SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Bývanie v zelenom: Ekologické materiály sú in

Zdravé a „eko“ bývanie sú pojmy, ktoré sa čoraz viac dostávajú do povedomia Slovákov. Uvedomujeme si totiž, že počiatočná investícia do kvalitných materiálov sa časom vráti. A nielen do našej peňaženk

Moderné nehnuteľnosti

Zaujímavý dizajn budovy, či riešenie interiéru a k tomu ešte čosi. Architekti kladú dôraz najmä na použité materiály. Vďaka nim sa zvyšuje kvalita bývania,
nehnuteľnosti sa zachovajú omnoho dlhšie v dobrom stave a ešte k tomu ušetríte za energie.

Fenomén zeleného bývania

Poznáte zelené budovy? Tento pojem nehovorí o farbe, ale o materiáloch, z ktorého sú novostavby (bytové či nebytové priestory) vybudované. Zelené budovy alebo energeticky udržateľné stavby, sú vysoko energeticky hospodárne a majú zdravé vnútorné prostredie. Pri týchto budovách platí, že sú do veľkej miery ohľaduplné k životnému prostrediu.
Na Slovensku ich máme síce niekoľko, no s medzinárodným certifikátom ani jednu. Dve budovy vy výstavbe sa o tento certifikát uchádzajú. Podľa prognóz vývoja trhu s nehnuteľnosťami bude rozbeh týchto stavieb nesmelý, ale v odhade niekoľkých rokov zažije zelené bývanie veľký boom.

Drahý špás?

Eko bývanie vôbec nemusí bolieť vašu peňaženku. Základom je venovať pozornosť projektovej fáze a nemíňať zbytočne peniaze na úpravy vo fáze výstavby alebo aj po dokončení. Prevádzkové náklady môžu byť až o 70% nižšie ako pri štandardných budovách, ktoré sa stavajú tradičným spôsobom.
Nech už premýšľate o kúpe bytu, hľadáte chalupy na predaj, alebo kancelárske priestory, základom je všímať si nielen celkový dizajn, ale už spomínané materiály a výpočet prevádzkových nákladov (energií). Vďaka zelenému bývaniu totiž budete nielen „ecological friendly“ ale tiež „economical friendly“.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Venujte na Vianoce darček plný informácií

Vaša rodina a priatelia si môžu nájsť pod stromčekom Ročné predplatné SME.sk.

Tlačové správy

Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu

Náročné jarné a momentálne aj jesenné obdobie znamená, že doma trávime oveľa viac času, ako sme zvyknutí.

Tlačové správy

Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne

Zlé trávenie trápi mnoho Slovákov, často si však za nepríjemný pocit po jedle môžu sami.