SME
Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Auto na prenájom môže byť výhodné aj pre živnostníkov

Operatívny lízing ušetrí čas aj financie. Odpadajú tiež starosti so zložením akontácie, úhradou poistiek či servisom.

Ako malá firma či živnostník nechcete strácať čas s údržbou a servisom firemného auta. Namiesto toho chcete venovať energiu a prostriedky do rozvoja vlastného podnikania. Starostlivosť o vozidlový park môžete nechať iným a auto si prenajať cez operatívny lízing.

Výhody operatívneho lízingu

Výhody operatívneho lízingu spočívajú najmä v úspore času, ale v konečnom dôsledku aj financií. „A to sú dva významné faktory, ktoré riadia nákupné správanie majiteľov malých firiem, živnostníkov i fyzických osôb,“ vraví Radovan Kubiš, vedúci retailu a partnerstva v Arval Slovakia.

Pri prenájme auta cez operatívny lízing nie je potrebné skladať akontáciu, odpadajú tiež starosti s opravami, pravidelným servisom, alebo úhradou poistiek a ďalších neočakávaných nákladov. Mesačnú platbu si podnikatelia či fyzické osoby nastavujú aj podľa toho, aké služby a akú správu vozidla práve potrebujú.

„Stretávame sa s názorom, že je operatívny lízing drahá záležitosť. A pritom sa naša služba za vozidlo nižšej kategórie môže pohybovať už na úrovni 200 eur mesačne,“ dodáva Radovan Kubiš. Upresňuje, že pri kúpe auta ľudia aj firmy vynakladajú priame náklady nielen na nákup vozidla. V prípade podnikateľov nemožno zabúdať na daň z motorových vozidiel a často aj na zamestnancov, ktorí sa o ne starajú. Toto všetko pri operatívnom lízingu odpadáva.

Na nové auto nemusíte čakať

Automobilky v súčasnosti nestíhajú vyrábať nové autá pre nedostatok čipov a súčiastok, a táto situácia sa nezlepšuje. Trh preto bojuje s výpadkom nových vozidiel. Na nové osobné auto sa aktuálne môže čakať viac ako rok a v prípade úžitkových vozidiel je to ešte dlhšie.

S dlhými dodacími lehotami je však spojené aj riziko nárastu ceny. „Stav, v ktorom sa automobilky nachádzajú už od minulého roka, odkedy nestíhajú z dôvodu nedostatku čipov a súčiastok vyrábať, sa absolútne nezlepšuje. Trh aj naďalej bojuje s výpadkom nových vozidiel, čo núti k tomu, že cenu za vozidlo uvádzajú len ako orientačnú,“ objasňuje Michal Duška, obchodný riaditeľ Arval Slovakia – lídra trhu v operatívnom lízingu.

Kým teda ešte pred dvomi rokmi bolo bežné, že zákazník vedel nielen to, kedy auto dostane, ale aj cenu, ktorú zaň zaplatí, dnes tomu tak nie je. „Niektorí predajcovia vedia garantovať cenu po dobu jedného roka, problémom však je, že dodávky áut túto hranicu zväčša prekročia,“ objasňuje obchodný riaditeľ Arval Slovakia.

Výhodou zákazníkov Arval Slovakia však je šanca fyzicky získať nové auto skôr. Spoločnosť totiž už v druhej polovici roku 2021 začala nakupovať vozidlá na sklad. „Aj vďaka tomuto kroku tak máme potvrdené dodávky áut až po jeseň 2023. Klient sa k novému automobilu môže dostať podstatne skôr, ako keby si ho kupoval,“ vraví Michal Duška s tým, že na sklad sa nakupovali najviac žiadané vozidlá v štandardnej výbave. Ak teda niekto chce „prémiovku“ či mimoriadnu výbavu, dlhá dodacia lehota spojená s rizikom nárastu ceny ho zrejme neminie.

Ako funguje operatívny lízing?

Pokiaľ zvažujete namiesto kúpy auto si prenajať, cesta je jednoduchá. Stačí, keď zavoláte na číslo: +421 (0)2 57 108 000 alebo napíšete na e-mail: info@arval.sk a odborníci zo spoločnosti Arval Slovakia vás budú kontaktovať. Po tom, čo im poviete o vašich potrebách i možnostiach, vám vypracujú tú najvýhodnejšiu ponuku.

Faktom je, že pre väčšieho i menšieho firemného klienta znamená financovanie vozového parku cez operatívny lízing značnú úsporu finančných prostriedkov, ale aj ľudského kapitálu. „Menšie firmy a niektoré stredné podniky využívajú najčastejšie balíkové riešenia, ktoré zahŕňajú všetky bežné služby za zvýhodnenú balíkovú cenu. Naopak, väčšie a medzinárodné firmy si vyberajú častejšie špecifické služby a riešenia pripravené na mieru,“ tvrdí Michal Duška.

Špecifickou službou tak môže byť napríklad dohodnutie podpory na mieste pre vybraných zamestnancov alebo zabezpečený tzv. pickup servis pre konkrétne skupiny zamestnancov, kedy im poskytovateľ operatívneho lízingu zabezpečí zvoz vozidiel na servis. No v prospech operatívneho lízingu hovorí určite aj to, že firma jazdí prakticky stále na nových vozidlách. „Tie reprezentujú firmu, predstavujú nižšie bezpečnostné riziko a pýtajú si nižšie náklady spojené so starostlivosťou a servisom auta,“ dodáva Duška.

Prečo vsadiť na operatívny lízing od Arval Slovakia?

Spoločnosť je súčasťou nadnárodnej bankovej skupiny BNP Paribas a na slovenskom trhu je 18 rokov. Za toto obdobie si vybudovala pozíciu lídra v prenájme vozidiel formou operatívneho lízingu. Doteraz sa prioritne sústreďovala na firemných zákazníkov, ktorí disponujú veľkým vozidlovým parkom. Aktuálne však prispôsobila svoje služby aj potrebám malých podnikateľov, živnostníkov či fyzickým osobám.

Akí zákazníci využívajú služby Arval Slovakia?

Medzi zákazníkov Arval Slovakia patria nielen kľúčové podniky hospodárstva, ale už aj menšie firmy, živnostníci či fyzické osoby. Sú to zákazníci, ktorí chcú optimalizovať procesy a znižovať náklady. Viac informácií vám spoločnosť poskytne na telefónnom čísle a emailovej adrese a nájdete ich aj na webovej stránke: https://www.arval.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Predplaťte si známy mesačník a získajte zdarma novú knihu slávneho šéfkuchára.


INZERCIA 1 h

Študuj na univerzite, s ktorou zaručene UsPeJeŠ doma i v zahraničí. Čaká ťa kvalitné vzdelanie, sebarealizácia a veľa zábavy.


INZERCIA 1 h

EkF TUKE kladie dôraz na kvalitu vzdelávania, priateľské prostredie, širokú ponuku zahraničných mobilít a výučbu cudzích jazykov.


INZERCIA 1 h
SkryťZatvoriť reklamu