SME
Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?

Tieto informácie by ste si nemali nechať ujsť.

Vo vianočnej nálade a v začínajúcom sa zimnom období asi málokto uvažuje nad zeleným trávnikom. Pokiaľ ale už teraz viete, že budúci rok to bude téma, nad ktorou budete uvažovať, oplatí sa vám prečítať si tento článok.

Dôvodom nie je tip na darček, aj keď ani kosačka nie je zlý nápad. Hlavným cieľom je oboznámiť vás s vývojom cien na trhu AKU záhradnej techniky a s novinkami, ktoré môžete budúci rok očakávať.

Na trhu nájdete množstvo druhov kosačiek a inej záhradnej techniky, ale najväčšiu pozornosť a obľubu získava v posledných rokoch práve tá akumulátorová. Táto zmena nastáva z viacerých dôvodov. Patria medzi je najmä vysoký výkon spojený s ľahkou obsluhou, nižšou hlučnosťou, ale taktiež ľahká skladovateľnosť a bezúdržbovosť. Rôzne predsudky spred niekoľkých rokov o nedostatočnom výkone či krátkej výdrži akumulátorových zariadení odzneli, keď sa na trhu objavila 56 V technológia, ktorá dokázala, že aj akumulátor dokáže podať výkon benzínových strojov.

Aké sú trendy, a aké budú ceny v roku 2023?

V tomto roku v májovom čísle časopisu nezávislej spotrebiteľskej organizácie dTest, ktorá hodnotila 23 kosačiek, sa dva modely značky EGO POWER+ umiestnili na prvých dvoch miestach. Model LM1701E získal 2. miesto a najpredávanejší model LM1903E-SP získal 1. miesto. Spolu so stovkami kladných recenzií preto stojí za to sa pri výbere techniky do záhrady pozrieť aj na túto značku. Technologické informácie a parametre jednotlivých zariadení EGO POWER+ nájdete na ich webovej stránke. My vás však chceme oboznámiť s tým, čo EGO POWER+ plánuje na ďalšiu sezónu, a hlavne očakávaným vývojom cien.

Aké novinky sa chystajú budúci rok?

Ak ste si mysleli, že od predstavenia revolučnej vyžínacej hlavy EGO POWER+ Powerload s automatickým navíjaním lanka stlačením jedného tlačidla sa už na vyžínači nedá nič vylepšiť, mýlili ste sa. V roku 2023 odzvoní aj večnému poklepávaniu o zem pre doplnenie žacieho lanka pri kosení. S technológiou „LineIQ“ sa nemusíte o nič starať. Kosíte a kosíte a lanko sa vysúva automaticky a dopĺňa úplne samé bez vašej pomoci až do úplného minutia. Následne stačí prestrčiť nové lanko cez otvor vo vyžínacej hlave a stlačením jedného tlačidla hlava sama navinie lanko za vás.

Univerzálna základňa MULTI-TOOL bude mať druhú inovovanú variantu. Nová základňa systému Multi-tool má nosnú tyč vyrobenú z karbónu, ktorý je ľahký, no zároveň extrémne odolný s minimálnym prenosom vibrácií. Výrazne tak uľahčuje prácu s nadstavcami používanými vo väčších výškach ako napríklad vyvetvovacia pílka či plotostrih. Vďaka nižšej hmotnosti a novému dizajnu je práca s touto základňou oveľa ergonomickejšia. Cena tejto varianty bude o 30 € vyššia od súčasného typu základne, ktorý bude naďalej v ponuke po celý rok za nezmenenú tohtoročnú cenu.

Pribudne tiež nový teleskopický systém na orezávanie stromčekov alebo strihanie vysokých živých plotov, s ktorým dosiahnete zo zeme do výšky až 5 m. Vybavený je odľahčenou konštrukciou z karbónových vlákien a ergonomickým a ľahkým plotostrihovým nadstavcom so strihacou lištou s dĺžkou až 66 cm. Zároveň do nášho sortimentu pribudnú rýchlejšie typy nabíjačiek, ktoré sa však budú dať zakúpiť len samostatne ako voliteľné príslušenstvo.

Pribudnú tiež dva modely traktorových kosačiek s nulovým polomerom otáčania (riderov). Predaj ridera Z6 prekonal tento rok všetky očakávania a dočkal sa dvoch súrodencov. Jeden model má rovnaké parametre ako aktuálny model so záberom 107 cm, pričom je však ako prvý rider na trhu ovládaný volantom. Druhý model je ovládaný štandardné pákami a má širší záber až 132 cm. Vybavený je širšími pneumatikami, ktoré zabezpečujú mimoriadnu stabilitu pri práci v nerovnom teréne.

Ako sa budúci rok zmenia ceny?

Najmä pri rideroch sa oplatí pozrieť sa na cenu. Dobrá správa je, že celkovo sa ceny EGO POWER+ v sezóne 2023 nebudú dramaticky zvyšovať. Vlastne už teraz ich môžete vidieť na stránke slovenského distribútora www.egopower.sk, kde sú uvedené ako cena, ktorá je prečiarknutá, preto už teraz vidíte rozdiel, o aký sa zmení cena na budúci rok.

Za zmienku v súvislosti s cenami stoja v podstate len kosačky a práve spomenuté ridery, kde nás od januára čaká zvýšenie cien na úrovni 9%. Je to menej ako súčasná inflácia, čo je pozitívne, ale zároveň ak už teraz viete, že novú kosačku či iný stroj budete potrebovať, máte ešte čas porozmýšľať či sa neoplatí investovať do kosačky ešte teraz do konca roka a urobiť z nej praktický darček pod stromček. Ušetríte si peniaze a potešíte sa všetci doma.

O tom, že sa investícia do EGO POWER+ oplatí nielen pre milovníkov krásnej záhrady, ale aj ostatných členov domácnosti, vás presvedčí nový sortiment lifestylových produktov kompatibilných s tými istými batériami EGO poháňajúcimi záhradnú techniku. Každá 56 V batéria pasuje do všetkých zariadení a teraz pribudne aj výkonné akumulátorové LED osvetlenie so svietivosťou až 10 000 lumenov alebo prenosný AKU ventilátor s funkciou zvlhčovania vzduchu. Všetky novinky s technickými parametrami budú v nasledujúcich dňoch zverejnené aj na stránkach predajcu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Podľa košického zubára je niekedy dokonca rýchlejšie ako plombovanie.


15 h

Služba Online ochrana od Orangeu zablokovala viac ako 750-tisíc nebezpečných stránok. Jeho zákazníci môžu byť bez nástrah online.


7. feb

Lekári očakávali, že koncom zimy, teda začiatkom februára, môže nastať druhý


INZERCIA 7. feb
SkryťZatvoriť reklamu