SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Reality: Čo by ste o nich mali vedieť

V otázkach okolo kúpy a predaja nehnuteľností existujú rôzne teórie, kedy je vhodné realitu ponúknuť na predaj, čo podnájom, ako postupovať apod.

Novostavby sú trendy
Ak sa rozhodnete pre kúpu nehnuteľnosti v novostavbe, v dnešnej dobe môžete mnohé získať. Okrem toho, že budete bývať v úplne novom sa poistíte ďalšími výhodami takéhoto bývania:

Podieľate sa na konečnej podobe bytu
V prípade, že si byt kupujete ešte vo fáze rozostavanosti sa môžete podieľať na jeho konečnom vzhľade. A to usporiadaním a vybavením, ktoré do bytu požadujete.

Moderné materiály a technológie
Pri výstavbe nových bytov sa používajú najnovšie technológie i materiály, ktoré vám vo finále ušetria nemalé peniaze. Najmä čo sa týka nákladov (energie, apod.).

Odhad ceny nehnuteľnosti
Zvažujete kúpu bytu na hypotéku alebo úver zo stavebného sporenia? Potom by odhad ceny reality nemal byť žiadny problém. Čo býva častým problémom v prípade starších bytov.

Reklamácia nedostatkov
Ak zistíte, že vám nejaké stavebné súčasti nefungujú tak, akoby mali, môžete ich reklamovať. Máte na to totiž zo zákona nárok (ako v prípade kúpy novej veci).

Riešenie s ohľadom na kvalitu života
Pod týmto pojmom sa skrýva napr. dostačujúci počet parkovacích miest, výťah (v prípade, že je byt viac než 4-podlažný), detské ihrisko a iné odpočinkové plochy pre obyvateľov bytov.

Keď si vyberáte
Myslite aj na to, kde sa stavebné pozemky nachádzajú. Lokalita nie je vôbec zanedbateľný faktor výberu nového bývania. Dobrá dostupnosť do práce, centra, blízkosť sociálnych a zdravotných zariadení, dostatok zelene, či športového vyžitia ale i celkové pôsobenie okolia na vás – to všetko ovplyvní váš život.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Venujte na Vianoce darček plný informácií

Vaša rodina a priatelia si môžu nájsť pod stromčekom Ročné predplatné SME.sk.

Tlačové správy

Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu

Náročné jarné a momentálne aj jesenné obdobie znamená, že doma trávime oveľa viac času, ako sme zvyknutí.

Tlačové správy

Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne

Zlé trávenie trápi mnoho Slovákov, často si však za nepríjemný pocit po jedle môžu sami.