SME
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!

Hraničné regióny Moravské pole a Záhorie, prírodné scenérie na tejto a druhej strane Moravy sa dajú nádherne preskúmať na bicykli.

Príroda a bicykel: Medzi Moravou a Dunajom sa rozprestiera široká nedotknutá príroda rakúsko-slovenského hraničného regiónu Moravské pole & Záhorie s fascinujúcou rozmanitosťou rastlín, zvieracích druhov a napínavých kontrastov. Od nivy k stepi početné chránené prírodné oblasti, jedinečný raj bocianov a pestrá mozaika zriedkavých druhov rastlín svedčia o cezhraničnej sile prírody.

Vlhké lúčne krajiny a lužné lesy, ako aj suché trávy a pieskové duny vytvárajú bohatstvo protikladov, ktoré sa zažíva najlepšie „v sedle“ na dobre označených cyklochodníkoch alebo v prírode. Cez medzištátne mosty, okolo barokových zámkov Moravského poľa a priečne cez fascinujúcu krajinu národného parku „Dunajské nivy” a „Moravsko-Dyjské nivy” sa tu vyskytujú zážitky v dych berúcej kulise. Len a len na teba s nedotknutou krajinou a jej tajomnými prírodnými pokladmi. Ideálne pre krátku dovolenku na jeseň!

Pôžitok a kultúra priamo pred domovými dverami.

Pôžitok a kultúra: Láskyplne reštaurované zámky a hrady, barokový prepych a kultúrno-historicky významné mestá charakterizujú pôsobivú kultúrnu krajinu hraničného regiónu Moravské pole & Záhorie. Impozantná ponuka kultúrnych klenotov pozýva záujemcov o umenie a kultúru na napínavé objavné cesty do minulých epoch. Na historické stopy pozdĺž starých múrov pevnosti, do múzeí so špecifickými témami alebo pôsobivými umeleckými výstavami – tu sa radia k sebe inšpirujúce zážitky. Rozmanitá kultúrna krajina hraničného regiónu Moravské Pole & Záhorie sa objaví najlepšie pri 41. Dolnorakúskej krajinskej výstave s pohľadom do truhly s pokladom plnej „MORAVSKOPOLSKÝCH tajomstiev” v čerstvo renovovanom zámku Marchegg.

Po napínavej objavnej ceste kultúrno-historických pokladov čaká známy zážitkový región Moravské pole & Záhorie s lahodnými kulinárskymi pokladmi zeme. Gurmánska cesta cez cezhraničné pôžitkárske zážitky nadchýna každého „labužníka“. Preslávená špargľa, vynikajúce vína, ako aj čerstvo ulovený kapor a slovenské „vaječné nokerle” (halušky) vytvárajú skutočný raj pre kulinárov a tým perfektné ukončenie výletu alebo krátkej dovolenky, bohatej na udalosti.

Viac informácii o dovolenke v tomto regióne nájdete na https://marchfeld.weinviertel.at/sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

eFaktúra – jednoduchý a okamžitý prístup k účtom za vodné a stočné.


INZERCIA 6 h

Budúci rok bude patriť k náročným, no vidíme nádej na zlepšenie.


INZERCIA 14 h

Špeciálne vydanie denníka SME epickým komiksom si môžete kúpiť už dnes.


INZERCIA 14 h
SkryťZatvoriť reklamu