SME
Piatok, 27. január, 2023 | Meniny má Bohuš

Aby ste si pri príprave vianočných dobrôt spievali od radosti

Jedny to milujú, druhé nenávidia. Vianočné pečenie môže byť náročná úloha, zvlášť ak je rodina mnohopočetná a členovia maškrtní.

(Zdroj: shutterstock )

Kým niekto to radšej vybaví pohodlnejšou cestou a koláčiky si objedná u šikovnej cukrárky, pre šikovné gazdinky je to nová výzva dokázať svoje superschopnosti. A to sa dá jedine v moderne vybavenej kuchyni.

Zapnúť koledy, naštartovať spotrebiče a môže sa čarovať

Vôňa perníkového korenia, vanilky a škorice k Vianociam patrí rovnako ako menší zhon. Kým sa pustíte do vianočného vypekania, spravte si radšej zoznam dobrôt, ktoré sa chystáte pripraviť, i surovín a pomôcok, ktoré treba dokúpiť. Tak sa nestane, že budete musieť počas pečenia ešte aj odbiehať do obchodu.

Keď máte všetko pripravené, drez a umývačku uvoľnené pre ďalšiu nálož špinavého riadu, už len zalistovať v tradičných rodinných receptoch. Aby bola atmosféra pri pečení dokonalá, zapáľte si vonnú sviečku a zapnite si koledy. Tak sa z pečenia nestane povinnosť, ale príjemný koníček na dlhé zimné večery.

Priali by ste si mať tohto roku na Vianoce novú kuchyňu? Kto celý rok poslúchal, možno ju dostane už predčasne, aby sa v nej mohli pripraviť všetky vianočné dobroty. Kuchyňa je centrum domova. Z modernej a vkusnej kuchyne určite nebudete utekať, len čo v nej splníte svoje poslanie.

Stane sa vašou obľúbenou časťou domu či bytu a možno si v nej aj radi posedíte s vašimi návštevami. Stavte preto nielen na jej funkčnosť, ale aj dizajn. Nech je rovnako krásna a dobrá ako vaše vianočné koláčiky.

Po takejto kuchyni túži každá žena

Tu sa nevarí. Tu sa tvorí. Tu sa neje, ale vychutnáva. Kuchyňa je vaša oáza pokoja. Máte možnosť v nej osamote premýšľať, ale aj v sekunde na všetko zabudnúť a naplno sa oddať kuchárskej vášni. Môžete tu dať svojej fantázii krídla. Aká by mala byť kuchyňa na mieru? Nejde len o to, aby sa zmestila do priestoru, ale aby tiež bola schopná uskladniť všetko, čo v kuchyni potrebujete mať. Riad, potraviny, koreniny, servírovacie súpravy.

Môžete mať takú kuchyňu, ktorá schová všetko, čo treba, no i vystaví, čo je krásne. Pri vianočnom vypekaní oceníte, ak v nej máte všetko poruke. Nie je príjemné pobehovať po kuchyni s prstami zababranými od cesta a potom s nimi všetko pochytať, kým nájdeme vhodnú prísadu alebo pomôcku.

V modernej kuchyni nesmie chýbať priestranná pracovná doska a kuchynská linka navrhnutá podľa našich špecifických potrieb. Mať presne toľko zásuviek a políc, koľko nám treba, sa zdá často ako nonsens, avšak vďaka kuchyni na mieru budete o krôčik bližšie k svojim snom. A s firmou Sanas tiež.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Afrike sa netrápia tým, čo my, a preto sú viac pohode, hovorí sprievodca.


INZERCIA 14 h

Pozreli sme sa na to bližšie.


INZERCIA 26. jan

Najväčšia domáca maloobchodná sieť COOP Jednota pokračuje v podpore rozvoja slovenských miest a obcí.


26. jan
SkryťZatvoriť reklamu