SME
Pondelok, 3. október, 2022 | Meniny má Stela

Top lokalita pri kúpe investičného bytu je Staré Mesto

Lokalita, lokalita, lokalita. Tá je najdôležitejším parametrom pri kúpe investičného bytu. Tou top je bratislavské Staré Mesto.

Ponuka bývania v centre Bratislavy je však nízka. Prečo je to tak?

"Kľúčovým faktorom bývania v centre je unikátnosť. Centrum mesta sa nafúknuť nedá. Navyše v bratislavskom Starom Meste už len sťažka nájdete vhodné pozemky na rezidenčnú výstavbu, ktorá sa preto viac sústreďuje do okrajových častí mesta," vysvetľuje Martin Škodáček, riaditeľ developmentu skupiny Proxenta dôvod, prečo je v centre Bratislavy nových bytov tak málo.

Podľa Škodáčka záujemcovia o kúpu bytu v centre Bratislavy nemajú v súčasnosti veľa možností na výber. "Keď si pozriete aktuálnu mapu novostavieb v Starom Meste zistíte, že najviac bytov sa pripravuje v lokalite okolo Nových Nív na hranici s Ružinovom, kde vzniká tzv. bratislavský downtown," približuje Škodáček. Ak však túžite po bývaní v skutočnom centre a navyše chcete bývať už o pár mesiacov a nie rokov, ponuka vhodných projektov sa zúži na minimum. Jednou z mála dostupných možností je projekt Kesselbauer, ktorý vyrástol v blízkosti Prezidentského paláca, na Námestí 1. mája.

Projekt je vo finálnej fáze realizácie. Vo vnútri sa dokončujú spoločné priestory aj interiéry bytov, v exteriéri sa začalo s úpravou vnútorného nádvoria. Poloverejný vnútroblok je riešený ako park so zeleňou, lavičkami a drobným mobiliárom. Vzniknú tu vyvýšené zelené ostrovčeky so vzrastlými stromami a oddychovými zónami, ktoré poskytnú obyvateľom priestor pre relax, ale aj budovanie susedskej komunity.

Vnútroblok Vnútroblok (zdroj: Kesselbauer)

Byty sa predávajú v prevedení holobyt, avšak disponujú niekoľkými nadštandardnými prvkami ako sú exteriérové elektrické hliníkové žalúzie, klimatizácia v obytných miestnostiach, elektrická vyhrievaná rohož v kúpeľni či smart systém otvárania. Samozrejmosťou sú vstupné bezpečnostné protipožiarne dvere a hliníkové okná s izolačným trojsklom. Väčšina bytov disponuje lodžiami, tie na najvyšších ustúpených podlažiach zas veľkorysými terasami. K bytom je možné dokúpiť si skladový priestor, ako aj parkovacie miesto v podzemnej garáži. V parteri objektu sa počíta so vznikom niekoľkých prevádzok, ktoré vhodne doplnia funkciu bývania.

Väčšina z celkového počtu 115 bytov a apartmánov v tomto projekte je už rezervovaná alebo predaná. Pre záujemcov je aktuálne k dispozícii limitované množstvo prevažne dvojizbových bytov, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí zvažujú kúpu investičného bytu. "Ak hľadáte byt na investíciu, mala by vás zaujímať predovšetkým lokalita a stav," vysvetľuje Lucia Szabóová, manažérka predaja developerských projektov skupiny Proxenta a dodáva, že v oboch parametroch je Kesselbauer ideálnou voľbou. Novostavbu na lepšej adrese v Bratislave jednoducho nenájdete.

Kesselbauer Kesselbauer (zdroj: Kesselbauer)

Developer projektu, investičná skupina Proxenta, avizuje, že ešte v závere tohto roka plánuje ukončiť výstavbu a požiadať o kolaudáciu projektu. Noví majitelia tak svoje byty budú mať k dispozícii už na budúci rok.

Kompletnú ponuku aktuálne dostupných bytov a apartmánov v projekte Kesselbauer vrátane cenníka nájdete na oficiálnej stránke projektu www.kesselbauer.sk, alebo si ju vyžiadajte na adrese predaj@kesselbauer.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Developer rezidenčného projektu Metropolis neplánuje zaviesť do zmlúv inflačnú doložku.


3 h

Špeciálne vydanie denníka SME epickým komiksom si môžete kúpiť už zajtra.


INZERCIA 11 h

Jablká patria medzi naše najvzácnejšie poklady. Ako často ich máte na tanieri?


INZERCIA 11 h
SkryťZatvoriť reklamu