SME
Pondelok, 28. november, 2022 | Meniny má Henrieta

Metropolis ostáva bez inflačnej doložky

Developer rezidenčného projektu Metropolis neplánuje zaviesť do zmlúv inflačnú doložku.

(Zdroj: Metropolis)

Tú do zmlúv v poslednej dobe zaviedli viacerí developeri s cieľom premietnuť do cien bytov zvýšené náklady na výstavbu, prípadne ceny budúcich dodávok, ktoré ešte nemajú vytendrované. Developer Mint Investments, ktorý v downtowne stavia Metropolis, je jednou z mála výnimiek a inflačnú doložku v jeho zmluvách klienti nenájdu. Ceny v Metropolise tak ostávajú fixné.

Rezidenčný projekt Metropolis prinesie do nového centra Bratislavy 298 rezidenčných jednotiek. Jeho výstavba začala v máji 2021 a aktuálne sa pracuje na ukončení 7. NP. Výstavba napreduje podľa harmonogramu. Odovzdávanie bytov je naplánované na 2. kvartál 2024. Predaj bytov v Metropolise exkluzívne zastrešuje realitná kancelária HERRYS.

Na otázku, prečo sa v Mint Investments rozhodli, že doložky do zmlúv pridávať nebudú, reagoval Jaroslav Mida, investičný riaditeľ spoločnosti: „Business pre nás nie je iba živobytím, ale aj poslaním a ako silný hráč na poli developmentu sa snažíme o maximálny fair-play prístup k našim klientom. V Minte nechceme zvýšené stavebné náklady prenášať na našich klientov a preto sme nezaviedli a rozhodne ani v budúcnosti neplánujeme zaviesť žiadne inflačné doložky, ktoré by ďalej zdražovali kúpu bytu, ktorá je pre mnohých ľudí životnou investíciou. Túto istotu prinášame klientom ako v Českej republike, tak aj na Slovensku.“

Každý developer projektu by si mal na začiatku správne nastaviť cenotvorbu a stratégiu predaja a tvoriť si rezervu. Ak sa tak nestane, tak inflačná doložka mu ostáva ako jeden z posledných nástrojov, ktorým sa vie ochrániť pred možnou komplikáciou, v dôsledku nepriaznivého vývoja na trhu. Takto však bremeno z jeho subdodávateľských vzťahov prenáša aj na kupujúceho. Klienti Metropolisu však majú istotu, že finálna cena nehnuteľnosti sa nezmení. Tento prístup výrazne oceňujú.

„Pre nás, v Minte, je to niečo ako „gentleman agreement“, je to o etike podnikania. Žijeme v neistej dobe a naši klienti potrebujú aspoň nejakú istotu, a tú im rozhodne ako silný partner, na ktorého sa môžu spoľahnúť, vieme poskytnúť,“ uviedol developer Sebastien Dejanovski, partner spoločnosti Mint Investments a zároveň zdôraznil, že všetky tendre na Metropolise majú už uzavreté. „Preto vieme dodržať všetky naše záväzky voči obchodným partnerom aj klientom. Vážime si každého jedného klienta, ktorý prejavil záujem a dôveru v projekt Metropolis. Pre nás sú vzťahy veľmi dôležité.“ dodal Dejanovski.

Metropolis prináša najvyšší štandard bývania aktuálne spomedzi všetkých rezidenčných projektov v novom modernom centre Bratislavy. Týka sa materiálového prevedenia stavby a inovatívnych riešení v podobe rekuperácie, či moderného systému stropného chladenia a vykurovania, ktorý prináša veľa ekologických aj ekonomických výhod a zdravšie prostredie pre obyvateľov domu. V novom centre mesta vynikne Metropolis nielen svojou unikátnou architektúrou, ale najmä komorným charakterom bývania.

Spoločnosť Mint Investments je výrazne etablovaná na českom, prevažne pražskom realitnom trhu, na ktorom pôsobí vyše 20 rokov. Realizovala viacero úspešných projektov v oblasti bývania, retailu a office developmentu v Čechách aj na Slovensku. Celková hodnota spravovaných nehnuteľností spoločnosťou Mint Investments presahuje objem 1 miliardy eur.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Jedny to milujú, druhé nenávidia. Vianočné pečenie môže byť náročná úloha, zvlášť ak je rodina mnohopočetná a členovia maškrtní.


INZERCIA 41m

V projekte Kesselbauer v centre Bratislavy plánujú obnoviť tradičnú pekáreň


2 h

Problems in application practice.


10 h
SkryťZatvoriť reklamu