SME
Štvrtok, 8. december, 2022 | Meniny má Marína

Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!

Hraničné regióny Moravské pole a Záhorie, prírodné scenérie na tejto a druhej strane Moravy sa dajú nádherne preskúmať na bicykli.

Príroda a bicykel: Medzi Moravou a Dunajom sa rozprestiera široká nedotknutá príroda rakúsko-slovenského hraničného regiónu Moravské pole & Záhorie s fascinujúcou rozmanitosťou rastlín, zvieracích druhov a napínavých kontrastov. Od nivy k stepi početné chránené prírodné oblasti, jedinečný raj bocianov a pestrá mozaika zriedkavých druhov rastlín svedčia o cezhraničnej sile prírody.

Vlhké lúčne krajiny a lužné lesy, ako aj suché trávy a pieskové duny vytvárajú bohatstvo protikladov, ktoré sa zažíva najlepšie „v sedle“ na dobre označených cyklochodníkoch alebo v prírode. Cez medzištátne mosty, okolo barokových zámkov Moravského poľa a priečne cez fascinujúcu krajinu národného parku „Dunajské nivy” a „Moravsko-Dyjské nivy” sa tu vyskytujú zážitky v dych berúcej kulise. Len a len na teba s nedotknutou krajinou a jej tajomnými prírodnými pokladmi. Ideálne pre krátku dovolenku na jeseň!

Pôžitok a kultúra priamo pred domovými dverami.

Pôžitok a kultúra: Láskyplne reštaurované zámky a hrady, barokový prepych a kultúrno-historicky významné mestá charakterizujú pôsobivú kultúrnu krajinu hraničného regiónu Moravské pole & Záhorie. Impozantná ponuka kultúrnych klenotov pozýva záujemcov o umenie a kultúru na napínavé objavné cesty do minulých epoch. Na historické stopy pozdĺž starých múrov pevnosti, do múzeí so špecifickými témami alebo pôsobivými umeleckými výstavami – tu sa radia k sebe inšpirujúce zážitky. Rozmanitá kultúrna krajina hraničného regiónu Moravské Pole & Záhorie sa objaví najlepšie pri 41. Dolnorakúskej krajinskej výstave s pohľadom do truhly s pokladom plnej „MORAVSKOPOLSKÝCH tajomstiev” v čerstvo renovovanom zámku Marchegg.

Po napínavej objavnej ceste kultúrno-historických pokladov čaká známy zážitkový región Moravské pole & Záhorie s lahodnými kulinárskymi pokladmi zeme. Gurmánska cesta cez cezhraničné pôžitkárske zážitky nadchýna každého „labužníka“. Preslávená špargľa, vynikajúce vína, ako aj čerstvo ulovený kapor a slovenské „vaječné nokerle” (halušky) vytvárajú skutočný raj pre kulinárov a tým perfektné ukončenie výletu alebo krátkej dovolenky, bohatej na udalosti.

Viac informácii o dovolenke v tomto regióne nájdete na https://marchfeld.weinviertel.at/sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

     Najčítanejšie správy na SME

     SkryťVypnúť reklamu
     SkryťVypnúť reklamu

     Neprehliadnite tiež

     Toto nie je obyčajný diár. Vychádza Step by Step 2023.


     INZERCIA 8 h

     Vianoce Slováci spájajú s rodinnými stretnutiami, tradíciami a dobrým jedlom.


     INZERCIA 8 h

     Ako si cez sviatky dopriať všetko, na čo máte chuť, a zmestiť sa do rozpočtu?


     INZERCIA 8 h
     SkryťZatvoriť reklamu