SME
Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Prvotriedne služby, nikoho iného by sme už nebrali

Hodnotí spoluprácu s ČSOB Leasing firma AGRO CS Slovakia, výrobca substrátov a hnojív z Lučenca.

Spoločnosť vznikla v roku 2000, keď sa významný český výrobca hnojív a substrátov AGRO CS rozhodol nadviazať na predchádzajúcu úspešnú spoluprácu so slovenským obchodným partnerom a založiť spoločný výrobný podnik. Nová spoločnosť AGRO CS Slovakia, a. s., vybudovala v priebehu roka výrobný závod v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva vo Veľkých Dravciach pri Lučenci.

„Od roku 2001 sme začali vyrábať a distribuovať vlastné výrobky. Poznali sme dobre slovenský trh a čiastočne aj maďarský, s ktorým sme tiež od začiatku počítali. Potom sa už veľmi rýchlo začala expanzia,“ opisuje rozbehnutie výroby substrátov Ing. Vladimír Mužila, spolumajiteľ AGRO CS Slovakia.

„V roku 2001 sme mali 14 zamestnancov a asi päťdesiat výrobných položiek. Expedovali sme 20 paliet produktov denne a ročný obrat bol necelé tri milióny korún. Vlani sme s niečo vyše sto zamestnancami dodávali viac ako 1 500 výrobných položiek v objeme 600 paliet denne a tržby boli 22 miliónov eur,“ porovnáva V. Mužila.

AGRO CS Slovakia, a. s., krátko po svojom vzniku nadviazala spoluprácu so skupinou ČSOB, od ktorej získala financovanie na svoje hlavné aktivity. Spolupráca so spoločnosťou ČSOB Leasing sa následne rozbehla v roku 2006. „ČSOB Leasing nám začal financovať veci, ktoré sme buď nemali pokryté úverovými zdrojmi od banky, alebo sme chceli dosiahnuť lepšiu optimalizáciu nákladov,“ hovorí Ing. Vladimír Mužila.

„Išlo hlavne o financovanie osobných áut, vysokozdvižných vozíkov, nakladačov a mobilných technológií na výrobu, ktoré sme postupne do firmy potrebovali. Zároveň nám ČSOB Leasing dal veľmi dobré podmienky,“ vysvetľuje.

Spolupráca s ČSOB Leasing

„V spolupráci s ČSOB Leasing vidíme také pozitíva, že dnes by sme ho nevymenili, ani keby nám konkurencia ponúkla financovanie s mínusovými úrokom.“

Ing. Vladimír Mužila
spolumajiteľ a podpredseda predstavenstva AGRO CS Slovakia, a. s.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prečo je pre telo prínosom?


27. jan

Cambridge International School: Preparing your child for today's rapidly changing world.


27. jan

Faculty of Management, Comenius University Bratislava, offers a program Management accredited in the English language.


27. jan
SkryťZatvoriť reklamu