SME
Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Auto do 14-tisíc už nekúpite. Zvážte radšej prenájom

Úspora času a financií sú základné výhody, ktoré môže priniesť prenájom auta cez operatívny lízing.

Podnikatelia nepotrebujú hotovosť na kúpu auta či na zloženie akontácie. Len si podľa vlastných potrieb nastavia prenájom jedného alebo viacerých automobilov. Zároveň nemusia vynakladať čas na starostlivosť o vozidlový park, všetko nechajú na poskytovateľa operatívneho lízingu.

Šetrenie financií

Pri kúpe auta vynakladajú firmy alebo živnostníci priame financie na nákup auta. O časť peňazí majitelia firiem prichádzajú aj pri úvere alebo finančnom lízingu, kde musia zložiť akontáciu. Nemožno zabúdať na to, že ceny áut neustále rastú, malé vozidlo sa už pod 14-tisíc eur nedá kúpiť. A aj jazdené vozidlá si udržiavajú vyššiu hodnotu. Pri kúpe auta treba tiež myslieť na jeho poistenie auta alebo diaľničné známky. Pri podnikateľoch je to aj daň z motorových vozidiel, a niekedy tiež náklady na zamestnancov, ktorí sa o vozidlá starajú. Toto všetko pri operatívnom lízingu odpadáva.

V prípade prenájmu auta cez operatívny lízing si firma nastaví podľa vlastných potrieb a požiadaviek jeho mesačnú výšku. Rozhodujúci je typ vozidla, doba prenájmu a odhadovaný počet najazdených kilometrov. Spoločnosť si môže nastaviť služby a správu vozidla, ktorú práve potrebuje.

„Stretávame sa s názorom, že je operatívny lízing drahá záležitosť. A pritom sa naša služba za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 200 EUR mesačne,“ priblížil Radovan Kubiš, vedúci retailu a partnerstva v Arval Slovakia – lídra trhu v operatívnom lízingu.

Úspora času

Spoločnosť, ktorá sa rozhodne pre operatívny lízing, sa už nemusí starať o servis automobilu, výmenu pneumatík či riešenie neočakávaných opráv. Všetko môže nechať na poskytovateľa operatívneho lízingu.

„Menšie firmy a niektoré stredné podniky využívajú najčastejšie balíkové riešenia, ktoré zahŕňajú všetky bežné služby za zvýhodnenú balíkovú cenu. Naopak väčšie a medzinárodné firmy si vyberajú častejšie špecifické služby a riešenia pripravené na mieru,“ tvrdí Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia. Špecifickou službou môže byť napríklad dohodnutie podpory na mieste pre vybraných zamestnancov alebo zabezpečený tzv. pickup servis pre konkrétne skupiny zamestnancov, kedy im poskytovateľ operatívneho lízingu zabezpečí zvoz vozidiel na servis.

Nové auto rýchlejšie

Zároveň v súčasnosti nastala situácia, keď automobilky pre nedostatok čipov a súčiastok nestíhajú vyrábať nové autá, a tento trend sa nezlepšuje. Trh preto bojuje s výpadkom nových vozidiel. Na nové osobné auto sa aktuálne môže čakať viac ako rok a v prípade úžitkových vozidiel je to ešte dlhšie.

S dlhými dodacími lehotami je však spojené aj riziko nárastu ceny. „Stav, v ktorom sa automobilky nachádzajú už od minulého roka, odkedy nestíhajú z dôvodu nedostatku čipov a súčiastok vyrábať, sa absolútne nezlepšuje. Trh aj naďalej bojuje s výpadkom nových vozidiel, čo núti k tomu, že cenu za vozidlo uvádzajú len ako orientačnú,“ objasňuje Michal Duška.

Aj pre dlhé čakacie lehoty začal Arval Slovakia nakupovať vozidlá na sklad a má potvrdené dodávky od tohto leta až po jeseň roku 2023. To znamená, že klient sa k novému autu môže dostať podstatne skôr, ako keby si vozidlo kupoval. Na sklad sa nakupovali najviac žiadané vozidlá v štandardnej výbave. Ak teda niekto chce „prémiovku“ či mimoriadnu výbavu, dlhá dodacia lehota spojená s rizikom nárastu ceny ho zrejme neminie.

Ako získať operatívny lízing?

Pokiaľ zvažujete namiesto kúpy auta jeho prenájom, cesta je jednoduchá. Stačí, keď zavoláte na číslo: +421 (0)2 57 108 000 alebo napíšete na e-mail: info@arval.sk a odborníci zo spoločnosti Arval Slovakia vás budú kontaktovať. Po tom, čo im poviete o vašich potrebách i možnostiach, vám vypracujú tú najvýhodnejšiu ponuku.

Prečo zvoliť operatívny lízing od Arval Slovakia?

Spoločnosť je súčasťou nadnárodnej bankovej skupiny BNP Paribas a na slovenskom trhu je 18 rokov. Za toto obdobie si vybudovala pozíciu lídra v prenájme vozidiel formou operatívneho lízingu. Doteraz sa prioritne sústreďovala na firemných zákazníkov, ktorí disponujú veľkým vozidlovým parkom. Aktuálne však prispôsobila svoje služby aj potrebám malých podnikateľov, živnostníkov či fyzickým osobám.

Akí zákazníci využívajú služby Arval Slovakia?

Medzi zákazníkov Arval Slovakia patria kľúčové podniky hospodárstva, ale už aj menšie firmy, živnostníci či fyzické osoby. Sú to zákazníci, ktorí chcú optimalizovať procesy a znižovať náklady. Viac informácií vám spoločnosť poskytne na telefónnom čísle a emaile a nájdete ich aj na webovej stránke: https://www.arval.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Spoločnosť TJ-Legal má bohaté skúsenosti so žiadosťami o získanie a vrátenie prídavkov na dieťa v Nemecku (tzv. Kindergeld).


INZERCIA 4 h

Napriek tomu, že na Slovensku máme kvalitnú vodu z vodovodu, mnohí si kupujú tú balenú. Spočítajte si, koľko za ňu zaplatíte!


18 h

Chcete schudnúť, no to počítanie kalórií je oveľa ťažšie, než cvičenie? Tak sa netrápte a nechajte to na inteligentnú váhu Sencor!


18 h
SkryťZatvoriť reklamu