SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Prepichnutie uší – kedy je ten správny čas?

V niektorých krajinách zvažujú prepichnutie detských ušiek až keď dieťa dovŕši školský vek. U nás je bežné prepichovanie hneď po narodení. Čo je správne a čo odporúčajú detskí lekári?

Kým v niektorých krajinách zvažujú prepichnutie uší a mnohí rodičia k tomu pristúpia až keď dieťa dovŕši školský vek, u nás je prepichovanie úplne normálne a niektoré mamičky dokonca trvajú na tom, aby boli uši prepichnuté čo najskôr po narodení.

Pokiaľ chcete pre svoju dcéru rovnaké dierky na oboch uškách, zvoľte radšej modernejšiu metódu s pištoľou na nastrelenie. Staršia metóda ihlou nie je zlá, ale je o čosi viac bolestivá čo znamená, že by mohlo dieťa so sebou spontánne trhnúť a dierka by bola väčšia než sa plánovalo. Radšej sa s prepichnutím neunáhlite pretože čím je vaša dcérka menšia, tým je náchylnejšia na rôzne infekcie a radikálnejšie zásahy do tela. Preto detskí lekári odporúčajú prvé náušnice až okolo štvrtého mesiaca. Je síce krásne dať hneď každému najavo, že kočíkujete dievčatko, ale predsa len chvíľku počkajte.

Ušká prepichuje vo väčšine prípadov detský lekár, no niekedy môže prepichovanie nechať na chirurga, prípadne kožného lekára. Hneď pri nastrelení vyberáte prvé náušničky; na výber je obvykle zlato, titán alebo chirurgická oceľ. Materiál by mal byť v prvom rade zdravotne nezávadný, aby sa ušká nezapálili v dôsledku nekvalitného materiálu.

Detské náušnice by mali spĺňať niekoľko základných požiadaviek na to, aby vyhovovali vašej dcérke. Na prvom mieste je, pochopiteľne, bezpečnosť. Mali by ste pri výbere dbať na bezpečné zapínanie (napríklad typ keď sa náušnica prevlieka cez ucho a zapína vzadu na „cvaknutie“) pretože v opačnom prípade hrozí, že sa náušnica odopne pri spaní alebo hraní. Pokiaľ chcete detské náušnice s diamantom alebo zirkónom všimnite si osadenie. Musí držať pevne aby ozdoba nevypadla, inak môže farebný kamienok lákať vašu dcéru k tomu, aby ho vzala do úst a zvedavo zjedla.

Je náročné vybrať si z obrovského množstva ponúkaných typov náušníc. Spravidla máte na výber z dvoch možností – buď kúpite náušnice s typicky detským motívom (napríklad kačička, žabka, lienka, kvietok a iné), alebo budete hľadieť aj do budúcna a zainvestujete do drahších náušníc napríklad s diamantom. Také náušnice budú dobre vyzerať na vašej dcérke aj keď trošku vyrastie, a navyše trvácny diamant zostane dlhé desaťročia zachovaný ako nový.

Za pozornosť stoja náušnice z kolekcie Cutie. Ide o exkluzívne šperky určených špeciálne pre malé slečny. Očaria vás nielen svojím decentným dizajnom a dokonalým spracovaním, ale za zmienku stojí aj použitý materiál – najkvalitnejšie biele a žlté zlato. Cutie sú vhodné už od prvých mesiacov až do neskorého školského veku. Svojou cenou sú síce o pár tried vyššie, ale za to zvládnu každodenné nosenie a zachovajú si svoju krásu aj po mnohých rokoch. Sú zdravotne nezávadné a plne spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky rodičov. Tak, aby každé dievčatko bolo malou veľkou princeznou.


Viac informácii o detských náušničkách nájdete na špecializovanom webe detskenausnice.sk
Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Podcast: Jeden lístok, veľa tratí

Vypočujte si rozhovor s Mirkou Miškechovou, tvárou a hlasom kampane SAD Trenčín.

Tlačové správy

Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi

Posledné mesiace nám ukázali, že zdravie by sme si mali vážiť viac, ako inokedy. Je to predsa to najcennejšie, čo v živote máme.

Tlačové správy

Nová škôlka 21. storočia na Kramároch

Moderná škôlka sa otvára začiatkom decembra a prvé dve triedy začnú chodiť do škôlky už v januári.