sa objaví najlepšie pri 41. Dolnorakúskej krajinskej výstave s pohľadom do truhly s pokladom plnej „MORAVSKOPOLSKÝCH tajomstiev” v čerstvo renovovanom zámku Marchegg.

Po napínavej objavnej ceste kultúrno-historických pokladov čaká známy zážitkový región Moravské pole & Záhorie s lahodnými kulinárskymi pokladmi zeme. Gurmánska cesta cez cezhraničné pôžitkárske zážitky nadchýna každého „labužníka“. Preslávená špargľa, vynikajúce vína, ako aj čerstvo ulovený kapor a slovenské „vaječné nokerle” (halušky) vytvárajú skutočný raj pre kulinárov a tým perfektné ukončenie výletu alebo krátkej dovolenky, bohatej na udalosti.

Viac informácii o dovolenke v tomto regióne nájdete na https://marchfeld.weinviertel.at/sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ministerstvo dopravy a výstavby SR opätovne zvyšuje limity nákladov na obstaranie nájomných bytov.


INZERCIA 7m

Budova je jedinou zachovanou časťou bratislavského pivovaru Stein, ktorú pretvoril architektonický tím Bouda Masár architekti.


23. sep

„Nie je čas učiť sa byť primátorom.“


23. sep
SkryťZatvoriť reklamu