SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc

V predajniach Kaufland sa 13. októbra uskutoční zbierka Pomáhame potravinami.

Aj tento rok ju organizuje obchodný reťazec v spolupráci so Slovenským Červeným krížom pri príležitosti Svetového dňa výživy. Darujte aj vy trvanlivé potraviny v predajni Kauflandu počas otváracích hodín a pomôžte ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii.

Najnovšie čísla hovoria, že 12 % Slovákov je ohrozených príjmovou chudobou, 17 % slovenských detí žije v domácnosti s príjmom nižším ako je hranica príjmovej chudoby a 28 % osamelo žijúcich seniorov vo veku viac ako 65 rokov žije pod hranicou príjmovej chudoby. Tieto smutné štatistické percentá potvrdzujú, že pre mnohých sú základné potraviny, ktoré dostanú, veľmi vzácne. Aj preto Kaufland pokračuje v tradičnej jesennej potravinovej zbierke spolu so Slovenským Červeným krížom (SČK) už deviaty rok.

ZBIERKA POMÁHAME POTRAVINAMI

V deň zbierky môžete nakúpiť v predajniach Kaufland po celom Slovensku (okrem Senca, kde je predajňa v renovácii) trvanlivé potraviny a odovzdať ich priamo na mieste dobrovoľníkom Slovenského Červeného kríža aj zamestnancom Kauflandu, pre ktorých sa pomoc v tento deň stáva už tradíciou. A treba povedať, že každá pomoc sa zíde, pretože zákazníkov, ktorí chcú darovať potraviny, je vždy mnoho.

„S radosťou môžeme konštatovať, že darovaných potravín každý rok pribúda. V minulom roku kupujúci venovali 42 ton potravín, Kaufland k nim pridal ďalších 12 ton. Za osem rokov sme spoločne s našimi zákazníkmi darovali už viac ako 340 ton potravín,“ hovorí Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko a dodáva, že aj tento rok reťazec opäť prispeje do zbierky 12 tonami potravín, z ktorých možno pripraviť 700 balíkov.

ZASTAVTE SA A PRISPEJTE AJ VY

V zbierke je každý jeden nákup dôležitý a pomáha. Darované trvanlivé potraviny sa potom roztriedia do balíkov, z obsahu ktorých je možné pripraviť viaceré jedlá.

„Ľudia na Slovensku nám osem rokov dokazovali, že sa vedia podeliť a osudy tých najzraniteľnejších im nie sú ľahostajné. My v Červenom kríži veríme, že ľudskosť je základnou výbavou každého človeka a že vďaka takýmto projektom pomáhame nielen jeden druhému, ale aj samotnému dobru. Som presvedčená o tom, že deviaty ročník tohto projektu to opäť len potvrdí,“ dodáva Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža.

AKO MÔŽETE POMÔCŤ?

Vo štvrtok 13. októbra 2022 môžete v predajni Kaufland popri vlastnom nákupe prispieť aj do potravinovej zbierky. Zakúpené potraviny odovzdáte po ich zaplatení priamo v predajni dobrovoľníkom.

Trvanlivé potraviny, ktoré môžete darovať – inšpirujte sa:

 • instantné polievky
 • cestoviny, ryžu
 • cukor, soľ, múku, krupicu
 • strukoviny (fazuľa, hrach, šošovica)
 • čaj, kávu
 • konzervy (mäsové, zeleninové, rybacie)
 • lečo, kompót
 • lekvár, med
 • olej
 • mlieko trvanlivé
 • puding, keksíky a čokoládu pre deti
 • oriešky, sušené ovocie

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spoločnosť TJ-Legal má bohaté skúsenosti so žiadosťami o získanie a vrátenie prídavkov na dieťa v Nemecku (tzv. Kindergeld).


INZERCIA 12 h

Napriek tomu, že na Slovensku máme kvalitnú vodu z vodovodu, mnohí si kupujú tú balenú. Spočítajte si, koľko za ňu zaplatíte!


30. jan

Chcete schudnúť, no to počítanie kalórií je oveľa ťažšie, než cvičenie? Tak sa netrápte a nechajte to na inteligentnú váhu Sencor!


30. jan
SkryťZatvoriť reklamu